Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SzybkiBili

[b][2500]Laptop do filmów, internetu, gra. 17"[/b]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Poszukuje laptopa głównie do przeglądania internetu, oglądania filmów. W gry generalnie nie gram oprócz Settlers Online.

Główne wymagania to matryca 17"(podstawowy wymóg), dysk ssd, min. 8gb RAM oraz system Windows. Patrząc w opcjach wyszukiwania na popularnym portalu akcyjnym w jednym z filtrów wyszukiwania jest - LAN 10/100/1000 Mbps, czy to jest może jaką prędkość może odbierać laptop? ( czyli jak mam w domu łącze na poziomie 300Mb/s to laptop do LAN 10/100 nie pociągnie więcej niż 100Mb/s?), jeśli dobrze myślę to prosił bym o wzięcie tego pod uwagę.

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za ewentualne błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy system w zestawie będzie potrzebny?

Wolał bym jednak z systemem. Mam wiedzę na temat systemów ich stawiania laika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/256/Win10 FHD IPS 2649 złotych

Taniej się nie da. Ma system operacyjny, matową matrycę FHD i cichy system chłodzenia. Wydajność ma dość podstawową, ale powinno jej wystarczyć do mniej wymagających zadań. Możesz odpuścić matryce FHD, ale nie polecam. Lepiej wstrzymać się z zakupem SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/240+500/Win10 - Trzeba troszkę naciągnąć budżet żeby spełnić wymogi i przy tym mieć wmiarę jakąś jakość, Tutaj w cenie 2700zł masz wszystko czego Ci potrzeba, 17" FullHD Matowy IPS, Aluminiowe wnętrze laptopa, niezłą jakość wykonania, procesor 8 gen i3-8130/8gb Ramu i 256GB SSD i 500HDD, chyba że wystarczy tylko 256SSD wtedy propozycja kolegi wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz. Może być taka cena, może być 100 czy 200 zł droższy, ustawiłem 2500zł ponieważ czytałem forum przez jakiś czas i wiem że w 99% dajecie cenę w górę. Bardzo fajna opcja na pewno ją rozważę. Jeśli ktoś miał by jeszcze inne propozycje to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco drożej- bo za 2800zł, ale moim zdaniem to b.dobra propozycja:

HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/256/W10 IPS Silver za 2799zł ]Przede wszystkim jest tu matowa matryca FHD IPS- czyli na + jeżeli chodzi o oglądanie filmów. Do tego dochodzi 256GB dysk SSD na SATA oraz możliwość instalacji kolejnego dysku SSD na złączu m.2 (nawet PCIe)- kolejny + .

Zintegorwana karta Vega 8 jest zdecydowanie wydajniejsza od kart Intela, również procesor Ryzen 2500U to jednostka 4-ro rdzeniowa (jej odpowiednikiem u Intela jest i5-8250U), czyli kolejne plusy. 

Dodatkowo pamięci działają w dual channel co w przypadku karty zintegrowanej ma nie małe znaczenie. 

W cenie jest już uwzględniony system Windows 10.

Jest też wersja z 1TB dyskiem HDD: HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/1TB/W10 IPS Silver za 2749zł, ale różnica w cenie to tylko 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc. Dzwoniłem do X-Komu bo byłem żywo zainteresowany jednym z laptopów z ostatniego postu. Niestety nie chcieli wystawić go abym kupił laptop przez popularny portal (chciałem dopłacić im za prowizje dla portalu). Laptop kupiony u innego sprzedawcy. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...