Forum PCLab.pl: Zestaw do 4k - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zestaw do 4k Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Delwin 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Październik 2018 - 20:27

Założenia są takie: dotychczasowy komp idzie do ludzi za wyjątkiem 4 dysków twardych (z czego niestety jeden jest jeszcze 5,25). Chciałbym go przenieść, ale nie jest to musowe. Pozostałe dyski są dobre (dwa SDD i jeden 1 TB HDD). Obudowa ma być możliwie mała i płaska aby dało się postawić na niej monitor i zajmowała możliwie mało miejsca. W obudowę musi jeszcze wejść DVD/BR i powinna być w miarę cicha/"wyględna". Na niej nie chcę oszczędzać - musi być też wygodny dostęp do portów (zwłaszcza USB: im więcej z przodu tym lepiej). Standard wnętrza w pozostałym zakresie jest negocjowalny - coś przyzwoitego aby poszedł Wiesiek 3 w ładnej wersji (to jedyna gra jaką jeszcze gram - córka gra w Simsy) na 21 calowym moniotorze. Karta graficzna z dwoma wyjściami HDMI. Rozumiem, że jeśli chodzi o system to trzeba łyknąc Windę 10.1. Do tej pory byłem na 7 i nie zmieniałbym gdybym nie musiał...

Jakieś sugestie?

#2 Użytkownik jest niedostępny   poof 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2018 - 22:58

Obudowa SilverStone SST-GD08B (SSTGD08BUSB3.0) [na morelach, dałem bez linku bo link ukrywają i nie działa] - 664zł, małe to to nie jest ale postawisz na tym monitor bez zasłaniania wlotów/wylotów powietrza no i ma 2 kieszenie na dvd/br + 2 usb 3.0 na froncie
Ryzen 2600 - 719zł
MSI B350 PC Mate - 369zł (napisz by zaktualizowali bios)
G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) - 575zł
VeroL2 500w - 179zł
Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ OC 4 GB - 999zł
Win10 - 449zł
Procek 6/12 do lekkiego oc na boxowym chłodzeniu (jeśli wymienisz na coś ftyu fera3 ~ 99zł to oc ile się da), mobas do oc proca i ramu, 16gb szybkiego ramu (ryzeny lubią duże taktowania), grafika taka a nie inna bo w sumie jest tania i do wieśka w zupełności wystarczy (no i nie widze sensu dopłacania 200zł+ do nowej 1060 6gb)

Ten post był edytowany przez poof dnia: 19 Październik 2018 - 23:01

#3 Użytkownik jest niedostępny   Delwin 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Październik 2018 - 22:01

Fajny zestaw, ale zdecydowanie za duża buda: musi być coś mniejszego aby się dało bez problemu postawić monitor na dość małym biurku... OC nie jest celem (już od ładnych paru lat przestałem się tym zajmować), ale jeśli to jest ciche to może tez być.

Strona 1 z 1