Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tretris

Windows popsuł się 2 razy w ciągu 4 dni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Otóż w poniedziałek, gdy odpaliłem komputer zostałem powitany przez niekończący się loading screen Windows 7, oczywiście próbowałem kilka razy zrestartować komputer, ale nawet nie miałem opcji by wejść w tryb awaryjny tylko miałem zawsze dwie opcje -

By uruchomić system normalnie albo użyć narzędzia Windows do wyszukiwania problemów, które i tak po godzinie szukania nie mogło znaleźć sposobu na naprawienie problemu.

Nad tymi wyborami zawsze było napisane, że nie udało się włączyć systemu windows i że może to być problem sprzętowy albo nowego oprogramowania i żeby zawsze wybierać te narzędzie windows do sprawdzenia.

 

Nic nowego nie instalowałem, system utrzymuje w stanie czystym(1 skan na dzień, używanie programów do czyszczenia śmieci itd.), a ostatni format robiłem z 6-7 miesięcy temu i chodziło aż do poniedziałku, w ten sam dzień, gdy nie udało mi się sprawdzić co jest nie tak, zrobiłem nowy format systemu i wszystko chodziło przez dwa dni, ale dzisiaj znów(czwartek) wystąpił ten sam problem i musiałem sformatować system.

 

Nie wiem do końca, ale wydaje się, że z okolic dysku twardego wydają się czasem głośniejsze dziwne dźwięki ładowania albo ogólnie głośniej go słychać.

Dysk ma z 6-7 lat, był on w złożonym już komputerze, ale do tego czasu wymienione zostało praktycznie wszystko oprócz dysku twardego i pamięci.

 

Macie może jakieś pomysły? Albo jak dokładnie sprawdzić przyczynę u tego typu problemu.

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay, sprawdziłem tym programem sprawę.

 

ecsH5xz.png Tutaj pokazuje, że stan dobry, ale czy powinienem się tym sugerować w 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo wpływa ilość godzin przepracowanych na stan dysku twardego, mimo tego, że pokazuje w tych programach, że stan jest dobry? Ewentualnie czy w tych programach bezpiecznie jest robić jakieś inne opcje testów?

 

Poszukam też jakichś bezpiecznych programów to sprawdzenia pamięci, sam już nie wiem, gdyż taki problem widzę pierwszy raz. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój system znów się zepsuł, jak odpaliłem go na następny dzień z rana. Standardowo pojawiła się informacja z dwoma opcjami, by odpalić system normalnie albo spróbować narzędzi windowsa by znaleźć błąd(po poszukiwaniu błędów, które trwało z 30 minut - informacja pokazuje, że nie wie jak wykryć i nie może naprawić błędów.)

 

Teraz gdy odpalam system normalnie to przechodzi przez ekran ładowania(ten standardowy ekran ładowania windowsa z animacją, tymi latającymi kuleczkami teraz ich nie pokazuje, jest tylko napis o ładowaniu windowsa.)

Chwilę po tym ekran przechodzi w czerń i wyskakuje na dole informacja 'Loading windows system files', a jak już to się zrobi to pojawia mi się defaultowy ekran/tapeta windowsa, z tymi listkami na prawo i na ekranie mam tylko właśnie tą tapete, jak i kursor myszy(który jest jakoś dziwnie większy niż zwykle, choćby w innej roździelczości się odpalało), którym mogę ruszać.

 

Nic poza tym się nie ładuje dalej.

 

Wieczorem jeszcze specjalnie PCt'a restartowałem, by sprawdzić co się stanie i wszystko normalnie chodziło/ładowało.

 

Nie mogę odpalić trybu awaryjnego w żadnym z 3 wyborów, odpala się ich ekran ładowania, ale nic tam się nie pokazuje i staje się to samo co po normalnej próbie uruchomienia windowsa, którą opisałem już wyżej.

 

Kolejna nowa sprawa, teraz po próbie bootowania windowsa, by przeinstalować go dokładnie jeszcze raz, teraz zastałem problem, który polega na tym, że wszystko działa aż do wyboru w menu opcji ''Zainstaluj teraz'', po wybraniu tej opcji pojawia się ekran ''Instalator rozpoczyna prace'' i nic się nie dzieje.

Jeszcze wczoraj nie było z tym problemów, gdy przeinstalowywałem windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie instalowales zadnego Win optimizera ani nic smiesznego to

100% stawiam na bad sectory na dysku. identyczna sytuacja u klienta pare tygodni temu.

 

hd tune

https://www.hdtune.com/files/hdtune_255.exe

 

daj zakladke HEALTH - zaznacz FULL scan. nie zaden quick scan.

 

i stawiam niebieskie BMW kochanka mojej (bylej juz) zony ze to dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta kaput / problem z chłodzeniem procesora ewentualnie dysk (smart nie zawsze to zdiagnozuje to pomoc a nie wyrocznia)

 

Dzisiaj mój system znów się zepsuł, jak odpaliłem go na następny dzień z rana. Standardowo pojawiła się informacja z dwoma opcjami, by odpalić system normalnie albo spróbować narzędzi windowsa by znaleźć błąd(po poszukiwaniu błędów, które trwało z 30 minut - informacja pokazuje, że nie wie jak wykryć i nie może naprawić błędów.)

 

Teraz gdy odpalam system normalnie to przechodzi przez ekran ładowania(ten standardowy ekran ładowania windowsa z animacją, tymi latającymi kuleczkami teraz ich nie pokazuje, jest tylko napis o ładowaniu windowsa.)

Chwilę po tym ekran przechodzi w czerń i wyskakuje na dole informacja 'Loading windows system files', a jak już to się zrobi to pojawia mi się defaultowy ekran/tapeta windowsa, z tymi listkami na prawo i na ekranie mam tylko właśnie tą tapete, jak i kursor myszy(który jest jakoś dziwnie większy niż zwykle, choćby w innej roździelczości się odpalało), którym mogę ruszać.

 

Nic poza tym się nie ładuje dalej.

 

Wieczorem jeszcze specjalnie PCt'a restartowałem, by sprawdzić co się stanie i wszystko normalnie chodziło/ładowało.

 

Nie mogę odpalić trybu awaryjnego w żadnym z 3 wyborów, odpala się ich ekran ładowania, ale nic tam się nie pokazuje i staje się to samo co po normalnej próbie uruchomienia windowsa, którą opisałem już wyżej.

 

Kolejna nowa sprawa, teraz po próbie bootowania windowsa, by przeinstalować go dokładnie jeszcze raz, teraz zastałem problem, który polega na tym, że wszystko działa aż do wyboru w menu opcji ''Zainstaluj teraz'', po wybraniu tej opcji pojawia się ekran ''Instalator rozpoczyna prace'' i nic się nie dzieje.

Jeszcze wczoraj nie było z tym problemów, gdy przeinstalowywałem windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...