Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtas1613

I5 6600k OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Pytanie dotyczy poniższego zestawu:

Procesor: I5 6600k

Płyta głowna: AsRock Z170 Extreme4

Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE1224

Zacznę od tego, że podkręcam pierwszy raz Skylake i nie za bardzo ogarniam UEFI AsRock'a... Wcześniej kręciłem Q6600, ale to dawne dzieje...

No to po kolei:

1) Zacząłem od ustawienia na sztywno 4,6 Ghz przy 1,3V, wszystkie tryby boost itp. wyłączone (nie wiem czy tak ma być, że tryb boost jest disabled?)

Ustawienia:

-sztywno 4,6 Ghz

-Cache ustawione na 4,2 Ghz (nie ogarniam co to jest, ale dałem niżej niż proc)

-sztywno 1,3V

-Profil X.M.P włączony

*CPU stabilny w Cinbench R15 i R11,5 - temp. ~63C

*CPU stabilny w grach - temp. ~70C (Fortnite wszystko na ustaw. epic)

*CPU stabilny w OCCT przy 20min testy - temp. ~83C (troche chyba wysoko...)

2) Następnie zacząłem zabawę w OFFSET MODE no i tu zaczeły mi się schody bo nie za bardzo wiem co i jak ustawić (jak mówiłem wcześniej, nigdy nie kręciłem proca w UEFI)

Ustawienia:

-OFFSET +140mV (nie za dużo dowaliłem?) CPU-Z pokazuje około 1,34V przy podbijaniu

-4,5 Ghz

-Cache ustawione na 4,2 Ghz (nie ogarniam co to jest, ale dałem niżej niż proc)

- Profil X.M.P włączony

*CPU stabilny w Cinbench R15 i R11,5 - temp. ~65C

*CPU stabilny w grach - temp. ~74C (Fortnite wszystko na ustaw. epic)

*CPU stabilny w OCCT przy 20min testy - temp. ~85C (tu jeszcze wyżej temp. poleciała ech...)

Czy ktoś może mi doradzić czy czegoś zapomniałem właczyć lub wyłączyć? Nie chciałbym uwalić proca lub sekcji zasilania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cache jest uselles, możesz zostawić na 3.9ghz i spróbować zmniejszyć offset.

Mój i5 6600k na 4.5ghz potrzebuje 1.35v do poprawnego działania, jest to "normalny" wynik.

 

Offset mode jest ok, ale czasami potrafi wykrzaczyć PC po dłużym czasie użytkowania PC. na zagranicznych forach polecają bawienie się offset + LLC, ale to długotrwała zabawa jeśli chodzi o dostosowanie napięcia docelowego. Czym wyższe LLC tym wyżej podbija napięcia.

 

Ja prywatnie śmigam od dawna na stałym 1.35v i jest ok. Minus taki, że bierze trochę więcej prądu, plus - zagwarantowana stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

No to ja mogę się chyba nawet pochwalić sztuką bo trafiłem na taką co 4,6 Ghz robi stabilne w Fixed na 1,3V, ale jak już zaczynam jechać na offset to 4,4 Ghz robi stabilnie przy dodaniu offsetu na +120 mV, a 4,5 Ghz już muszę podbić mu do +150 mV i LLC 1 i rzuca mu wtedy jakoś 1,36 V i na tą chwilę siedze na stabilnym 4,4 Ghz i napięciu offset, które daje średnio jakoś 1,29V - 1,3 V

Ale po tym co piszesz chyba zrobie mu 4,5 Ghz na Fixed i zjade ile się da z napięciem w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...