Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ziemas3

Gtx 1070 ti spadki fps i szarpanie obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Pierwszy wpis, ale z problemem.

 

Złożyłem nowy komputer pod montaż w Davinci Resolve. W tym programie wszystko chodzi.

Problem pojawia się w grach. Zainstalowałem kilka gier i okazało się, ze w żadną nie można normalnie grać a karta zaczęła wydawać dziwne dźwięki, nie piszczy tylko bzyczy pod obciążeniem, w spoczynku cisza.

Próbowałem v-sync off i on. Wysoką wydajność. Ramy na 3200 i bez xmp2 to samo. Podkręcony procesor i fabryczne ustawienia też nic nie zmienia.

Momentami obraz się rozmazuje przy szybkim ruchu prawo lewo a przycięcia są bardzo częśte.

Battlefield 1 w DX12 najgorzej DX11 trochę mniej. Assasin Black Flag Offline też szarpie i dropy fps. Mówię tu o ultra. BF1 w szybkiej online jest nawet ok przy operacji lipa, nawet przy intro od mapy. Gry w Full HD na monitorze 21:9

 

Nagrałem kawałek do wglądu.

 

Dyski przeleciałem HDtunepro

Zestaw ma 2 tygodnie.

Ryzen 2700X

GTX 1070ti mini

Msi x470 Gaming pro

Ram Patriot Viper 4 3200 16GB dual poprawnie zamontowane w slotach

Dyski 2x Adata sx8200 480GB

Pod system 120 IRDM

Zasilacz Seasonic Focus 650W Platinum

Chłodzenie Navis 240Pro

Obudowa Meshify C

Win 10 Pro

Temperatury karty max 72 minimum 30

Temp procesora w OCC max 80 po 40 minutach

Jeszcze kwestia tem procka w idle. Skoki są od 29 do 50.

 

Próbowałem ustawić na sztywno 4,0 GHZ 1,325V i w grach nic to nie zmieniło. Testy wszystkie przeszedł. OCCT Prime95 small Cinebench, Furmark i 3Dmark

Sterowniki najnowsze.

 

Mogę jeszcze kartę oddać, ale nie będę miał na czym pracować przez ten czas. Pewności co do uszkodzonej karty też nie mam.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 16 wątkowy CPU, a program pokazuje 5 wątków - ??

Wyłącz SMT i zobacz czy coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 16 wątkowy CPU, a program pokazuje 5 wątków - ??

Wyłącz SMT i zobacz czy coś się zmieni.

 

Nie dodałem wszystkich w Afterburner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj grę , która ci najbardziej przycina na SSD i sprawdź czy dalej będzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj grę , która ci najbardziej przycina na SSD i sprawdź czy dalej będzie to samo

Gry są na SSD Adata sx8200. WIn na IRDM SSD

 

Masz 16 wątkowy CPU, a program pokazuje 5 wątków - ??

Wyłącz SMT i zobacz czy coś się zmieni.

 

 

SMT trochę pomogło w BF1 w Assasinie miej. Ściny są rzadsze. Może być wina Procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz w konfigu skopane to nie ma prawa ciąć. Pewnie coś jest niestabilne ja bym ram obstawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Assasin Physx ustawiłem na niskie i synchronizację w grze off. Działa bez zacięć, przynajmniej nie widoczne dla oka. Physx na ustawione max zacina czy synch włączone czy nie. Wydaje mi się, że przy takiej konfiguracji powinno chodzić na full.

Wieczorem zrobię mamtest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Assasin Physx ustawiłem na niskie i synchronizację w grze off. Działa bez zacięć, przynajmniej nie widoczne dla oka. Physx na ustawione max zacina czy synch włączone czy nie. Wydaje mi się, że przy takiej konfiguracji powinno chodzić na full.

Wieczorem zrobię mamtest.

 

 

No to jakby znalazłeś problem. Z PhysX'em są problemy i to od dawna. Mafia 2 z włączonym PhysX na max cięła mi się na GTX970, a to gra z 2010 roku. Obstawiam, że na 1070Ti miałbym to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta z koparki??

 

Nówka sztuka.

 

No to jakby znalazłeś problem. Z PhysX'em są problemy i to od dawna. Mafia 2 z włączonym PhysX na max cięła mi się na GTX970, a to gra z 2010 roku. Obstawiam, że na 1070Ti miałbym to samo.

 

Tylko co z Battlefield 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne forum Battlefielda 1 jest pełne tematów i postów o mikroprzycięciach/spadkach FPS na bardzo mocnych maszynach ale nie wygląda jakby wpadli tam na jakieś rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne forum Battlefielda 1 jest pełne tematów i postów o mikroprzycięciach/spadkach FPS na bardzo mocnych maszynach ale nie wygląda jakby wpadli tam na jakieś rozwiązanie.

 

Czytałem trochę...

 

Sprawdziełm jeszcze max ustawienia w Wiedźminie 3 z HW. Generalnie spadki fps są z 60 na 50, ale nie widać tego gołym okiem. Brak chwilowych zacięć, chociaż przy filmie startowym zwalnia bardzo. Dwa razy zacięło się kompletnie bez możliwości wyjścia do Win.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ściny są rzadsze. Może być wina Procka?

