Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Quarantino90

GTX 1080 - małe użycie karty w grach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ostatnio problem w 2 grach (na razie). Karta nie chce się rozkręcić by działała na 99% użycia, mimo, że w panelu sterowania nvidia ustawiłem "Preferuj maksymalną wydajność".

 

W grze World War 3 wygląda to tak jak na tym zdjęciu:

 

8hOxyfu.jpg

 

Będąc w menu, customizacji postaci itd gpu działa na 100%, klatki FPS ponad 100. Kiedy już się załaduje gra, przez chwile fpsy są powyżej 100 po czym drastycznie spadają do wartości 50/60 i gra staje się niekomfortowa bo gram przy 72hz. Zużycie karty nagle spada do około 50% kiedy jesteśmy już na mapie.

Podobny zabieg jest w CoD: BO4 ale tam najniższy pułap zużycia oscyluje w okolicy 80% przez co na jednej mapie mam np stałe 130+ klatek na jednej nagle mi spada do 60 bo spadło użycie GPU z 99% na 80%...

 

Ma ktoś podobne problemy? Jest jakiś sposób poza panelem nvidia by zmusić by grafika działała cały czas na pełnych obrotach?

 

Cały opis kompa w sygnaturce.

 

Pozdrawiam,

Jarosław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda użycie CPU?

 

Masz stosunkowo wolne pamięci, to też może powodować bottleneck w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz OC na GPU, zobacz czy użycie wzrośnie.

Warto sprawdzić co pokaże GPU-z pod "PerfCap Reason".

Masz włączony profil XMP (upewnij się że masz 1600MHz na pamięciach w CPU-z [zakładka Memory]) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem i7 4790 z ramem 1600 mhz i w watch dogs 2 na wszytskich ustawieniach nie bylem wstanie utrzymac 60 ba nawet 55 fps tez posiadajac gtx 1080 wiec mysle i radze ze... musisz zmienic platforme na cos nowoczesnego. Teraz mam 8600k i ramy 3466 mhz i fpsy sie zgadzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądało to po 10min rozgrywki w WW3.

 

Wyłączone OC karty, na zdjęciu z memory widać, że pracują z prędkością 1600mhz, PerfCap Reason wygląda następująco jak na screenie. Nie znam się na tym, więc ciężko mi odczytać, w panelu nvidia ustawione na WW3 by preferowało maksymalną wydajność.

 

QsyEZiU.jpg

 

Zdaję sobie sprawę, że mój procek to już dziadziuś i nawet jego OC na 4.4ghz za bardzo nie daję i coraz to więcej gier jest nastawiona na wielowątkowość niż ilość rdzeni. Ale czy to byłby przypadek, że w nowym CoD i WW3 mam tak małe użycie karty a procka na 100%?

 

Na razie nie mogę sobie pozwolić na zmianę platformy czy chociażby wymianę tej i5 na i7 4770k/90k bo walczę z nowotworem i za mało zarabiam w miesiącu a trzeba utrzymać rodzinę jakoś.

 

Tak więc wspólnymi siłami spróbujmy dojść do tego gdzie może być problem tak małego użycia GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wydajność w ww3 nie patrz bo to wczesna alfa i cud że chodzi tak jak chodzi co do bf to wina cpu oraz ramy Po prostu 1080 miejscami się nudzi i czeka za danymi z ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że oglądając streamy u innych z WW3 nie mieli spadków FPS poniżej setki. Fakt, że każdy z nich na jakiejś tam i7 siedział.

 

Czy zmienię ustawienia w grze na LOW/MEDIUM/HIGH to klatki nie idą w ogóle w górę a było nawet tak, że jeszcze gorzej zaczęła mi działać :D

 

Chodzi też o to, że w takim Black Ops 4 jak zrobię ustawienia na LOW całkowicie, to w trybie BlackOut mam również spadki klatek patrząc na środek mapy -.-

 

Nie wiem już gdzie leży przyczyna w tym wszystkim :D. Komp nie jest w ogóle zaśmiecony, niedawno był format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-z VRAM (Memory usage) : 7,3GB :D + procek blisko 100% wykorzystania (zbyt słaby procek).

