Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Skiteeez

komputer +/- 10tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w styczniu planuje kupić komputer i chciałem się zapytać czy zestaw który złożyłem będzie odpowiedni w tych pieniądzach i czy wszystko będzie z sobą kompatybilne?

 

link> https://www.x-kom.pl/lista/8tkpjpg4b

 

 

i mam problem z kartą graficzną chciałbym 1080ti i teraz pytanie msi gaming x czy asus strix? czy może poczekać aż ceny troche spadną i kupić rtx 2080? do stycznia jeszcze trochę czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 1080Ti to najbardziej udane konstrukcje to Asus Strix, EVGA FTW3 i MSI Gaming X Trio(słabsze PCB od wcześniej wymienionych ale dobre chłodzenie). Gaming X jest dobry w 1080 a w 1080Ti coś nie pykło, łapie wysokie temperatury.

 

Do stycznia dużo się może zmienić ale tak pokrótce:

 

970 EVO 500GB zamiast dwóch po 240GB

Seasonic Focus Plus Gold 650 lub 750W jak uważasz

G.Skill Ripjaws V lub Trident Z najlepiej 3200 CL14 ale cena wysoka więc 3000 CL15, 3200 CL16 styknie

Pasta Gelid GC-Extreme

Unikaj obudów z zakrytym forntem jak ten NZXT bo komp się ugotuje. Phanteks Enthoo Pro M TG, Fractal Meshify C itp. będą dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

I wybralbym 2080 jako jednak nowoczesniejsza konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor? Ile Hz i jaka rozdzielczość ? To jest w zasadzie pytanie nr jeden przy składaniu zestawu.

 

 

1080TI za 3910zl to drogo. Bardzo drogo.

8700K za 2200zl to drogo. Bardzo drogo.

 

Pasta termoprzewodząca.. po co Ci to? W zestawie z chłodzeniem będziesz miał pastę.

 

Obudowę poszukaj sobie jakaś bardziej przewiewną. Np coś w stylu CoolerMaster H500M.

 

Zasilacz Sensonic jak juz wspominali ;)

 

Dyski SSD.. kup sobie jeden NVME. Najlepiej jak zamiast SSD+SSS+HDD kupisz sobie jeden NVME 1TB :) Z czasem jak zacznie brakowac miejsca dokupisz sobie coś innego. 800zl 1TB :)

 

MSI Z370 GAMING PLUS i 8700K ? Słaba ta płyta. Bardzo słaba nawet dźwiękówki nie ma przyzwoitej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu

Nie każdy potrzebuje SSD1TB. Niektórzy na dane typu muzyka, czy filmy wolą mieć zwykły HDD osobno, bo jest tańszy a na system, czy gry wybierają SSD, aby wczytywały się szybciej. Co do płyty nie jest może rewelacyjna, ale cena jest dobra i nie ma co narzekać. Czy RTX 2080, czy GTX 1080Ti to ciężki dylemat. Niby RTX to nowsza technologia, ale z kolei GTX ma więcej pamięci. Alternatywnie moja propozycja zestawu na nowej platformie Intela z kartą RTX 2080 na pokładzie.

https://www.x-kom.pl/lista/42alt7pxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jesli ktos chce sobie robic kopie zapasowe waznych plikow to jednak 2 dyski > 1 dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@minciu

 

Monitory będę miał dwa

 

1- https://www.x-kom.pl/p/301070-monitor-led-24-269-aoc-g2460pf-czarny.html

 

2- https://www.x-kom.pl/p/275810-monitor-led-24-269-aoc-g2460vq6-czarny.html

 

wiem że karta i procesor są teraz drogie nic z tym nie zrobie będe musiał kupić w takich cena jakie są 

 

jeśli miałbym zmieniać obudowę to tylko na białą chociaż nie widzę sensu bo widziałem recenzje/opinie i wszystcy polecali i temp były ok

 

po co mi pasta? bo każdy wie że ta co jest na chłodzeniu nie jest najlepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta nic nie zmieni raczej. Obstawiam że płyta będzie cieplejsza niż proc.

 

A jak chcesz coś ugrać z procentach to skalp się robi a nie pasty inne kupuje na gluta.

 

Masz też Cooler mastera mesh white.

 

 

Co do sprzętu i tak musisz odezwać się w styczniu. Miesiąc temu 8700k kosztował 1500zl. 8086k kosztował 1600zl. Nie wiadomo co będzie za 2-3 miesiące.

 

Co do chomikowanie filmów i muzyki na HDD. Nie wiem nie kradnę i nie zbieram na to dowodów to nie mam takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skiteez

Na platformie Z390 w przyszłości jak ceny się unormują można zmienić i5 na 8 rdzeniowy i7. Na razie dałem i5. Obudowa to kwestia gustu. Jeszcze jest szary Fractal R6 z oknem. Wygląda zacnie, ale kosztuje 50zł drożej od czarnej wersji kolorystycznej. Zastała również R5 biała. Może być oczywiście H440. Do chłodzenia Dark Rock 4 dobra pasta jest dołączona w komplecie. W przyszłości można kupić świeżą i wymienić. Pasta z czasem traci swoje właściwości termoprzewodzące. Szczególnie na podkręconym procesorze, który podczas obciążenia bardziej grzeje od procesora nie podkręconego.

Chłodzenie może być wodne, ale nie jest to konieczne, tylko bardziej dla entuzjastów overclokingu. Na plus AIO jest to, że w porównaniu z dużymi chłodzeniami typu tower nie przysłoni żadnego slotu na RAM. Zasilacze BeQuiet są bardzo dobre, aczkolwiek Focus 650w wygrywa tutaj z Pure Power-em 700w lepszą sprawnością 80+Gold, oraz dłuższą gwarancją.

 

@Minciu

i7-9700K jest lutowany i nie trzeba go skalpować. Nie wiem czy lutowany jest i5-9600K. Podwyżki ceny 8700K nie skomentuje. Duża ta obudowa. Ma wentylatory 2x20fi z przodu i 1x14fi z tyłu, to powinna być chłodna. Chodziło mi o chomikowanie legalnych plików. Czasami ktoś potrzebuje dużo miejsca na dane, które nie są grami i nie opłaca się kupować na nie szybkiego dysku SSD. Jak to ma być dysk na gry, to zamiast klasycznego talerzowego dysku HDD w przystępnej cenie jest SSD Crucial MX500 1TB 2,5". Do zestawu Autora dałem SSD 480GB Gammix (to samo co Adata SX8200, tylko z lepszym radiatorem), oraz HDD 2TB 7200rpm od Segate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...