Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xsiadz

XFX XTR 550 - glosny i terkocze, na co wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniłem w moim zestawie gtx1050 na 1070ti, pobór mocy wzrósł i zasilacz który wcześniej był praktycznie niesłyszalny teraz doprowadza mnie do szału. W związku z terkoczacym wentylatorem mam zamiar oddac go na rma ale w tzw. miedzyczasie i tak potrzebuje nowego zasilacza. Do kompa z sygnaturki: czy warto kupić mocniejszy zasilacz tylko po to żeby % obciążenie było mniejsze i wentylator pracował wolniej? Jaki polecacie cichy zasilacz w którym nie padnie po pół roku wentylator? Czy konstrukcje typu fanless mają sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupić mocniejszy zasilacz tylko po to żeby % obciążenie było mniejsze i wentylator pracował wolniej?

Moim zdaniem tak. Często zasilacze lepszej klasy, pół-pasywne np. do 30% w ogóle nie uruchamiają wentylatora. Jak ktoś szuka ciszy, to albo to, albo zasilacz pasywny (przy czym przy zasilaczu pasywnym, to bym brał jeszcze większą rezerwę i przemyślał wymuszenie obiegu powietrza przez zasilacz - budy z "piwnicą" w takim przypadku moim zdaniem odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto...

Ja kupiłem PSU z siga i pobór mocy mam ok.200W a wentylator uruchamia się od 260W(Ultra Low Noise,Zero RPM Mode)

 

Nie żałuje PLN wydanych i dodam że jestem najbardziej zadowolony z tego PSU w swoi,mm życiu a miałem różne zasiłki ;)

 

Dla mnie jako iż lubię ciszę bomba :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz w XFXie wymienić wentylator. To nie jest zły zasilacz, tylko z kijowym wentylem fabrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz w XFXie wymienić wentylator.

Byle nie miał gorszego przepływu od starego (najlepiej by miał tą samą charakterystykę co stary) ... a to odrobinkę utrudnia wymianę, pomijając już sytuację kolegi, którego egzemplarz jest jeszcze na gwarancji(a otwarcie zasilacza = utrata gw.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniłem w moim zestawie gtx1050 na 1070ti, pobór mocy wzrósł i zasilacz który wcześniej był praktycznie niesłyszalny teraz doprowadza mnie do szału. W związku z terkoczacym wentylatorem mam zamiar oddac go na rma ale w tzw. miedzyczasie i tak potrzebuje nowego zasilacza. Do kompa z sygnaturki: czy warto kupić mocniejszy zasilacz tylko po to żeby % obciążenie było mniejsze i wentylator pracował wolniej? Jaki polecacie cichy zasilacz w którym nie padnie po pół roku wentylator? Czy konstrukcje typu fanless mają sens?

 

Focus+ albo RMX, jak Ci się uda dobrą cenę znaleźć. Ale Seasonic na 99% będzie tańszy.

 

Co do przewymiarowania - nie, to tak nie działa. Wszystko sprowadza się do modelu. Focus/Plus i RMX są super ciche z natury. A np. wiele modeli EVGA absolutnie nie. I możesz kupić dwa razy większego EVGA, a i tak Ci będzie chodził głośniej niż Focus 450W. I 450W i 800W zasilacz z takim samym konfigiem będą się tak samo grzać - a to jak sobie poradzą z tą samą ilością ciepła już zależy od zestrojenia śmigła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo za ten zasilacz nie weźmie (150, jak znajdzie jelenia) - a konstrukcyjnie nic mu nie brakuje... ja wymieniłbym wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim sensie?

Jak byś wszedł na tą stronkę to byś widział ze tam jest zestawienie cichych zasilaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszedłem i jedyne co widzę to art pisany pod skepy. Z stareńką listą, w kilku wypadkach zupełnie nieaktualną, a w kilku modele są ciche na zasadzie "bo producent podał 17 dB". Przykładowo EVGA G3

 

Żeby nie było, w kilku wypadkach to ciche zasiłki, ale po pierwsze to trzeba naprawdę wiedzieć które, a po drugie kupowanie np. AX/HX* do kompa z maks. obciążeniem 300W to trochę słaby pomysł, skoro można po prostu najmniejszego RMX wziąć. Albo jeszcze taniej (i tak samo dobrze) Focus+.

 

tl;dr - słabawa ta lista, tak szczerze i bez złośliwości, stara (OCZ zdążyło kupić PC Power & Cooling i upaść już lata temu...), niepełna :(

 

* tak tak, wiem, mówi to człowiek z Prime Ti :P ale mam b dobry powód na kupno tego Ti, i o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ta stronkę trafiłem przypadkiem...dobrze że sprostowałeś kilka rzeczy tak dla potomnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...