Nie ma to jak Alfa...

Zakładam, że grasz w FullHD (1920x1080) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy kolego zobacz sobie porównanie 1600 A 3000 jest różnica Po prostu karta czeka na dane cpu idzie pełną parą i to są u Ciebie wąskie gardła wydajnisci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy nie są takim problemem jak sam CPU. Zmień na i7 będzie dużo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-z VRAM (Memory usage) : 7,3GB :D + procek blisko 100% wykorzystania (zbyt słaby procek).

Nie ma to jak Alfa...

Zakładam, że grasz w FullHD (1920x1080) ?

 

Tak, zgadza się. Gram na FullHD i monitor podkręcony z 60hz na 72hz.

 

W BO4 również procek działa na 100%, czy to multi/zombie/BR :D

 

Dużo osób mi pisze, że nawet zmiana tej i5 na samo i7 4770/90 (bez K) da większego kopa niż aktualne i5 podkręcone na 4.4ghz.

Kurcze, zrobiłbym tak gdybym dysponował jakimś budżetem ale bardzo ciężko jest w moim życiu teraz więc nic chyba nie poradzimy na razie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4/4 to nie do 1080, masz spadki fps w kazdej lokacjii w grach gdzie jest tłum ludzi,tak obstawiam

Musi byc cos z 8 watkami,i7 4790 uzywke szukaj a obecnego sprzedaj :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to będzie wyglądało gdy już się zdecyduję przesiąść? Jest warto dopłacać do 90k? Bo takiego 70k można o 100/150zł taniej wyrwać. Wiadomo, że wtedy będę i tak robił delida oraz OC procka. Duża jest różnica między 4770k a 4790k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć wyższe obciążenie GPU po prostu dorzuć jeden z trybów DSR na wierzch.

x1.2, x1.5, x2.0, x3.0/4.0 (w zależności od wolnej pamięci VRAM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć wyższe obciążenie GPU po prostu dorzuć jeden z trybów DSR na wierzch.

x1.2, x1.5, x2.0, x3.0/4.0 (w zależności od wolnej pamięci VRAM).

 

Mógłbyś bardziej rozjaśnić o co chodzi Ci z tym DSR?

 

Ja np robiłem tak, że ustawiałem w grze dodatkowe skalowanie ze 100% np na 130%/150% by właśnie podnieść użycie GPU, ale karta wtedy zachowywała się jak głupia. W sensie użycie szło do góry ale spadki były tak samo. Zero różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co sztucznie obciążać kartę dla samej chęci jej obciążania nie widzę sensu klatek jemu to nie doda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś bardziej rozjaśnić o co chodzi Ci z tym DSR?

 

Ja np robiłem tak, że ustawiałem w grze dodatkowe skalowanie ze 100% np na 130%/150% by właśnie podnieść użycie GPU, ale karta wtedy zachowywała się jak głupia. W sensie użycie szło do góry ale spadki były tak samo. Zero różnicy.

Włączając DSR możesz uruchomić grę w wyższej rodzielczości niż natywna rozdzielczość monitora. W ten sposób zwiększasz obciążenie GPU a renderowany obraz jest lepszej jakości. To chyba logiczne, że to ustawienie nie wpłynie na użycie procesora na pewno nie zwiększy liczby klatek na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sterowniki najnowsze.. a wiemy co nvidia tam zrobila :D nie wiem co wy gadacie ze 4/4 do 1080 jest za slabe.. sam mam i5-6600k wykreconego na 5ghz i nigdy nie mialem uzycia procka powyzej 70% w grach.. a tez mam 1080 tylko ze nie najnowsze stery bo wydajnosc nizsza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sterowniki najnowsze.. a wiemy co nvidia tam zrobila :D nie wiem co wy gadacie ze 4/4 do 1080 jest za slabe.. sam mam i5-6600k wykreconego na 5ghz i nigdy nie mialem uzycia procka powyzej 70% w grach.. a tez mam 1080 tylko ze nie najnowsze stery bo wydajnosc nizsza :P

To może spróbuj pomóc Quarantino90. Znajdźcie taką grę którą masz ty i on, zróbcie testy i porównajcie użycie CPU, GPU i ilość FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowników to się zgadza. Mam zainstalowane najnowsze.

