Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spideusz

Zasilacz 700W 300-400zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać jaki zasilacz mogę zabrac 700W (preferuje Be Qiet), do następujących komponentów:

Zestaw komputerowy jest stosowany głównie do grania oraz programowania gier.

GTX 1060 6gb ~~ 230W przy max obciążeniu

Ryzen 2700x ~~ 220W przy max obciążeniu

Płyta główna MSI Gaming Plus x370

Ram Ripjaws 2x8GB 3200MHz 16Cl [1.25V]

+/- Jakieś dodatki do max 150W [Fany i RGB]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Focus Gold 650W za 450zł. Zdecydowanie lepszy od be quiet! jeśli chodzi o parametry.dłuższa gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 ma power limit w okolicach 150W. Ryzen max 200W, podczas grania dużo mniej. A zasilacz tak jak kolega zasugerował Seasonica. Bequiet mocno odstaje od konkurencji pod względem energetycznym kulturę pracy jedynie ma dobrą i ceny mocno przesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 6gb ~~ 230W przy max obciążeniu

Ryzen 2700x ~~ 220W przy max obciążeniu

??? skąd Ty masz te dane?

 

Cały ten zestaw jak się zbliży do 200W DC podczas grania to będzie dużo. Jak włączysz coś w stylu OCCT PSU Test to Ci może do 250W DC dojdzie, ale raczej nie. Mówię DC, czyli to co faktycznie zasilacz oddaje.

 

tu masz pomiar dla 1060 - max 122W po OC

 

 

a tu masz dla 2700X - 105W max podczas nierealnego, sztucznego obciążenia, a w grach 55W

 

 

150W na dodatki??? 1 śmiglak 120mm przy <1000 RPM bierze może z 1W. Słownie jeden wat. Kostka RAMu to 1-2W, może 3W jak jakaś duża i ostro goniona.

 

Chłopie, Seasonic Focus 450W za 260 zł z Proline i nawet w połowie go nie obciążysz.

 

Dla perspektywy - mój kompik łyka do 270W podczas Wiedźmina 3, a karta (1070) jest na maxa ocnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dodatkowo, nawet w 1440p z rt/pt bardzo szybko się zapycha cały vram w 4070ti.
    • No więc sytuacja wygląda tak, że spadł na mnie zakup i instalacja nowego routera do routera SIM na wieś. Została zamontowana antena - jeśli się nie mylę jest to Signaflex XRANGE 2x48 dBi. Zanim przejdę do rzeczy to jeśli ktoś jest w stanie określić czy ta antena jest w ogóle warta czegokolwiek, to dzięki za info. A, końcówki to bodajże 2x SMA. No i tutaj pojawia się pytanie - jaki router do takiej anteny wybrać? Musi to być router na kartę SIM - jest już takowa zakupiona w Play. Moim największym problemem jest zrozumienie, skąd mam wiedzieć po opisie routera czy podłączę do niego antenę. Który parametr to sugeruje? Czy jeśli router ma po prostu antenki, to można je zawsze wykręcić i podłączyć kable? Przyznam, że nie mam w tym temacie żadnego pojęcia. Kolejne pytanie, jeśli w ofercie Play jest dostęp do 5G i antena też obsługuje 5G, to router też musi mieć 5G, czy wystarczy sama antena?   Będę wdzięczny za wskazówki dotyczące zakupu routera i ogólnie na temat stawiania tej sieci. Jak brakuje jakichś informacji to podam. 
    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę(poruszając mysz) to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...