Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radek_ino

Wymiana 1060 3gb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się nad wymianą swojej obecnej karty graficznej GTX1060 3GB na coś lepszego, z powodu denerwujących 3GB i dropów w grach tylko mam dylemat co wybrać?

Chciałbym coś dobrać do i5-6500 i 16 GB ram, ponieważ tych podzespołów nie mam zamiaru zmieniać. Budżet powiedzmy około 1300 zł (sprzedam 1060 i parę groszy chcę dołożyć) i patrząc na allegro idzie znaleźć 1070 lub zastanawiam się nad poczekaniem i kupić RX590 (wiadomo, że nowa karta to nowa, a z GTX mogę różnie trafić). Co byście mi doradzili kupić? :)

Głównie gram teraz w Forzę, BF1, WoT.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie od 3 gb masz droopy tylko dlatego że masz kiepski procesor i ustawiasz za wysokie detale.

Najlepiej wymienić na GTX 1070TI używaną za 1350zł, na razie zal mi kasy ale ja na taką będę miał chęć zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie od 3 gb masz droopy tylko dlatego że masz kiepski procesor i ustawiasz za wysokie detale do tego ramu tylko 8 GB.

 

W Forzy użycie procesora mam około 70%, a karty 100% to wydaje mi się jednak, że to karta nie ogarnia. Dodatkowo wyskakuję często błąd "brak pamięci karty graficznej". Opcje mam ustawione na "średnie", a RAM mam 16 GB kolego, tak jak pisałem w poście (2x8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Forzy użycie procesora mam około 70%, a karty 100% to wydaje mi się jednak, że to karta nie ogarnia. Dodatkowo wyskakuję często błąd "brak pamięci karty graficznej". Opcje mam ustawione na "średnie", a RAM mam 16 GB kolego, tak jak pisałem w poście (2x8).

 

Na 100% mało vram jest przyczyną bo proc jeszcze w miarę ok tymbardziej przy 16gb ram nie powinno byc lagów w tych grach gdyby pamieć karty była wystarczająca.

A gry na ssd czy hdd?

 

Ja bym ci radził szukać jielonka na swojego gtx 3gb i kupić 6gb nie wiele dopłacisz chociaz jak rx 590 bedzie za ok 1000-1200 to też bedzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 3?

Nigdy mi nie wyskoczył żaden błąd o pamięci a mam ustawione wysokie detale 2x msaa+ FXAA bez dynamicznego dopasowywania grafiki.

Tylko ja gram z blokadą na 62 klatki i może dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 3?

Nigdy mi nie wyskoczył żaden błąd o pamięci.

 

Tak Horizon 3, teraz jestem w pracy to Ci zdjęcia nie zrobię, ale jak wrócę to mogę Ci zdjęcie zrobić tego komunikatu :P.

A wracając do tematu to 1070 jednak , czy warto poczekać do RX590? GTX nie będzie za mocny do tego procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, i5-6500 to nie jest nie wiadomo jak słaby procek (wiadomo, nie jest topowy ale jednak na jakis czas do wymiany ). Tym bardziej ze ma obłożenie grafiki na poziomie 100%. W tym przypadku raczej na pewno jest to wina grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, i5-6500 to nie jest nie wiadomo jak słaby proce - dla mnie jest to kapusta nie procesor :)

 

Jak by nie było karta się kończy w grach i mnie ososbiscie denerwuje 62 klatki za miast 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, i5-6500 to nie jest nie wiadomo jak słaby proce - dla mnie jest to kapusta nie procesor :)

 

Trzymajmy się tematu, procesora tak jak pisałem nie mam zamiaru teraz zmieniać, bo użycie w porównaniu do karty jest duże dlatego teraz czas wymiany karty graficznej. W poprzednim poście podałeś 1070ti, jednak za 1300-1400 zł nie ma opcji takiej karty kupić, a co sądzisz o RX590? Może poczekać aż wyjdzie RX590 i wtedy wybrać tą kartę, lub 1070? Powiem szczerze, że wolałbym jednak nową kartę. :P

 

Mnie też denerwują dropy, a mam na sztywno ustawione 60 klatek w opcjach (Forza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam pojęcia jak to ogólnie "działa", ale podejrzewam że głośna jest? :D

I pytanie drugie czy warto kupować takiego potworka do mojego procesora? 1070 podejrzewam by był ograniczony przez procesor, a gdzie tu 1080?

