Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CziKs

Lapki z Ryzen 5 vs I5+mx150

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

rozglądam się za laptopem do 3k. Myślę o Huawei Matebook D, ale zastanawiam się co do konfiguracji w kwestii okrojonego TDP.

Chodzi o komputery z procesorami Ryzen 5 2500u z iGPU Vega 8 oraz te z I5 i geforce mx150.

Teoretycznie I5 z mx150 wygrywa, ale można spotkać dwie wersje tej karty - wolniejszą 1D12 lub szybszą 1D10. [źródło]. Przykładowo HP Envy i5 8250u mx150 jest wyposażony właśnie w ten słabszy układ 1D12.

OK, to w takim razie może Huawei Matebook D z procem Ryzen 5 2500U ?? buja się to na TDP 15W, dzięki czemu długo trzyma na baterii, ale czy to nie stanowi kagańca dla tego procesora ? A może tak ma być i w praktyce hula lepiej od tego hp envy z okrojonym mx'em ?

Czytam różne porównania i trudno określić, która konfiguracja da lepszy stosunek cena/jakość. Chciałbym dopłacić do kompa z mx150 ale jak mam dostać jakąś okrojoną wersję to nie ma to sensu, bo coś czuję że ten okrojony mx może wypaść gorzej od vega 8.

Co o tym myślicie ?

Dodam, że nie szukam lapka gamingowego a pokroju wspomnianych w temacie ultrabooków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrojony MX150 ma 20-25% mniejszą wydajność. To jest na tyle dużo, że Vega 8 i gorszy MX150 powinny mieć bardzo podobną wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że i5+mx150 zżera więcej prądu. No i czy warto dopłacać 350zł do laptopa z mx150, aby uzyskać te kilkanaście klatek więcej (bez szału).

 

Chyba zdecyduję się na jeden z dwóch

HP Envy x360

 

Huawei D

 

Dziwnie tani jest ten HP, w innych sklepach znacznie droższy. Czy warto brać HP względem Huawei ? O obu czytam bardzo dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej i5U będzie pobierał mniej prądu.

 

Sam i5, owszem. W połączeniu z mx150 już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...