Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dempsey

Kabel HDMI 2.0 do PlayStation 4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu zakupiłem konsole PlayStation 4 Pro.Przez kilka dni umiejscowił en ja w ciasnej wnęce gdzie kabel wychodził mocno wygięty .Od tego czasu zaczęły się dziwne rzeczy dziać .Raz na jakiś czas obraz na ułamek sekundy robił się maksmylanie wyrazisty .Dodatkowo 2x obraz podczas grania znikł ...czary ekran i po około 5 sekundach wszystko wróciło do normy .

 

Kilka dni temu zmieniłem położenie konsoli oraz co najważniejsze wymieniłem kabel (stary był mocno pofatygowany) miałem zapasowy nowy kabel

Taki

 

Kabel HDMI 2.0 Allegro

 

Wszystko wróciło do normy jest wszystko ok więc na 99% można powiedzieć że to wina kabla . I teraz pytanie czy taki kabel może pozostać ? Czy z racji że jest tani to koło kabla premium nawet nie leżał ?

 

Jeśli możecie polecić jakiś kabel na allegro który na 100 % będzie dobry do tej konsoli w który nie zabije mnie kosztami ;) będę wdzięczny .No chyba że mną zostawić ten ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ten co masz jak wszystko jest OK. To przesył cyfrowy, nie ma sensu przepłacać jak działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ten co masz jak wszystko jest OK. To przesył cyfrowy, nie ma sensu przepłacać jak działa dobrze.

Wiesz co już w/w problemy ustały przynajmniej wczoraj również nie widziałem ich.Z tym że wydaje mi się że widzę krawędzie minimalnie bardziej poszarpane ? Możliwe to że przez kabel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, albo poprzez ustawienia tv..

 

U mnie czarny ekran też się pojawił kilkakrotnie - dosłownie na ułamek sekundy i wszystko wracało do normy - podobno częsty problem tylko na ps4 pro w trybie 4k/hdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co już w/w problemy ustały przynajmniej wczoraj również nie widziałem ich.Z tym że wydaje mi się że widzę krawędzie minimalnie bardziej poszarpane ? Możliwe to że przez kabel ?

 

Mocno wygięty kabel może powodować chwilowa utratę sygnału lub niedopięta wtyczka. W Kablach hdmi nie ma znaczenia ich jakość jeśli na kilka metrów przesyłasz kabel. Ważne jedynie aby kupywać kable High Speed aby przesyłały obraz 4k i HDR z twojej konsoli (chyba że nie masz tv 4k).

Dopłacić jedynie można jeżeli komuś zależy na grubym przewodzie który nie będzie się niszczył lub łamał. Inna sprawa jest gdy chcemy przesyłać sygnał np na 20 metrów to zwykły kabel hdmi nie prześle 4k i HDR (wiem bo mam taki problem z podłączeniem PC do TV 4k na taką odległość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno wygięty kabel może powodować chwilowa utratę sygnału lub niedopięta wtyczka. W Kablach hdmi nie ma znaczenia ich jakość jeśli na kilka metrów przesyłasz kabel. Ważne jedynie aby kupywać kable High Speed aby przesyłały obraz 4k i HDR z twojej konsoli (chyba że nie masz tv 4k).

Dopłacić jedynie można jeżeli komuś zależy na grubym przewodzie który nie będzie się niszczył lub łamał. Inna sprawa jest gdy chcemy przesyłać sygnał np na 20 metrów to zwykły kabel hdmi nie prześle 4k i HDR (wiem bo mam taki problem z podłączeniem PC do TV 4k na taką odległość).

 

 

A ten z linku który posiadam tak jak napisał Krzysiek zupełnie wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten z linku który posiadam tak jak napisał Krzysiek zupełnie wystarczy ?

 

 

Ten kabel jest ok, chociaż ma bardzo mały przekrój tej miedzi, więc z zewnątrz wygląda na wytrzymały jednak w środku jest to jedna z najcieńszych żył. Choć na długość jaką ma jest wystarczający.

 

kabel poniżej od użytkownika: folusek jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno wygięty kabel może powodować chwilowa utratę sygnału lub niedopięta wtyczka. W Kablach hdmi nie ma znaczenia ich jakość jeśli na kilka metrów przesyłasz kabel. Ważne jedynie aby kupywać kable High Speed aby przesyłały obraz 4k i HDR z twojej konsoli (chyba że nie masz tv 4k).

Dopłacić jedynie można jeżeli komuś zależy na grubym przewodzie który nie będzie się niszczył lub łamał. Inna sprawa jest gdy chcemy przesyłać sygnał np na 20 metrów to zwykły kabel hdmi nie prześle 4k i HDR (wiem bo mam taki problem z podłączeniem PC do TV 4k na taką odległość).

 

Na odległosc 20 metrow to tylko kabel HDMI na światłowodzie,tak wiem jest drogi ale to jedyna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...