Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kain

Cisza wyborcza

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba największy, albo jeden z największych idiotyzmów z jakimi spotkałem się od kiedy korzystam z neta :E

I ja czegoś takiego jeszcze nie widziałem :E

 

Po tej akcji widać jaką niezależność ma pclab. A ludzie tam pracujący nie mają nic do gadania.

 

Smutna prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dostaje stadami PW z pytaniem "dlaczego mam bana" etc. Informuję że na górze strony jest czerwony napis o ciszy wyborczej.

 

Ja też jestem od tych osób, co "dostały bana" :E Ale żadnego napisu nie było widać. Co nie było winą ciastek, chyba że to był jakiś banner blokowany przez adblocka.

 

Chyba nigdy forum nie było zamykane na czas wyborów, a szansa na łamanie ciszy i kary była taka sama, czemu zatem teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem od tych osób, co "dostały bana" :E Ale żadnego napisu nie było widać. Co nie było winą ciastek, chyba że to był jakiś banner blokowany przez adblocka.

 

Chyba nigdy forum nie było zamykane na czas wyborów, a szansa na łamanie ciszy i kary była taka sama, czemu zatem teraz?

 

 

Baner był blokowany przez adblocka. Też się dziwiłem na początku że forum umarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem decyzji administratorów forum, w sumie żadne inne forum, na jakim się pojawiam, się nie zamknęło. Jeszcze dziwniejsze, że moderatorzy nie byli (chyba) o tym poinformowani – myślałem, że takie decyzje podejmuje się raczej wspólnie w redakcyjnym gronie. Sam rozumiałbym jeszcze zamknięcie działów OT, ale nie tych merytorycznych (tam przecież prowadzenie kampanii wyborczej jest niewykonalne, bo po prostu takie posty to byłby OT, który od razu wylądowałby w śmietniku). Ale decyzja jest jaka jest i należało to uszanować, administratorzy mają prawo forum zamknąć, gdy tylko im się tego zachce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baner był blokowany przez adblocka. Też się dziwiłem na początku że forum umarło.

 

Tak mi się wydawało.

 

Jak już koniecznie trzeba zamykać, to jedynie Hydepark i Humor, bo w sprzęcie komputerowym nikt by nie pisał o wyborach. Ale zdaję sobie sprawę, że to nie od moderatorów i administracji zależało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale moim zdaniem cisza wyborcza jest kompletnie bez sensu, gdyby ktoś w ogóle ją złamał to wypadałoby ukarać użytkownika, a nie forum + jakoś moderatorzy potrafili wchodzić i mogliby pilnować forum o czym świadczą pierwsze posty w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja nie byla nasza. Wszystkie portale w ramach grupy Onet mialy wylaczona mozliwosc komentowania. Tak jak ktos wyzej napisal - moglyby zostac ukarane bardzo wysoka grzywna za zlamanie prawa.

Ze to prawo jest idiotyczne to sie chyba wszyscy zgadzamy, ze reakcja byla zapewne przesadzona tez, ze fatalne jest ze nikt nas wczesniej nie powiadomil, a jedyne info to baner blokowany przez adblocka, rowniez.

Niemniej wieszanie psow na redakcji czy moderatorach jest nieuzadanione, nie mielismy na to zadnego wplywu i bylismy rownie zaskoczeni jak Wy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się stało dzisiaj na portalu i na forum, przekroczyło granicę w braku szacunku i zaufania wobec czytelników. Blokując mozliwość wypowiadania się na czas ciszy wyborczej z góry zakładacie, że osoby wypowiadające się mogą łamać prawo. Na żadnym innym portalu czegoś takiego nie widziałem i wstyd mi bardzo, że będąc z Wami tyle lat, związujecie ludziom język, w wolnym kraju, w wolnych (jeszcze) mediach.