Procek tu nie ma nic do rzeczy, sam gram na Ryśku 2600(reszta w stopce), i ściny u mnie nie występują, nie jest to tez wina karty(twoja 1070ti jest nie wiele słabsza niż moje 1080)Winy szukał bym w sterownikach(najnowsze nie zawsze oznaczają najlepsze- zwłaszcza jeśli grasz w starsze gry)/ustawieniach lub zaśmieconym PC.

 

Edit: Ja mimo dość mocnego sprzętu , dla praktycznie każdej gry robię osobny profil w panelu nvidia. Standardowo ustawiam mniej więcej: -Maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek -1/2, Optymalizacja wątkowa -włącz, Potrójne buforowanie -włącz, Synchronizacja pionowa (zarówno w grze jak i w NVpanel -adaptacyjna, albo włączona, czasem na szybkie(w zależności od gry) Typ zarządzania energią - Maksymalna wydajność. -wszystko hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek tu nie ma nic do rzeczy, sam gram na Ryśku 2600(reszta w stopce), i ściny u mnie nie występują, nie jest to tez wina karty(twoja 1070ti jest nie wiele słabsza niż moje 1080)Winy szukał bym w sterownikach(najnowsze nie zawsze oznaczają najlepsze- zwłaszcza jesli grasz w starsze gry)/ustawieniach lub zaśmieconym PC

 

Zgoda jeżeli mówimy, że sprzęt jest sprawny w 100%. Komputer jest czyściutki z nowym systemem, nowe podzespoły. Sprawdziłem jeszcze czy się jakiś syf nie dostał. Nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda jeżeli mówimy, że sprzęt jest sprawny w 100%. Komputer jest czyściutki z nowym systemem, nowe podzespoły. Sprawdziłem jeszcze czy się jakiś syf nie dostał. Nic nie ma.

Jeśli przeszedł testy w OCCT, Prime itd. to raczej jest sprawny ;) Spróbuj w/w ostawień u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeszedł testy w OCCT, Prime itd. to raczej jest sprawny ;) Spróbuj w/w ostawień u siebie.

 

 

Zrobiłem tak jak napisałeś. W kampanii z czołgami jedno zacięcie było a tak to działa płynnie. Przy filmikach są spadki. Online nie mogę teraz grać bo Origin twierdzi, że jestem offline. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś. W kampanii z czołgami jedno zacięcie było a tak to działa płynnie. Przy filmikach są spadki. Online nie mogę teraz grać bo Origin twierdzi, że jestem offline. ;)

Spadki czy ściny? Spadki się zdarzają, ale jesli nie zrywają płynności gry to nie jest źle. Sie zaloguj się* jak offline jesteś :lol2:

 

Edit: Możesz jeszcze ustawi sobie swap na stały, większy, ja mimo 16Gb ram mam ustawiony na 8GB, Czy pomaga ? Trudno powiedzieć, mi nic nie tnie. Możesz tez zajrzeć TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki czy ściny? Spadki się zdarzają, ale jesli nie zrywają płynności gry to nie jest źle. Sie zaloguj się* jak offline jesteś :lol2:

 

Edit: Możesz jeszcze ustawi sobie plik stronicowania na stały, większy, ja mimo 16Gb ram mam ustawiony na 8GB, Czy pomaga ? Trudno powiedzieć, mi nic nie tnie. Możesz tez zajrzeć TUTAJ

 

Ściny i spadki. Oczywiście, że jestem zalogowany. ;) Coś namieszałem i nie mogę grać online. Kupiłem dzisiaj Crysis 3 i tu wszystko śmiga na full przynajmniej od godziny. Słyszałem, ze to wymagająca gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kabelki sata, miałem ostatnio uszkodzone i podobne problemy, dropy scinaki np w assasynie to 5 fps.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 4 ma dobry wbudowany benchmark. Nie trzeba kupować gry, można pobrać demo ze Sklepu Microsoft. Gra nie wymaga mocnego procesora więc jest w stanie w 100% obciążyć kartę graficzną, wystarczy tylko wyłączyć synchronizację pionową i ograniczenie klatek na sekundę. Po zakończeniu benchmarku oprócz liczby średnej ilości FPS wyświetlane są również statystyki CPU i GPU a także liczba przycięć, które wystąpiły podczas testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historyjka - jak zmieniłem GTX780 na 1060 to miałem tak w Wolfenstein New Order.

Biegnę zacina, biegne zacina, myślę o boże 3GB ramu 192 bity pograne :)

Sformatowałem dysk zainstalowałem na nowo windowsa zainstalowałem sterowniki i pomogło.

Miałem tylko system, sterowniki i gre ale warto było bo gra jest konkretna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Assasin Physx ustawiłem na niskie i synchronizację w grze off. Działa bez zacięć, przynajmniej nie widoczne dla oka. Physx na ustawione max zacina czy synch włączone czy nie. Wydaje mi się, że przy takiej konfiguracji powinno chodzić na full.

Wieczorem zrobię mamtest.

 

Spróbuj sterowników 399.xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wywal przez ddu sterowniki, po restarcie kompa windows zainstaluje sobie jakieś starocie sam i wtedy zobacz jak to działa.

Jak bedzie ok wywal starocie przez panel sterowania i zainstaluj sobie najnowsze ze strony nvidii.

 

Ja mam takie starocie z windowsa cały czas i każda gra działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem jak wygląda drop fps i przycinka 7:31 widać dokładnie co się dzieje.

Procesor z wyłączonym Boostem stałe 3,7Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...