Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stinar23

Nowe słuchawki czy recabling?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam stare słuchawki Hyperx Cloud, które są niestety popsute i prawdopodobnie winą jest kabel. I teraz zastanawiam się czy lepiej wydać 100-150 złotych (bo tyle wydaje mi się kosztuje wymiana kabla) czy lepiej kupić w tej cenie nowe słuchawki. Jak tak, to jakie? Nie mam niestety żadnej karty dźwiękowej, będą one podpięte pod laptopa. Co byście mi radzili? I jeżeli recabling to znacie jakieś firmy w Krakowie, które się tym zajmują (+ ew. cena za taką usługę)? Niedawno się wprowadziłem i nie orientuję się w niczym.

 

I tak w ogóle to prawda, że po wymianie kabla może poprawić się dźwięk słuchawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Poczekam jednak jeszcze na wypowiedź kogoś, ktowie coś na temat recablingu :P I w sumie to jeżeli miałyby być nowe to poprosiłbym jednak najlepiej propozycje jakichś zamkniętych słuchawek. Niestety nie mieszkam sam i otwarte/półotwarte nie wchodzą w grę. Bez mikrofonu też się obejdzie (na rzecz lepszego dźwięku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej zrobił rekabling, bo to co kolega podał w linkach to marne substytuty moim zdaniem. A jeżeli Cloudy mają zagrać jeszcze lepiej po rekablu to nawet bym sie nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto rekablować, to dobry sprzęt. Możesz szukać osób które to zrobią przykładowo na forum mp3store, chociaż tutaj pewnie też się ktoś znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Pewnie się ktoś znajdzie. Rekabling warto zrobić, bo dobry przewód poprawia brzmienie. Pytanie, czy to rzeczywiście tylko uszkodzony kabel.

Jeśli myśleć przyszłościowo, to pomyśl o zainstalowaniu gniazda na obudowie (odpinany kabel). To lepsze rozwiązanie.

Ja takie rzeczy naprawiam sobie sam, ale usług dla ludności nie świadczę. Zapytaj na mp3store.

Podlinkowane wcześniej słuchawki, to nie ta klasa sprzętu, chociaż sharkoony są całkiem spoko w swojej cenie i mają zacny mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia (a naprawiam/rekabluję sporo słuchawek) szansa na to, że uszkodzony jest przetwornik a nie kabel, jest mniejsza niż 5%.

HyperX to niezłe słuchawki dźwiękowo i dobre jeśli chodzi o jakość i wytrzymałość, i moim zdaniem warto je zrekablować.

 

Jakbyś nie znalazł nikogo w Krakowie, to mogę wysyłkowo się tym zająć (mam patent na tanią przesyłkę ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...