 

W ogólę przypominam sobie, taką sytuację. Mam BF1 od premiery i grałem tam na tej i5 podkręconej do 4.2 i gtxem moim na ultra i skalowanie dodatkowe 180%. Nigdy wcześniej nie narzekałem na wydajność w tej grze. Ostatnio chciałem pograc w BFa to nawet na Ultra bez dodatkowego skalowania się grać nie dało, takie były dropy, przycinki. Gdzieś wyczytałem, że to wina Windowsa po aktualizacji Creators coś tam. Bardzo dużo osobom ta aktualizacja zabiła sprzęt w takim BFie.

 

Ktoś kojarzy może temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dzisiaj zakupiłem Ryzena 7 1700 + Mobo na X370 pod OC oraz pamięci 3200 CL16. Mam nadzieję, że teraz nie odczuję takich nagłych spadków klatek oraz karta będzie mogła więcej pokazać niż dotychczas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawa bedzie pewnie ogromna. Tylko sam zakup uwazam za sredni za duzo mniejszą kwote mozna bylo uzyskakac podobna wydajnosc kupujac i7 47xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przełącznik BIOS-ów, jeden jest nastawiony na wydajność, a drugi na cichszą pracę. Przełączaj go tylko kiedy komputer jest wyłączony. 
    • Ja w 13 (przedostatni) - jest tak męcząco długi, że o północy wymiękłem, grałem jakieś 4h, myślałem, że będę już przy końcu, sprawdziłem na YT i... jestem dopiero trochę za połową xD To chyba jednak przypadłość prawie każdego jRPG'a, że te końcowe dungeony są usilnie przedłużane, jakby już cała gra nie była ogromna i trzeba było tam cokolwiek dokładać. Tak od 10 chaptera (odliczając 12, bo ten jest świetny) czuć, że chcą jeszcze przedłużyć tę grę, endgamowe side questy również nastawione pod wyciśnięcie kolejnych godzinek, bo wymagają np. konkretnego poziomu minigierki z Mooglami, albo gold ranking w Chocobo Race (tego nie robiłem w ogóle, a potem świetnie się bawiłem, także akurat to na plus xD), same questy to zazwyczaj "o nie jakiś straszny fiend do zabicia, pomusz", muszę jednak przyznać, że mimo tak prostego motywu - każdy taki quest w dalszym ciągu jest zupełnie inny, a nie po prostu idziesz, zabijasz - koniec questa xD W dalszym ciągu z bólem przyznaję, że trochę mnie ta końcówka męczy, jak cała gra miała bardzo dobry pacing, to później się to robi troszku rozlazłe.
    • @Art385 na plus że pewnie wyjdzie już razem z dwoma dodatkami The Rising Tide ma wyjść w maju tego roku na PS5
    • Panowie pytanko jak patrzyłem na ta karte, to tam na górze jest taki mini suwak "quit cos tam" i "performance" do czego to służy, orientuje sie ktoś moze szukałem na necie nie ma nic na ten temat.
    • LG TV mają port sieciowy, wifi i obsługują wake-on-lan. Jest taki program LGTV Companion, gdzie przez GUI konfigurujesz bez problemu automatyczne włączanie i wyłączanie TV przy włączaniu/wybudzaniu i wyłączaniu/usypianiu peceta. Do tego LGTV Companion ma możliwość komunikowania się z TV z poziomu lini poleceń. Ja dzięki ww. funkcjonalnościom w ogóle nie używam pilota i ewentualne zmiany jasności, kolorów, kontrastu itp. obsługuję skrótami klawiaturowymi - bardzo wygodne rozwiązanie. Skrypty wrzucałem tu i w innym wątku, mogę je powtórzyć jak będą komuś potrzebne.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...