 

Dodam jeszcze, że mało mnie obchodzi, że to odgórna decyzja z onetu. Było mówione, że po przejęcie portalu przez onet pozostaniecie niezależni. I co? I gówno za przeproszeniem. Nic nie możecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uważam za idiotyzm blokowanie całego forum o tematyce komputerowej z powodu ciszy wyborczej. Trzeba było zamknąć jedynie temat o polityce w "Dyskusje na tematy różne" i wystarczy. Do tej pory jakoś nigdy całe forum podczas cisz wyborczych blokowane nie było. No ale niemiecki pan Axel kazał, to ich sługi, administratorzy PClabu musieli wykonać polecenie swojego pana, innego wyjścia nie mieli, więc nie można mieć tu oczywiście pretensji do samych moderatorów, którzy pilnują tu tylko porządku i to charytatywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla, bla, bla. Również mi się to nie podobało ale łatwo jest się mądrzyć nie będąc na tej pozycji.

Debili w internecie nie brakuje - jeden napisze, drugi doniesie. To nie jest mała społeczność gdzie można spokojnie okazać zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to co napisze na forum użytkownik odpowiada sam użytkownik, więc jakby ktoś złamał ciszę wyborczą i np agitował politycznie podczas jej trwania, to sam by za to odpowiadał. W internecie nikt nie jest tak naprawdę anonimowy i każdego można bez większych problemów namierzyć. Czy jak ktoś komuś np grozi w internecie na jakimś portalu, albo wyłudza pieniądze w jakichś oszustwach, to czy odpowiada za to potem sam portal? Nie, odpowiada za to ten co groził, czy oszukał. I to samo byłoby w przypadku złamania ciszy wyborczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się to nie podobało, jakoś w 2014 też były wybory, w 2010 też i nikt forum nie zamknął, tylko temat polityczny był zamknięty i wszystko się jakoś kręciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się stało dzisiaj na portalu i na forum, przekroczyło granicę w braku szacunku i zaufania wobec czytelników. Blokując mozliwość wypowiadania się na czas ciszy wyborczej z góry zakładacie, że osoby wypowiadające się mogą łamać prawo. Na żadnym innym portalu czegoś takiego nie widziałem i wstyd mi bardzo, że będąc z Wami tyle lat, związujecie ludziom język, w wolnym kraju, w wolnych (jeszcze) mediach.

 

Dodam jeszcze, że mało mnie obchodzi, że to odgórna decyzja z onetu. Było mówione, że po przejęcie portalu przez onet pozostaniecie niezależni. I co? I gówno za przeproszeniem. Nic nie możecie.

 

Fakt. To trochę tak, jak w "mieście ktoś ma ebolę, nie wiemy kto, więc spuścimy atomówkę na wszystkich" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzsztukwszelakich

Godne pożałowania. Nie dość że artykuły na głownej ostatnio słabe i z błędami, to jeszcze takie cyrki z forum.

BTW SKoro wszyscy mieli bana, to trzeba było w między czasie przejść na ten mityczny "nowy silnik forum", nad którym pracujecie w pocie czoła od 10 lat.

Albo poprawić wersję mobilną strony głównej i/ lub forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach. I te wpisy moderatorów, mimo blokady globalnej. No słabe to no.

Bo to wyjątkowa kasta ludzi... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to wyjątkowa kasta ludzi... :lol2:

Gdyby moderatorami było AI to by sobie mogło pisać w czasie "ogólnego bana" ale ludzie to nie maszyny, mają chyba jakiś honor itd, ciekawe czy dożyje czasów gdzie forum będzie administrowane i moderowane przez AI. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy powtórkę... :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żalowy onet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

Z tą ciszą wyborczą to chyba na PCLabie oszaleli. Dwa tygodnie temu było to samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziliście teraz?

 

Rozumiem poprzednio, ale teraz cisza, to tylko w niektórych gminach była...

 

Decyzja ADMINÓW forum (jak czytam, mieliście pozostać niezależni od Onetu) jest dla mnie niezrozumiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wszyscy w dziale karty graficzne, lub gry powinni zacząć rozmawiać o polityce :E

 

A może dział płyty główne bardziej by się do tego nadał? Tylko na jaką podstawkę wrzucić Kaczyńskiego a na jaką Tuska :lol2:

 

Ten portal chyba już nie ma nawet namiastki niezależności. Zjedzony przez koropo i jego odgórne decyzje totalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedzony przez podwijanie ogona przed polityką. Wielki, mocarny Onet? Potężne korpo? O nie. Trzęsikolaniarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby demokracja itp...a zamykanie gęby jak w PRLu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...