Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fkonopka

Dziwne kreski na ekranie-artefakty?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Mój brat ostatnio zmaga się z problemem takim,że podczas gry wywala mu takie białe tło z kreskami.

Dostał ten komputer jakiś tydzień temu i dopiero od dwóch dni tak mu się dzieje.

Próbowałem coś pokombinować ale w ogóle jest jakiś problem ze sterownikami, próbowałem wykasować je i od nowa zgrać lecz się nie dało.Pobrałem więc program do kasowania tego typu rzeczy ale też nic nie pomógł bo nie mógł pokasować wszystkiego.Następnie w menadżerze urządzeń kliknąłem odinstaluj sterownik i od tego czasu wywala błąd podczas instalacji chociaż karta widzi sterownik....

Mam też program Radeon setting ale nie da się go włączyć bo pisze że sterowniki nie są aktualne ze sterownikami programu czy coś takiego.

Dodam jeszcze że wcześniej z 10s przed błędem białego ekranu były takie rozdarcia jakby na monitorze.

Filmiki jak na razie chodzą normalnie.

Jaka może być przyczyna?

 

Płyta główna to Gigabyte ga-m68mt-d3

Karta graficzna r270x dual

Ramy goodram gy 1600 d

Procesor AthlonII 640

Zasilacz SilverPower 600W

 

Nagrałem filmik. od 2:18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie jest czarny ekran cały czas u mnie.

 

Nieważne. Odisntaluj przez DDU sterowniki pod trybem awaryjnym. Po czym zainstaluj najnowsze.

Zobacz na innej grze czy dzieje się to samo.

 

Sprawdź czy na karcie zintegrowanej będzie to samo (podłącz monitor pod gniazdo D-Sub w płycie).

 

Jeśli stery nie pomogą, można próbować jeszcze podmienić grafikę dla stuprocentowej pewności że artefaktów nie będzie, ale raczej grafika padła.

 

Sprzedawca mógł ją wsadzić do piekarnika (bo już wcześniej głupiała), a takie GPU działa czasami krótko. Czyli nawet tylko na czas odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer dostał od kuzyna, on raczej nic nie robił z kartą.

Ale dziwne że ten filmik Ci nie działa.

Oki, sprawdzę to co piszesz,dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak,odinstalowałem stare sterowniki, zainstalowałem nowe i po tej czynności muszę przywracać system bo pulpit się nie ładuje. Próbowałem z 5 razy.

Dodam jeszcze że od tego momentu kiedy pojawiły się te kreski, filmiki z youtuba które mają niby te 60fpsów w fullhd tną się jakby miały z 20.

Tak jakby karta nie była do końca zainstalowana,gry idą ale przez chwilę, pulpit jest w fullhd ale filmiki już tną.

Podczas scroolowania w dół i górę mam taką jakby kreskę przez cały ekran, jakby nie nadążało przewijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Teraz załapałem że film pojawia się od 2:18.

Takie artefakty się pojawiają jak się przesadzi z OC karty.

Jeśli po kombinacjach ze sterami filmiki i przewijanie tnie, to chyba się nie zainstalowały, a w menadżerze masz domyślne urządzenie VGA w kartach graficznych.

Generalnie jest spora opcja że karta niestety ale ze starości wyzionęła ducha (w dodatku te bardziej prądożerne mają częściej takie skłonności).

Jak już uda Ci się uporać z instalacją sterowników, i gry znów zaczną normalnie działać (co bez TeamViewera na odległość będzie mi ciężko teraz coś poradzić - dziwny przypadek) to ściągnij MSI Afterburner, i spróbuj obniżyć taktowanie.

Możesz też odblokować kontrolowanie napięcia w opcjach, i go zwiększyć.

Może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,na razie nie miałem gdzie sprawdzić karty w innym komputerze a na tym dalej się nie da zainstalować.

Działam na razie bez karty ale zauważyłem takie coś, że filmiki nie tną ale jeżeli ruszam myszką,jak myszka stoi film się zacina.

W opcjach zasilania zaznaczone ...zrównoważony(zalecane)...

Nie wiem kurna co to może być, ogólnie mam nowy komputer także za bardzo mi nie zależy ale lepiej żeby działał niż nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...