Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pernicious

Laptop - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Laptop Asus Rog Strix gl533 ( Intel HD 630/GTX 1050 ), WIN 10 Home , monitor LG 75Hz podłączony HDMI

 

Problem polega na blokadzie fps w grach przy podłączonym zewnętrznym monitorze ( LG 75hz ).

 

System wgrany na czysto, sterowniki do grafiki wgrywane w różnych konfiguracjach tj.ze strony producenta jak i strony nVidia/intela.

Synchronizacja pionowa wyłączona w panelu nvidia. W panelu intelowskim teoretycznie również jest wyłączona ( pod kontrolą aplikacji).

Wszelkie "wspomagacze" windowsowe również wyłączone/odinstalowane/usunięte.

W ustawieniach gier brak blokad fps.

We wszystkich grach, niezależnie od ustawień graficznych mam stałe "magiczne" 75fps (spada na wyższych detalach w bardziej wymagających grach, co jest zrozumiałe).

Dodam, że na matrycy laptopa np. w Overwatch mogę tych fps wyciągnąć ok 200 lecz na zewnętrznym monitorze cały czas jest blokada na tych 75.

Prawdopodobnie wina leży po stronie karty intelowskiej, która obsługuje port HDMI ( gry odpalają na nvidii).

 

Czy jest jakaś możliwość rozwiązania tego problemu czy też jestem skazany na te stałe wartości fps?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...