Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AWxyz

Zotac GTX 1070 Ti - prośba o opinię

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem (wymiana z GTX 1060 6GB) GTX 1070 Ti z poniższej aukcji.

https://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-1070ti-8gb-bulk-i7525429898.html

Trochę martwi mnie chłodzenie. Bardzo to głośne jest ? Nie chciałbym wydać kasy i być niezadowolony bo komputer będzie wył jak startujący odrzutowiec.

Nie chcę też kupować używek bo spodziewam się, że będą pokoparkowe i podziękują za współpracę a ja będę się bujał z gwarancją na pierwszego właściciela. Niekoniecznie mam też ochotę wydawać więcej kasy - powiedzmy, że ok. 1500zł to moja granica bólu :P

Zależy mi też na fakturze VAT.

Póki co 1060-tka mi wystarcza do FHD więc generalnie ciśnienia na zakup nie mam, ale mam monitor 144Hz/180Hz więc mógłbym z tego skorzystać.

Drugie pytanie ile obecnie może być warty MSI GeForce GTX 1060 6GT OC V1 GDDR5 - zakup w X-KOM w grudniu 2016 z 3-letnią gwarancją.

Ktoś może się wypowiedzieć.

 

Pozdrawiam

AdamW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będzie głośno, będzie. Tu masz test z wersją FE, czyli też blower - Mój link. Nie ma powodów sądzić, że ten blower będzie cichszy niż fabryczny. Nawet w idle masz 1100 RPM, a to na bank będzie zauważalnie słyszalne. Blowerki się kupuje do wodowania, bo są tanie i referencyjne (zazwyczaj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy będzie ten blower przy obrotach np. 2400 będzie głośniejszy niż obecne chłodzenie z GTX 1060 przy 2400 ?

Ten poziom mi nie przeszkadza.. ale przy obrotach 2800+ obecnie to już faktycznie słychać nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa 1070Ti z turbina, tez sie balem przed zakupem ale cena 1050 zrobila swoje. Chlodzenie zaczyna byc slyszalne od 60% obrotow (przy wylaczonym dzwieku, w grach nie slychac), od 80 jest uciazliwe. Z tym ze na domyslnych ustawieniach nie przekracza 70%, wczesniej wchodzi throttling mocy lub temperatury - 83 stopnie. Zatem domyslnie karta jakos super nie boostuje z 1610 startowo osiaga chwilowo >1800 ale ze wzgledu na temperature stabilizauje na 1720-50. Z pomoca przychodzi UV ustawilem swoja na max 0.9V i 1900 MHz, target temp 80 stopni i trzyma w 99% czasu te ustawienia nie przekraczajac 65% wiatrakow. Dodatkowo ten typ chlodzenia ma swoje zalety - czyli wydmuchuje powietrze na zewnatrz, przez co spadly mi temperatury w obudowie o ponad 10 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z UV to może być dobry pomysł.

Chyba się zdecyduję ... cena czyni cuda... a cena jest fajna jak na nową kartę.

Miałem kiedyś 760-tke z turbinką i faktycznie była głośna ale dało się to przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...