Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Quarantino90

Przejście z i5 4670k (OC 4.4ghz) na Ryzen 7 1700? Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż ostatnio mam problem ze swoją i5. Nie daje ona już rady w grach niestety przy nowych produkcjach ograniczając mojego GTX 1080.

Udało mi się sprzedać parę rzeczy gdzie łącznie uzbierałem 1900zł.

 

Taki oto zestaw mogę kupić:

 

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-7-1700-3ghz-yd1700bbaebox-976368/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x370-gaming-plus-7a33-011r-1235733/

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/

 

Linki zostały usunięte (nie wiem czemu) ale części z morele net. Za procesor, płytę i ramy wyszło 1940zł.

 

Reszta ze sygnaturki zostaje.

 

Będzie duża różnica w wydajności, w przyszłości platformy a przede wszystkim bez powodowanie bottlenecka ze strony procesora?

 

Muszę znać jak najwięcej opinii dzisiaj bo jutro mógłbym te części odebrać osobiście ze sklepu.

 

Dzięki za odpowiedzi!

 

Pozdrawiam,

Jarosław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem trochę tematów na tym forum między 1700 a 2600 to 99% forumowicz poleca bez dwóch zdań 1700.

 

Jak to będzie się miało do takiej i5 co miałem? Odczuję nie tyle co przypływ mocy a komfort? Brak bottlenecka, nagłych spadków klatek itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie już po promo na 1700 lepiej bierz 2600 wątków ci nie zabraknie. Ewentualnie 1700 i flareX ale te prawie kafla kosztują. Pytanie czy odczujesz? no proste że odczujesz. Bez kombinowania i tweakowania out of box płynność. Mam też prośbę możesz ustawić u siebie 4,5 GHz i odpalić cinebencha i napisać jaki masz wynik w MT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie już po promo na 1700 lepiej bierz 2600 wątków ci nie zabraknie. Ewentualnie 1700 i flareX ale te prawie kafla kosztują. Pytanie czy odczujesz? no proste że odczujesz. Bez kombinowania i tweakowania out of box płynność. Mam też prośbę możesz ustawić u siebie 4,5 GHz i odpalić cinebencha i napisać jaki masz wynik w MT?

 

1700 już zamówiony więc nie będę kombinował.

 

Mam aktualnie już na stockowym proca bo dzisiaj będę wysyłał ten zestaw do osoby co kupiła na allegro ale pamiętam, że przy 4.4ghz (bo tak go ostatecznie trzymałem ze względu napięcia gdzie trzymał stabilność na 1.3 a przy 4.5ghz chciał na 1.36 jechać więc odpuściłem temat) ale kojarzę, że jak robiłem test to wynik był bodajże w okolicach 700 pkt w MT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica miedzy tymi prockami jest chyba tylko w ilości rdzeni/wątków(nop i trochę lepszy kontroler pamięci w 2600). Na dzień dzisiejszy chyba nie ma gry która w pełni wykorzystała by więcej niz 6/12 Sam posiadam Ryśka 2600 oraz 1080tke, której wykorzystanie w grach cały czas leci na 98-99/100%, więc raczej blokowana nie jest.

 

No to się spóźnieniem z postem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 już zamówiony więc nie będę kombinował.

 

Mam aktualnie już na stockowym proca bo dzisiaj będę wysyłał ten zestaw do osoby co kupiła na allegro ale pamiętam, że przy 4.4ghz (bo tak go ostatecznie trzymałem ze względu napięcia gdzie trzymał stabilność na 1.3 a przy 4.5ghz chciał na 1.36 jechać więc odpuściłem temat) ale kojarzę, że jak robiłem test to wynik był bodajże w okolicach 700 pkt w MT.

Dzięki za info u mnie 710. Z zakupu będziesz zadowolony ale coś czuję, że w dużej cześci gier nie poczujesz różnicy a może być nawet gorzej. W assasynie będzie lepiej, w crap dogsach itd. Masz monitor FHD więc powinno być na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info u mnie 710. Z zakupu będziesz zadowolony ale coś czuję, że w dużej cześci gier nie poczujesz różnicy a może być nawet gorzej. W assasynie będzie lepiej, w crap dogsach itd. Masz monitor FHD więc powinno być na plus.

