Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kislobudyn

[Zestaw] 2000-3000zł Gry/OC/brak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

w związku z tym, że w najbliższym czasie planuje zakup/złożenie swojego komputera zwracam się do Was o pomoc przy wyborze komponentów.

Komputer będzie służył to gier, multimediów, być może nawet do streamów (czyli dość ogólne zastosowanie). Rozbieżność cenowa dość duża, ale zależy mi na stosunku jakość/cena, jestem w stanie kilka groszy dołożyć, jeśli będzie to uzasadnione, ale wiadomo im taniej tym lepiej :D. Jeśli mowa o wyglądzie to nie zależy mi jakoś szczególnie, ale jeśli byłaby obudowa z oknem nie chciałbym szpecenia.

Z rzeczy, które posiadam i chciałbym z nich skorzystać:

-karta graficzna GTX1080 MSI Gaming X wydaje mi się że kupiłem okazyjnie bo za 1800 zł z dość długą gwarancją i przesyłką.

-xonar D2/PM

 

obecny komputer raczej planuje sprzedać (chyba, że coś z niego się nada)

obudowa: SilentiumPC Gladius M40

zasilacz: Thermaltake Smart Se 530W 80+ Bronze (nie wiem czy styknie/podejdzie)

dysk: seagate 1TB 3.5' SATAIII 7200 RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Procesor Intel Core i5-3470 3.20GHz BOX

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7950 3GB DDR5 PCI-E BOX

Płyta główna Asus P8B75-V Intel B75 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE)

Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

 

Troszkę rozeznałem się na rynku, po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków postawiłem na:

procesor: RYZEN 5 2600 (tu też mam problem, czy oby nie lepiej poczekać do przyszłego roku w związku z zapowiedzią nowych procesorów? z drugiej strony może warto jeszcze poczekać do blackfriday, w związku z obniżką cen na te procesory?) 719 zł

płyta główna: nie mam swoich typów myślałem o B350 MSI PC MATE - 369 zł

RAM: G.SKILL aegis DDR4 3000MZH CL16 16GB - 575 zł

ZASILACZ: nie mam pojęcia, może z mojego starego PC, zależy czy łatwiej będzie sprzedać go w całości czy na części ?

OBUDOWA: nie wiem, może również ze starego PC?

DYSK: SSD ok. 500 gb, myślę że w porządku będzie ADATA SU800 512GB 379 zł

 

i to już chyba tyle, będę wdzięczy za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wielkich obniżek na Ryzena się nie spodziewaj, 719 zł to i tak fajna cena za to CPU. Ale no jak chcesz to czekaj.

 

Płyta dorzuć do MSI B450A-Pro - nowszy chipset a cena niewiele większa. Brak konieczności aktualizacji BIOS.

 

RAM ok, ale pamiętaj żeby to było 2x8GB a nie pojedyncza kość.

 

Buda jak się nie rozlatuje, to można zostawić ze starego PC.

 

Zasilacz? Zależy ile ten Smart ma lat na karku, jak już ponad 5 to bym jednak wymienił na np. Supremo L2 550W / Supremo M2 550W (ten drugi ma odpinane kable).

 

SSD SU800 na pewno nie, to słaby dysk. Szukaj Crucial MX500 a najlepiej Samsung 860 EVO - oba do dorwania poniżej 4 stówek. Ewentualnie szybsza ADATA X8200 na złączu NVMe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma już ok. 5 lat, podobnie jak reszta starego PC.

a co powiecie o tym zasilaczu Cooler Master MasterWatt 550W ? jest nawet tańszy niż SPC, no i jak by marka bardziej do mnie przemawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra przyszedł czas na zamówienie PC, mam jeszcze jeden problem..

ogólnie jednostka przedstawia się następująco:

 

-procesor: ryzen 2600

-płyta: b450 tomahawk

-dysk: samsung evo 860 500gb

-zasilacz: seasonic focus gold 550W

-karta graficzna: MSI GTX1080 gaming X

-karta muzyczna: Xonar d2/pm

-obudowa: SPC AR7 RGB

-no i ram: tu mam jeszcze wątpliwości jak to przy Ryzenia ;/

 

- na początku stawiałem na G.skill aegis 2x8gm 3000 cl 16 kosztuje ok 575 zł na hynixie

ale po przeanalizowaniu kilku wątków i kompatybilnych ramów znalazłem jeszcze Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper za 619zł, dopłata nie duża, a jest te 3200 teoretycznie na samsungu.

Jest też opcja: g.skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5 albo 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 TridentZ z tym, że nie ma ich na liście kompatybilnych ramów, a ich cena to 639 zł.

 

co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby dorzucić do https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html - kości Samsung B-die.

 

Patrioty może i są na Samsungu ale nie są to kości B-die.

 

Płyte można dać tańszą MSI B450-A PRO - praktycznie to samo co Tomahawk a sporo taniej. Tomahawk tylko ładniej wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to płyty to wiem że różnią się tylko wyglądem, ale jak już są te RGB w obudowie to stwierdziłem, że fajnie byłoby zgrać to wszystko z płytą główną, a 60 zł nie robi już takiej różnicy :)

 

co do ramu, to pytanie czy opłaca się dopłacać dodatkowe 120 zł? no i tych G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8GB) też nie ma na liście kompatybilnych, czy się tym w cale nie przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista kompatybilności RAM nie oznacza, że pamięci których tam nie ma, są niekompatybilne. Montowałem te G.Skille 3200 CL15 na B450-A Pro i bez problemu działają na 3200 MHz.

 

Przy Ryzenie im szybszy RAM tym lepiej. Ja bym dopłacił, jednak moduły B-Die to B-Die a nie jakieś Hynixy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przekonałeś mnie, to "biere". Cóż myślę, że za 3-4 dni dam znać jak śmiga komputerek, dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest sens... to co pojawia się w "black weeku" to takie średnio mi pasujące rzeczy.. procesora raczej taniej już nie dostane (699), te ramy są teraz w promocji wszędzie w innych sklepach kosztują 800 zł, obudowa nie ma z czego chyba obniżać, zasilacz za 339zł Seasonic FOCUS Plus 550W Gold wątpie czy będzie taniej.. płyta główna kosztowała 525 jeszcze tydzień temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym myk to zamówić teraz i zrealizować po czarnym piątku :P moze sie trafi może nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak promocje mnie zaskoczyły i to pozytywnie szczególnie firma na IKS, stąd pytanie czy opłaca się dopłacać ponad 60 złotych do samsunga evo 860 500 gb, względem Crucial MX500 500GB- który jutro ma być w cenie 289 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu? 10400f Gigabyte B460 Torpedo memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200 MSI RTX3800 10GB 3x Ventus mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p  
    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...