Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

orlo2299

Pamięć stronicowa- SWAP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie. Bawiłem się w menadżerze jako że miałem troche dropów w Black opsie 4, zobaczyłem ze mam ustawione na SSD 8gb swapu przy 8gb ramu czyli razem 16.

Wyłączyłem tą opcje i teraz black ops wyłącza się i wyskakuje ze nie ma pliku stronicowania.

Ile powinienem ustawić tej pamięci ?

post-601097-15402069347895_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB.

A to niedziała tak że jeśli system sięga po tą pamięć to powoduje dropy fpsów w grach ?

Mógłbyś mi dokładnie podać co wpisać minimum i maximum wartośći ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś ani sprzętu, ani konfiguracji na jakiej grasz tj. rozdzielczość chociażby. Można sobie wróżyć dlaczego masz dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś ani sprzętu, ani konfiguracji na jakiej grasz tj. rozdzielczość chociażby. Można sobie wróżyć dlaczego masz dropy.

 

W sumie fakt, przepraszam.

I5-4690k

Gigabyte ga-b85-hd3

geforce gxt 970 4gb

2x4 gb goodram ddr3

w10

 

Auto !

automatycznie dla wszystkich dysków ? to coś pomoże ? bo mam wrażenie że gdy dysk siega po tą pamięć to mam dropy w black opsie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustaw 1GB po prostu i sprawdz jak sie gra zachowa. Generalnie kiedyś (zamierzchłe czasy) się ustawiało chyba podwójna ilość pamięci ram, ja mimo 16GB pamięci, mam ustawione na 8GB, ale przeniesione na dysk HDD, co by mi po SSD nie rzeźbił. Kiedyś jak o tym napisałem to się ze mnie śmiano, ze nie ma to już znaczenia, i nie ma gier/programów, które by się o to czepiały, jak widać są.

 

Edit: Jeśli chodzi o dropy, to wcale bym się nie zdziwił, jak by po prostu cztery gołe rdzenie powoli nie wyrabiały. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustaw 1GB po prostu i sprawdz jak sie gra zachowa. Generalnie kiedyś (zamierzchłe czasy) się ustawiało chyba podwójna ilość pamięci ram, ja mimo 16GB pamięci, mam ustawione na 1GB, ale przeniesione na dysk HDD, co by mi po SSD nie rzeźbił. Kiedyś jak o tym napisałem to się ze mnie śmiano, ze nie ma to już znaczenia, i nie ma gier/programów, które by się o to czepiały, jak widać są.

 

Edit: Jeśli chodzi o dropy, to wcale bym się nie zdziwił, jak by po prostu cztery gołe rdzenie powoli nie wyrabiały. ;)

 

Czyli pora zastanawiac sie nad poświętnym procesorem haha :D

Ile dokładnie wpisać w minimum i maximum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz od 1024 do 1024 i sprawdź jak działa gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Sprawdź ile używa swapu gra8456427200_1540208872_thumb.jpg i ustaw więcej ale równo początkowy i maksymalny rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz od 1024 do 1024 i sprawdź jak działa gra.

niestety to samo, lag potem wywala gre do pulpitu tylko że teraz bez żadnego erroru.

 

Sprawdź ile używa swapu gra8456427200_1540208872_thumb.jpg i ustaw więcej ale równo początkowy i maksymalny rozmiar.

Teraz nie mam nawet tego jak sprawdzić bo nie moge jej uruchomić. Ile wpisac żeby ją chociaż włączyć i to stestować? Gdzie bedzie pisac ile tego swapu zużywa ? Oraz jak właczyć te dane w grze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

No przecież masz w pierwszym poście obrazek i zaznaczone C: i rozmiar niestandardowy wpisujesz 16000 i 16000 i zastosuj i OK i być może restart komputera jak gra głupia i nie zauważy swapu.

Ja używam Msi Afterburner  i ustawiam OSD opisy jak to zrobi znajdziesz...gooogle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz w pierwszym poście obrazek i zaznaczone C: i rozmiar niestandardowy wpisujesz 16000 i 16000 i zastosuj i OK i być może restart komputera jak gra głupia i nie zauważy swapu.

no dobra ale jak w grze włączyć te statystyki co mi wysłałeś ? oraz jak odczytać to ile bede musiał go ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to samo, lag potem wywala gre do pulpitu tylko że teraz bez żadnego erroru.

 

 

Teraz nie mam nawet tego jak sprawdzić bo nie moge jej uruchomić. Ile wpisac żeby ją chociaż włączyć i to stestować? Gdzie bedzie pisac ile tego swapu zużywa ? Oraz jak właczyć te dane w grze ?

A wpisać możesz nawet i 8Gb(8192) lub 16GB(16384), albo ustawić na auto, Możesz tez przenieść swap na dysk HDD, żeby nie tracić miejsca na SSDku (Choć z SSD będzie szybciej korzystał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wpisać możesz nawet i 8Gb(8192) lub 16GB(16384), albo ustawić na auto, Możesz tez przenieść swap na dysk HDD, żeby nie tracić miejsca na SSDku (Choć z SSD będzie szybciej korzystał)

mam 44gb wolnego na ssd, wiec wole juz tutaj zeby był, a lepiej ustawić to auto ?