 

A u mnie właśnie około 700, coś 69 (ileś) było więc by się zgadzało jak u Ciebie na 4.5 chodzi procek.

 

Jak pisałem już. Ja nie liczę na mega przyrost FPS w grach, ważne było to 60+. Bardziej zależy mi na tym, że gry które potrzebują więcej niż 4 rdzenie lub wątków więcej nie będą mi ograniczały karty jak to robiła i5 ostatnio.

No i tak. Procek + mobo 36 miechów gwarancji, ram wieczysta a GTX 1080 mam jeszcze 1,5 na gwarze. Więc cokolwiek padnie w moim kompie co jest po gwarancji to koszt zakupu nowego już nie będzie drogi bo najdroższe rzeczy mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam przy obecnych nastawach nic nie zrywa ale gram w 1440p więc szybciej się karta kończy. Miałem robić zmianę na 2600x + x470 i zapakować flareX ale ostatecznie stwierdziłem, że nie ma sensu odkąd dogadałem się z płytą gigashita (za ten bios powinni ich rozstrzelać) i czekam na rtx 2070 :E ale znając życie na cebulowym piątku dadzą jakieś promo i pewnie wpadnie jakiś ryzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że taki RTX 2070 do tej i5 to nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie :P - oczywiście ten procek jak i ten co ja miałem daje radę w grach bez problemu ale są gry w których on ciśnie 100% a użycie mojego 1080 spadała do 40/50% co powodowało nagłe spadki klatek. Tak jest chociażby w nowym BO4 w trybie Blackout, World War 3 (okej to alpha). Nawet jeżeli wydajność będę w grach miał na poziomie naszych i5 (co nie jest złe) to mentalnie w głowie wiem, że jak tytuł będzie potrzebował więcej zasobów to ma skąd to brać już :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 1440p a tam to trochę inaczej wygląda ;) na razie czy to SW BF2 czy nawet Beta Bf1 na dużych mapach nie spowodowała żadnej ściny bo się karta kończy i wiecznie na max leci jak mam wyłaczony vsync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jak do grania to minimum Ryzen 2600x lub Intel 6700k/7700k/8400/8600k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eee, oczywiście że odczujesz różnicę. i5 to crap przez te 4/4 i spadki poniżej 60 fps są częste, czy też wahania gdzie z 90 potrafi na 70 spadać. O stutteringu nei ma co mówić, ale wielu w ogóle tego nie zauważa, więc jak masz powolne oko, to może też nie widzisz. Mnie to irytuje. Teraz zmieniając na proca z 8 wątkami odetchnąłem z uglą w każdej grze która korzysta z więcej niż 4 rdzeni. Wcześniej nawet po Novigradzie w Wiedzminie nie dalo sie przejsc płynnie bo do 30-40 fps potrafiło spadać na moment, a teraz największy spad to może do 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już zamontowany, windows postawiony, zaktualizowany. Ramy podniesione do 3200mhz przez profil XMP i teraz pobieram 1 gierkę by zobaczyć jaka będzie różnica.

 

Przy tej płycie co zamówiłem MSI X370 Gaming Plus - w biosie wybrałem na razie takie OC Gaming, ze z 3ghz na 3.2ghz sobie lata procek.

 

Test w Cinebench R15 wykonany i na razie pokazało mi 1441pkt przy stockowym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam przy obecnych nastawach nic nie zrywa ale gram w 1440p więc szybciej się karta kończy. Miałem robić zmianę na 2600x + x470 i zapakować flareX ale ostatecznie stwierdziłem, że nie ma sensu odkąd dogadałem się z płytą gigashita (za ten bios powinni ich rozstrzelać) i czekam na rtx 2070 :E ale znając życie na cebulowym piątku dadzą jakieś promo i pewnie wpadnie jakiś ryzen

No to jak kupisz rtx 2070 to się przekonasz że ten procek w tytule jak bf1 to za mało. Z gtx 1070 w qhd ten stary procek jeszcze da radę więc przy gtx 1060 tego faktycznie nie odczuwasz. Przy rozdzielczości qhd i gtx 1080 zdecydowałem się wymienić swojego starego procka i5-4670k OC 4.6, a jeśli autor jeszcze siedzi na full hd to wieżę, że ma jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jednej grze w Call of Duty: Black Ops 4 w trybie Blackout.

