Skocz do zawartości
Luseg

Brak połączenia w programach typu GOG Galaxy, Steam, Origin itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z połączeniem internetowym w GogGalaxy, Steam, Origin, czasami na jakichś stronach z filmami. Opowiem o problemie z Gogiem, gdyż na nim najczęściej występuje ten problem. Po pierwsze, kiedy chcę go włączyć, pojawia się błąd, w którym jest napisane, że nie można pobrać najnowszej wersji aplikacji gog galaxy. Gdy usuwam błąd z widoku, po jakimś czasie odpala się główny ekran goga. Tu kolejna rzecz. W dolnej części widnieje napis: "Błąd połączenia". Gdy próbuje ponownie się połączyć, wyskakuje mi ekran logowania, wpisuje hasło, ale się nie łączy Trzeba powtarzać czynność do skutku, a mi się szczerze nie chce tego robić i nie mam takiego zamiaru. Firewall ok, połączenie internetowe jest, hasło wpisuję dobre, ponieważ specjalnie próbowałem wpisać inne, ale do razu wyskoczył komunikat, że wpisuję błędne hasło, winsock reset robiony. Komputer kupiony we wrześniu, na starym wszystko śmigało bez problemu, sterowniki zakutalizowane, wszystkie prawdopodobnie. Przeglądarka działa dobrze, tylko programy, które potrzebują dostępu do internetu nie działają, nawet discord a czasami też spotify.

 

Co dziwne, mogłem dodać ten post z poziomu aplikacji GOG Galaxy na forum GOG-a, ale tam nie dostałem pomocy.

Był pewien czas, kiedy aplikacja w końcu się łączyła, ale gdy chciałem zagrać w Gwinta, to nie mogło się połączyć z serwerami zazwyczaj i też trzeba było klikać do skutku.

 

Napis brzmi dokładnie tak: "GOG Galaxy nie jest w stanie zaoferować funkcji online w tej chwili, ponieważ nie jest połączony z GOG.com"

 

Dołączam logi z FRST z racji, że to była chyba jedyna wskazówka na rozwiązanie tego problemu. Ja się na tym nie znam więc nic z tym nie zrobię, ale mam nadzieję na Waszą pomoc.

 

Edit: Zapomniałbym. Próbując się zarejestrować na forum, nie mogłem zweryfikować tożsamości poprzez Captche, nie ładowała się, na przeglądarce Microsoftu poszło gładko.

Logi FRST.zip

Edytowane przez Luseg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie dołączyłeś tego frst ;)

 

dołącz też addition.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Uruchom system w trybie awaryjnym. Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

CloseProcesses:
2018-10-23 16:29 - 2018-09-10 01:48 - 000003200 _____ C:\WINDOWS\System32\Tasks\KMS_VL_ALL
Task: {806E26BE-2435-4C09-B5E8-8CF998CECBF8} - System32\Tasks\KMS_VL_ALL => C:\Windows\schemas\Scripts\KMS_VL_ALL.cmd
C:\Windows\schemas\Scripts\KMS_VL_ALL.cmd 
2018-10-17 09:40 - 2018-10-17 09:40 - 000000000 _____ C:\Users\Lusek\AppData\Roaming\FC29FA0894FE.ini
2018-10-17 09:39 - 2018-10-22 21:38 - 000000000 ____D C:\Program Files (x86)\ProxyGate
CMD: ipconfig /flushdns
CMD: netsh advfirewall reset
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Fix (Napraw). Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu. Podaj log z naprawy (Fixlog.txt).

 

2. Pobierz i uruchom adwcleaner. Kliknij na "Skanuj teraz" i po zakończeniu usuń ewentualne znalezione zagrożenia (wymagany restart systemu na zakończenie usuwania). Podaj log z usuwania.

 

Napisz później czy problem został usunięty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Uruchom system w trybie awaryjnym. Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

CloseProcesses:
2018-10-23 16:29 - 2018-09-10 01:48 - 000003200 _____ C:\WINDOWS\System32\Tasks\KMS_VL_ALL
Task: {806E26BE-2435-4C09-B5E8-8CF998CECBF8} - System32\Tasks\KMS_VL_ALL => C:\Windows\schemas\Scripts\KMS_VL_ALL.cmd
C:\Windows\schemas\Scripts\KMS_VL_ALL.cmd 
2018-10-17 09:40 - 2018-10-17 09:40 - 000000000 _____ C:\Users\Lusek\AppData\Roaming\FC29FA0894FE.ini
2018-10-17 09:39 - 2018-10-22 21:38 - 000000000 ____D C:\Program Files (x86)\ProxyGate
CMD: ipconfig /flushdns
CMD: netsh advfirewall reset
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Fix (Napraw). Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu. Podaj log z naprawy (Fixlog.txt).