A co sądzicie o RX590? Warto czekać? Wszyscy zachwalają cały czas GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to ogólnie "działa", ale podejrzewam że głośna jest? :D

I pytanie drugie czy warto kupować takiego potworka do mojego procesora? 1070 podejrzewam by był ograniczony przez procesor, a gdzie tu 1080?

A co sądzicie o RX590? Warto czekać? Wszyscy zachwalają cały czas GTX.

Głośniejsza, ale wydmuchuje ciepłe powietrze na zewnątrz, W słuchawkach jeśli grasz, słyszeć jej raczej nie będziesz. Nie ma za mocnych kart, są tylko karty w pełni wykorzystane :E Jeli bys po swietach zmienił procka na jakieś i7, była by jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie od 3 gb masz droopy tylko dlatego że masz kiepski procesor i ustawiasz za wysokie detale.

Najlepiej wymienić na GTX 1070TI używaną za 1350zł, na razie zal mi kasy ale ja na taką będę miał chęć zmienić.

PClabowi znawcy znowu w natarciu :D

Dla PClabowych znawców to do 1060 3GB autor powinien mieć co najmniej i7! Oczywiście z K, bo bez K to jest szrot!

 

Do autora - bierz chłopie 1070 i się nawet nie zastanawiaj. Jeżeli oczywiście potrafisz znaleźć takową za cenę odpowiadającą twojemu budżetowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też właśnie znalazłem tego 1070 na allegro, myślisz że to dobry wybór? Na pewno kopała, ale skoro gwarancja producenta przez Morele to nie powinno być problemu jak by coś się działo? Miał ktoś styczność z reklamacjami takich kart?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie komentuj gościu jak się nie znasz odpali assasins creed odyssey i dopiero zobaczy droopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie komentuj gościu jak się nie znasz odpali assasins creed odyssey i dopiero zobaczy droopy.

No to teraz się zbłaźniłeś. AC Odyssey dropi poniżej 60fps w 1080p nawet na 8700k+RTX 2080ti. Jeżeli jeszcze będziesz chciał czymś zabłysnąć to się wcześniej troszkę chociaż zastanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co będzie na I5 6500 ?

 

Jak po zmianie karty będzie lipa to trzeba będzie zmienić procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co będzie na I5 6500 ?

 

Jak po zmianie karty będzie lipa to trzeba będzie zmienić procesor.

 

O tą grę się nie martwmy, bo na pewno nie będę grał. :P Na tą chwilę 100% procesor jest wydajniejszy niż karta, i chciałbym teraz zniwelować dropy spowodowane kartą.

 

Ma ktoś może Zotac GeForce GTX 1070 Mini 8GB? Głośne chłodzenie ma ta karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PClabowi znawcy znowu w natarciu :D

Dla PClabowych znawców to do 1060 3GB autor powinien mieć co najmniej i7! Oczywiście z K, bo bez K to jest szrot!

 

Powinien, nie powinien. Prawda jest taka, ze 4 gołe rdzenie zaczynają już stwarzać kłopoty, i z miesiąca na miesiąc z każda nową grą AAA, będzie tych kłopotów/dropów coraz więcej. Niech no zacytuje coś z jednego z portali odnośnie następcy BF1 czyli BFV "Z wywiadu wyczytaliśmy także, że gra została zoptymalizowana pod procesory od 6 rdzeni i 12 wątkach wzwyż" Źródło PPC.

 

Czas 4rdzeni powoli się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...