 

O jeju Panowie... To niebo a ziemia jaka przepaść między tą i5 co miałem a tym Ryzenem aktualnym. Karta pracuje sobie od tych 95%+. Cały czas powyżej 120+ klatek i zero jakichkolwiek nagłych spadków do 60 kiedy człowiek się obróci w środek mapy. Momentalnie odczułem tą płynność rozgrywki w tym trybie w porównaniu do i5. Jutro sprawdzę jak to się będzie miał do World War 3 gdzie było jeszcze gorzej niż w Blackout :D

 

To trzeba spróbować na własne oczy takie 4/4 vs 8/16 kiedy jest zapotrzebowanie na więcej niż 4/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak właśnie było kiedy przeszedłem z 4/4 na 6/12 ;) Miałem wrażenie że zyskałem kilkukrotnie na wydajności i sobie powiedziałem nigdy więcej i5 ;) za szybko się zapychają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stutteringu nei ma co mówić, ale wielu w ogóle tego nie zauważa - bo nie wiecie co to jest i mylicie to z niskim frame time.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć łatwo to pomylić jak ktoś nie zna tych terminów to prawda. Zyskałem mocno na wydajności to problem z niskim frame time na monitorze 144hz się sam rozwiązał. Mikro przycięcia na starym 4/4 nawet po przejściu na 4/8 ustępują. Do tego jak jeszcze ktoś nie ma g-sync i nie ma równej ilości klatek na sekundę jak odświeżenia monitora ale tym razem z powodu karty graficznej to może mieć znowu tearing albo stutter. Później jak ktoś ma przy starym haswellu wolne ramy typu 1333 to też potrafi nam zrujnować wydajność i tak możemy drążyć ten temat. Jednak wracając do tematu przejście z i5 4/4 na i7 jest czymś pięknym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procesor się zapycha to ma przerwy w dostawie danych z pamięci do karty graficznej i przycina.

Niski frametime to jak jest 60 klatek ale zamulone,

Imput lag opuznienie kontrolera

Droop fps jak klatki spadają.

 

Jak brakuje grze ramu albo ramu karcie to jest wszystko na raz :)

 

Najgorzej jak procesor wali na 100%, brakuje ramu i vramu - wtedy to już się cuda dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jednej grze w Call of Duty: Black Ops 4 w trybie Blackout.

 

O jeju Panowie... To niebo a ziemia jaka przepaść między tą i5 co miałem a tym Ryzenem aktualnym. Karta pracuje sobie od tych 95%+. Cały czas powyżej 120+ klatek i zero jakichkolwiek nagłych spadków do 60 kiedy człowiek się obróci w środek mapy. Momentalnie odczułem tą płynność rozgrywki w tym trybie w porównaniu do i5. Jutro sprawdzę jak to się będzie miał do World War 3 gdzie było jeszcze gorzej niż w Blackout :D

 

To trzeba spróbować na własne oczy takie 4/4 vs 8/16 kiedy jest zapotrzebowanie na więcej niż 4/4.

 

To samo odczuwam, 4/4 wydawało się że fps jest (monitor 75hz i lock na 75fps) ale jak spadało do ~60 to było wrażenie jak by spadło do 30.

Na ryzenie tego nie ma.

 

Inna sprawa tearing, mimo locka 75fps czasem ostro rwało, trzeba było odpalac vsynca, na adaptywnym nawet czasem potrafiło porwać.

Tu bez locka i nawet jak występuje jakiś tearing to minimalny.

Normalnie niebo a ziemia, nie wspomnę o różnicy w nowych grach typu AC Origin (wynik w benchmarku wbudowanym wzrósł z ~8150 do.. 9500), to juz wogóle kosmos na korzyść 6/12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zastanawiam czy niektórzy w ogóle czytają te posty czy tylko wchodzą by nabić sobie posta :D

 

Już jestem posiadaczem R7 1700 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quarantino90 czasami się przeczyta na szybko co ważniejsze i widocznie zlotnik przegapił info o twoim zakupie ;) ale hej przynajmniej się starał pomóc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...