 

2. Pobierz i uruchom adwcleaner. Kliknij na "Skanuj teraz" i po zakończeniu usuń ewentualne znalezione zagrożenia (wymagany restart systemu na zakończenie usuwania). Podaj log z usuwania.

 

Napisz później czy problem został usunięty.

 

 

Tutaj log, biorę się za adwcleaner.

 

Tutaj wczorajszy skan, wykryło mi zagrożenia i usunęło je. Dzisiaj bez żadnych wirusów(?) czy innego badziewia. Czas na testy programów, odezwę się wieczorem i dam znać jak idzie :)

edit: dołączam też skan z dzisiejszego dnia, po zwykłej naprawie :)

Fixlog.txt

AdwCleanerC00.txt

AdwCleanerS03.txt

Edytowane przez Luseg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cóż. Wszystko jest jak było, czyli niestety ten sposób nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa jak należy. Nie robiłem nic więcej niż to co napisałeś, nie wiem, chyba trzeba było po prostu odczekać trochę. Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Problem powrócił ze zdwojoną siła mam wrażenie. Nie mogę na komputerze robić nic poza przeglądaniem internetu i grą w Gwinta. Cała reszta programów, z którymi trzeba się połączyć przez internet, nie działa. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrób i podaj nowe logi z FRST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

Task: {71E0E32D-135E-4B4B-AED7-4B0525A29BE6} - \KMS_VL_ALL -> No File <==== ATTENTION

2018-11-13 00:05 - 2018-11-13 00:05 - 000000000 ____D C:\Users\Lusek\Desktop\FRST-OlderVersion

2018-11-03 13:48 - 2018-11-03 13:48 - 000000000 ____D C:\Users\Lusek\AppData\Local\AdAwareUpdater

2018-11-02 20:18 - 2018-11-02 20:18 - 000000000 ____D C:\Users\Lusek\AppData\Local\AdAwareDesktop

EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Fix (Napraw). Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

 

==================== MSCONFIG/TASK MANAGER disabled items ==

 

If an entry is included in the fixlist, it will be removed.

 

MSCONFIG\Services: AdobeARMservice => 2

MSCONFIG\Services: BcmBtRSupport => 2

MSCONFIG\Services: Disc Soft Lite Bus Service => 3

MSCONFIG\Services: GalaxyClientService => 3

MSCONFIG\Services: GalaxyCommunication => 3

MSCONFIG\Services: ICEsoundService => 2

MSCONFIG\Services: Intel® PROSet Monitoring Service => 2

MSCONFIG\Services: MozillaMaintenance => 3

MSCONFIG\Services: NvContainerLocalSystem => 2

MSCONFIG\Services: NvContainerNetworkService => 3

MSCONFIG\Services: NVDisplay.ContainerLocalSystem => 2

MSCONFIG\Services: NvTelemetryContainer => 2

MSCONFIG\Services: Origin Client Service => 3

MSCONFIG\Services: Origin Web Helper Service => 2

MSCONFIG\Services: Steam Client Service => 3

HKU\S-1-5-21-3021335214-4112306352-3038972946-1002\...\StartupApproved\Run: => "DAEMON Tools Lite Automount"

HKU\S-1-5-21-3021335214-4112306352-3038972946-1002\...\StartupApproved\Run: => "Discord"

HKU\S-1-5-21-3021335214-4112306352-3038972946-1002\...\StartupApproved\Run: => "Steam"

 

Masz wyłączone (odznaczone) via msconfig powyższe, pogrubione usługi i przez to nie można się połączyć z Origin, Steam i GOG Galaxy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam chyba ten sam problem.  Próbuje zainstalować grę z portalu GOG.com. Instalkę pobrałem bez problemu ale jak chcę ją zainstalować to wyskakuje: Nie udało się połączyć z Gog.com. Sprawdź połączenie z internetem. 

Zrobiłem wszytko co wyżej pisaliście ale się nie udało. 

Proszę o pomoc.

Addition.txt FRST.txt malware.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Autor miał problem z działaniem  tytułowych klientów, a u Ciebie problem jest już na poziomie instalacji gry. Możesz napisać o jaką grę chodzi? Masz konto na gogu?

W logach nie widać niczego co by mogło negatywnie wpływać na połączenie z gog.com.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...