Chodzi mi o najlepszą jakość żeby najmniej odczuwać te spadki wiec lepiej ustawic teraz np automatycznie włączyć grę i wyczytać te dane a potem tyle ile będzie potrzebne ustawić samemu prawda ?

 

No przecież masz w pierwszym poście obrazek i zaznaczone C: i rozmiar niestandardowy wpisujesz 16000 i 16000 i zastosuj i OK i być może restart komputera jak gra głupia i nie zauważy swapu.

na twoim obrazku to jest to pagefile usage tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Pagefile usage to pamięć wirtualna krótko mówiąc swap.16000 wpisujesz na początku później możesz zmniejszyć do ilości jaką potrzebuje gra plus coś na system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagefile usage to pamięć wirtualna krótko mówiąc swap.16000 wpisujesz na początku później możesz zmniejszyć do ilości jaką potrzebuje gra plus coś na system.

 

dobra a te statystyki z twojego screena z tym uzyciem włącza sie w menu coda czy jakis program mam pobrac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Msi Afterburner i włączasz w nim OSD by pokazywało w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi Afterburner i włączasz w nim OSD by pokazywało w grze

zabieram się za test, zaraz dam znac

 

Msi Afterburner i włączasz w nim OSD by pokazywało w grze

jak włączyłem to pagefile used to nie mam takiego wykresu jak ty ? to jakas inna opcja jest ?

 

Msi Afterburner i włączasz w nim OSD by pokazywało w grze

a dobra pojawił się napis obok zużywa max do 11,5 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz TYLKO 8 GIB ram i dlatego masz przycinki! Gdy brakuje pamięci fizycznej to system jest zmuszony do odwoływania się do pamięci wirtualnej na SSD/HDD. Problemem jest mała ilość RAM i tyle. Odpal sobie jakiś program do monitorowania RAM w tle i pograj przez dłuższą chwilę. Zobaczysz że gra będzie cisnąć powyżej tych twoich 8GiB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a dobra pojawił się napis obok zużywa max do 11,5 gb

To mu ustaw 12000min i max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza rzecz - korzystanie z pamieci SWAP bardzo negatywnie wplywa na wydajnosc ale wylaczenie jej - nie pomoze bo w przypadku brakujacego RAMu - SWAP jest niezbedny

 

Najlepiej zostawic na automat bo nawet wlasny rozmiar moze spowodowac bledy (zwlaszcza np. 8GB RAM + 8GB SWAP) - niewystarczajaca ilosc SWAP i fizycznego RAM łącznie - moze powodowac wysypywanie sie gier/programow czy nawet systemu. Nie powinno sie go sztywno ustawiac na stosunkowo niskiej ilosci przy stosunkowo malej ilosci RAM

 

8GB + 8GB SWAP (16GB lacznie) to nie jest duza ilosc. Sam wiem gdy przy swoim 16GB RAM wylaczylem SWAP dla proby - mocne gry wysypywaly sie z jasnym komunikatem o braku RAM

 

Przywroc SWAP na automat i ewentualnie - zainteresuj sie np. GameBoosterem ktory wylacza zbedne komponenty i uslugi Windy na czas gry. Potrafi sporo pomoc

moze ew. ktos doradzi inny program do zamrazania zbednych procesow bo ostatni jaki pamietam to jest wlasnie w/w a nawet nie wiem czy istnieje jeszcze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi Afterburner i włączasz w nim OSD by pokazywało w grze

powiem tak z przeglądarką dostałem jedneka dropa jak spadłem gra chodzi dobrze, w miejsach obleganych 12,392 mb sie utrzymuje, ile byś radził tak to ustawić?

ORaz może polecisz jakies ustawienia do i dobrej widoczności w grze i dobrych fpsów ?

 

Zasadnicza rzecz - korzystanie z pamieci SWAP bardzo negatywnie wplywa na wydajnosc ale wylaczenie jej - nie pomoze bo w przypadku brakujacego RAMu - SWAP jest niezbedny

 

Najlepiej zostawic na automat bo nawet wlasny rozmiar moze spowodowac bledy (zwlaszcza np. 8GB RAM + 8GB SWAP) - niewystarczajaca ilosc SWAP i fizycznego RAM łącznie - moze powodowac wysypywanie sie gier/programow czy nawet systemu. Nie powinno sie go sztywno ustawiac na stosunkowo niskiej ilosci przy stosunkowo malej ilosci RAM

 

8GB + 8GB SWAP (16GB lacznie) to nie jest duza ilosc. Sam wiem gdy przy swoim 16GB RAM wylaczylem SWAP dla proby - mocne gry wysypywaly sie z jasnym komunikatem o braku RAM

 

Przywroc SWAP na automat i ewentualnie - zainteresuj sie np. GameBoosterem ktory wylacza zbedne komponenty i uslugi Windy na czas gry. Potrafi sporo pomoc

moze ew. ktos doradzi inny program do zamrazania zbednych procesow bo ostatni jaki pamietam to jest wlasnie w/w a nawet nie wiem czy istnieje jeszcze :E

Przed włączeniem każdej gierki używam Wise Game Boostera, czyli mówisz że automat będzie najsolidniejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Ustaw 14000 i 14000 i testuj ale jak widać brakuje Ramu i dobrze by było dołożyć, testuj programy typu GameBoosterem co polecił eNeSik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...