Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

1314231

GTX 280 czy HD4870

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę wybrać hd4870 1gb gddr5 gigabayte czy gtx280 1gb zotac gddr3 do starych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta sprzętu ? Jakiś budżet czy za darmo masz te karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual core e5200

4gb ddr2

zasilacz corsair 550w

płyta asroka

 

hd4870 za 60

gtx 280 za 97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podkręconym HD 4870 z chłodzeniem Vapor-X, dało się grać w FullHD nawet AC; BlackFlag i Dragon Age na średnich detalach, fakt karta nie jest najnowsza, ale chłodniejsza i cichsza od gtx 260. Skłaniałbym się do tego co kolega wyżej radzi kupić kartę trochę nowszej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1030 niech wsadzi i obleci wszystko w 1/3 poboru prądu proponowanych piecyków, różnicę w budżecie odbierze w zaoszczędzonym prądzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet lekkie OC dla tego starucha może być krzyżykiem do trumny. Tak jak wyżej, lepiej byłoby kupić 1030 i mieć spokojną głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jakiegoś gtx 750 (bez ti), i nie bierz karty co nie obsługuje dx11, bo juz nawet indyki tego API wymagają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyraźnie napisał, że chce w stare gry grać. Poza tym E5200 sam miałem i był fajny. 10 lat temu. Teraz to tylko stare 2 jajeczka, na których tną się nowe gry z serii LEGO. HD 4870 wystarczy do takiego sprzętu. Szkoda pchać coś nowszego za 200-300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chce kupić 4870 z niewiadomej ręki to powodzonka życzę :E karta ponad 10 letnia, która temperaturą nie grzeszyła, ale zawsze można zostać piekarmistrzem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1030 niech wsadzi i obleci wszystko w 1/3 poboru prądu

 

Nawet 1/5 - 1/6. GT1030 lata wokół 25-30 W, w starszych grach nawet niżej (kiedyś się tym bawiłem i np. WoT 17-20W na starym renderze i w niższej rozdzielczości). HD4850 to już 120-130 W, HD4870 to nawet 150 W (ale tutaj trudno powiedzieć, jak się to w czasie gry zmienia - sama karta nie raportuje tego przez sterownik).

 

GT1030 bierze w max. stresie mniej (30 W limit) niż mój dawny HD4850 pod pulpitem (35-40 W). Zmierzone osobiście miernikiem i dosyć zgodne z internetami.

 

A HD4870 bierze dużo więcej pod pulpitem (wg. internetów nawet 50-70W), bo jeszcze wtedy nie działały mechanizmy oszczędzania energii kontrolera pamięci i/lub samych pamięci GDDR5 (była to pierwsza karta z takimi pamięciami, podobno AMD miało problemy z dynamicznym przetaktowaniem).

 

Przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A HD4870 bierze dużo więcej pod pulpitem (wg. internetów nawet 50-70W), bo jeszcze wtedy nie działały mechanizmy oszczędzania energii kontrolera pamięci i/lub samych pamięci GDDR5 (była to pierwsza karta z takimi pamięciami, podobno AMD miało problemy z dynamicznym przetaktowaniem).

 

 

Jak zrobiło się tryb 2D ręcznie edytując bios, gdy zmieniała się częstotliwości migotał obraz. Karta fajna w swoim czasie, cena/wydajność, ale dziś to stara prądożerna (w 2D nie wiem czy coś ssie więcej energii grzałka, jak po kosztach to faktycznie GTX460 czy 450 nawet, albo jakieś HD5750/70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na własne potrzeby robiłem test 8800 GT 512 MB vs HD 4850 1GB w Diablo 3 (bez dodatku).

 

Niestety Radeon koszmarnie mnie rozczarował, przewaga Geforce wyglądała jakoś 45 vs 30 klatek w 1680x1050 pomimo tego, że Radek miał 2 razy tyle pamięci (nie pamiętam już czy te Radki w ogóle miały wersję GDDR5, ale nie ma to znaczenia, ponieważ 8800 GT też miał GDDR3).

 

Przy całej mojej sympatii do Radeonów, z mojej strony głos na GeForce-a - w tej jednej konkretnej grze zestarzał się znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hd4850 zacna karta, w okresie kiedy wyszedł to takie 8800gt rozjeżdżał na łopatki, ba, często w grach po OC dorównywał gtx260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

ja jestem za gtx460 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor zapomniał napisać o jak stare gry chodzi. GTX460 do tego proca to jednak trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hd4850 zacna karta, w okresie kiedy wyszedł to takie 8800gt rozjeżdżał na łopatki, ba, często w grach po OC dorównywał gtx260

Właśnie dlatego byłem strasznie niemiło zaskoczony, w tamtym czasie HD 4850 to była półka wyżej, niż 8800 GT - rywalem GF był HD 4830 (swoją drogą 8800 GT to chyba moja ulubiona karta, prawdziwa legenda jak dla mnie :E).

 

I generalnie to w tych czasach nie pakowałbym się w żadną z tak starych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...