Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iidominik3

PS4 z monitorem VGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj postanowiłem podłączyć moją konsolę do monitora który ma niestety tylko wejście VGA. Mam przejściówkę do kabla VGA (https://www.x-kom.pl/p/341738-przejsciowka-shiru-adapter-hdmi-do-vga-audio.html#specification). Podłączyłem ekran się pokazał niby ok, tylko jedynie rozdzielczość zła, ale nie problem to zmienić raczej. Ale gdy odszedłem po chwili i przyszedłem zobaczyłem czarny ekran, więc włączyłem pada i tu się zaczyna problem. Ekran zaczął migać i nie wiem dla czego, jak wyłączyłem konsole lub kabel wyjąłem i wyjąłem to ekran był czarny. Jest na to jakiś sposób, aby rozwiązać? Z góry dzięki! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem podłączyć do telewizora ps4 i pozmieniać trochę ustawienia. Zmieniłem rozdzielczość na 480p i wyłaczyłem HDCP. Później podłączyłem znów do monitora, ale w trybie awaryjnym, niby wszystko ok, ale w razie czego zmieniłem rozdzielczość na automatyczną i wtedy monitor miał czarny ekran. Światło od niby świeciło ciągle, jakby ten ekran z ps4 był, ale go nie wyświetlał. Wyłączyłem i znowu włączyłem w trybie awaryjnym. Było okej, ale przez jakieś 4 sekundy, ekran zaczął migać i znowu się stał czarny. Macie jakieś pomysły jak temu zapobiec?

Czy, może zainwestować w kabel VGA-Hdmi? Bo aktualnie mam tylko adapter HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię kabel na najbliższych dniach i dam znać czy siadło. Jeśli nie, to ostatnią możliwością jest kupno monitora? Czy, ktoś ma na to jakiś pomysł aby to rozwiązać? Z góry dziękuje i przy okazji reff ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel HDMI - VGA i na monitorze pisze, żeby zobaczyć dokładnie czy kabel jest podłączony bo nie ma sygnału. W opisie nie doczytałem że pisze "Należy pamietać ze HDMI podaje sygnal cyfrowy, a VGA analogowy, dlatego nie we wszystkich urzadzeniach podlączenie bezpośrednie będzie możliwe, jesli kabel przy bezpośrednim podlączeniu nie działa należy zaopatrzyć się w specjalny moduł zmieniający sygnal cyfrowy na analogowy - konwerter.". Może przez to monitor nie ma sygnału? Nie znam się kompletnie na tym i przyznam również nie wiem o co chodzi w sygnale cyfrowym jak i analogowym i jaki moduł kupić, aby ekran został wyświetlany o ile się da. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ale to zawsze i wszędzie. VGA na jakikolwiek cyfrowy (i na odwrót) tylko przez konwerter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy kupię konwerter będzie pewność, że będę już widział normalnie ekran z PS4 na monitorze? Rozumie, że takie coś mam kupić? KONWERTER I to ma być konwerter HDMI VGA czy VGA HDMI o ile istnieje takie coś, bo się nie orientuje :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę, to przecież gdybym kupił ten cały konwerter to by sensu nie miało. Mój monitor ma tylko wejście VGA :/ Albo że są jeszcze jakieś inne. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, coś w tym stylu. Jak masz coś typu komputronik, x-kom to pójdź i podpytaj o najbardziej polecany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...