Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AdamS901

Czy i5 2400 to dalej dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Przychodze z czysta ciekawoscią czy i5 2400 czy 2500 to dalej dobry wybór?

A moze inaczej czy warto go za tak niska cene?

Czy da rade w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od Twojego budżetu, obecnych bebechów - karty graficznej i od tego w co chcesz grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj kuzyn ma aktualnie 1050 ti i wlasnie i5 2400 i wszystko chodzi mu plynnie.

Tylko na poczatku mozna doswiadczyc (w niektorych grach) lekkie scinki obrazu

A zalozmy z takim 1060 6gb to by wspolpracowaL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora jak już coś to max GTX 1050 2GB. Do GTX 1060 6GB trzeba jednak coś mocniejszego, ten i5 2400, już tego GTX 1050 to trochę ogranicza, a co dopiero prawie 2 razy mocniejszego GTX 1060 6GB... Podaj budżet i bebechy obecnego komputera, jeśli takowy posiadasz to coś dobierzemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 2320 podkręconego do 3.7 gdy potrzebuje tego i.. na upartego działać działa wszystko ale nie problem znaleźć grę gdzie procek już ostro dławi się. Np Wiesiek 3 Krew i Wino, w mieście procek na zawsze 100% użycia i stopuje grafikę.

Jak wyżej, zależy od bebechów, budżetu i gier. Ogółem daje rade ale lata świetności ma za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tak w czystej ciekawosci sie spytalem.

Bo jak pisza na innych forach z 1060 6gb daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo działać to będzie ale karta nie rozwinie skrzydeł bo często to mocy obliczeniowej procka zabraknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora jak już coś to max GTX 1050 2GB. Do GTX 1060 6GB trzeba jednak coś mocniejszego, ten i5 2400, już tego GTX 1050 to trochę ogranicza, a co dopiero prawie 2 razy mocniejszego GTX 1060 6GB... Podaj budżet i bebechy obecnego komputera, jeśli takowy posiadasz to coś dobierzemy.

Bo działać to będzie ale karta nie rozwinie skrzydeł bo często to mocy obliczeniowej procka zabraknie ;)

Wszystko przy założeniu że ktoś gra w niskiej rozdzielczości bez AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodze z czysta ciekawoscią czy i5 2400 czy 2500 to dalej dobry wybór?

A moze inaczej czy warto go za tak niska cene?

Czy da rade w grach?

Prędzej i7-2600, to już 8 wątków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy ja wiem jak to jest.

Wy gadacie ze to jest no sens itd

A w praktyce nie jest to takie zle bo jak mowilem moj kuzyn ma gtx 1050 ti i i5 2400 i ma pelno gier i w wiekszosc w nie gralem u nie go i gralo sie super. (sam mam zje**** komputer za przeproszeniem (intel pentium g3240 i gts 450)

Ze nawet najprostsze gry mi nie wchodza przez procesor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy ja wiem jak to jest.

Wy gadacie ze to jest no sens itd

A w praktyce nie jest to takie zle bo jak mowilem moj kuzyn ma gtx 1050 ti i i5 2400 i ma pelno gier i w wiekszosc w nie gralem u nie go i gralo sie super. (sam mam zje**** komputer za przeproszeniem (intel pentium g3240 i gts 450)

Ze nawet najprostsze gry mi nie wchodza przez procesor).

 

Skoro wiesz jak to jest, to po co te pytanie?,A co do twojego komputera, tutaj nie tylko procesor nie wyrabia.(w swoją płytę nie wsadzisz i5-2400/500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego w co bedziesz gral. Na multi do BF itp moze byc juz za slabo ale do takich typowych gierek konsolowych typu Tomb Raider, Far Cry w dalszym ciagu procek zapewnia zadawalajaca plynnosc nawet w polaczeniu z mocniejszymi grafikami niz 1050ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy i5 2500k 4.4GHz mam użycie procesora w BF1 na 100%, a grafika R9 290 70-80%. 60 klatek klatek trzyma, chyba że jest jedna mapka z dżunglą. W aktualnym momencie lepiej coś nowszego kupić, ale jak wyżej zależy od przeznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i5 2320 oraz gtx 1050 ti i moge potwierdzic ze nawet w 1024x768 na low gra scina w multi batlefielda1 (gra jest bardzo intensywna w uzytkowaniu cpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodze z czysta ciekawoscią czy i5 2400 czy 2500 to dalej dobry wybór?

A moze inaczej czy warto go za tak niska cene?

Czy da rade w grach?

i5-2400 to mniej-więcej poziom nowszego Pentiuma G4560:

 

Kluczowym elementem przy wyborze takiej jednostki jest budżet.

Owszem- to już leciwy procesor i trzeba sobie zdawać sprawę że ma swoje ograniczenia, ale jak na CPU który można kupić za ~100zł wciąż całkiem nieźle daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz jak to jest, to po co te pytanie?,A co do twojego komputera, tutaj nie tylko procesor nie wyrabia.(w swoją płytę nie wsadzisz i5-2400/500

 

A czy ja napisalem ze skladam komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 2400 i jak duża różnica pomiędzy nim a 2500K, ale z doświadczenia konfiguracja 2500K + P8Z68VPRO + 16GB 1600MHz + 1060 6GB + SSD jak najbardzie daje radę po dzień dzisiejszy w rozdzielczości FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisalem ze skladam komputer?

A czy a napisałem ze składasz? To tylko informacja, ze w twoją płytę ten procesor nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i5 2500(3,9 Mhz)+r7 270 i tam zbytnio nie narzekam

przez moment miałem szafirka nitro 480 4GB i uwierzcie że różnica była

co prawda ogrywam tylko single(far cry4 itp. fhd)

ale fakt faktem do nowszych gier min.i7 2600 lub ryzenik

koleś miał i7 sandy + gtx 1070 i przesiadł się na ryzena 1700 i mówi że skok spory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora jak już coś to max GTX 1050 2GB. Do GTX 1060 6GB trzeba jednak coś mocniejszego, ten i5 2400, już tego GTX 1050 to trochę ogranicza, a co dopiero prawie 2 razy mocniejszego GTX 1060 6GB... Podaj budżet i bebechy obecnego komputera, jeśli takowy posiadasz to coś dobierzemy.

Jeszcze trochę i okaże się, że do 1060 bez wykręconego 8700k nie ma co podchodzić. Brednie i tyle. A z tym 1050 to już pojechałeś po całości. Czemu nie gt1030 max? Może integra?

 

@AdamS901

Spokojnie takie combo da radę. Będzie czasem karta się nudziła? Będzie. I co z tego, jak w większość pograsz na luzie, właśnie poza kilkoma wyjątkami jak multi niektórych gierek czy nowe asasyny, które masakrują procki i to nie tylko stare i5. Będzie to z czasem się pogarszać - prawda, bo czas procków 4/4 już minął, ale za takie śmieszne $ za który kupisz 2400, to nie ma czego żałować. Uzbierasz więcej i kupisz coś porządnego. Póki co, to do większości singlowych gierek z ostatnich lat, da się pograć. Może nie w stalowych 60fps zawsze, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega posiada i5-3550 gtx 1060 3gb gra na full hd i nie narzeka za bardzo. Kiedyś pisano że i7 nie jest kompletnie potrzebne do gier, a dzisiaj dla przykładu battlefield 1 lub 5 czy też jeden z nowszych assasin creed wymagają sporo od procesora i w takich grach warto mieć i7.

i drugi filmik
no i trzeci dla pełnego obrazu
Jak obejrzycie te filmiki choć trochę to zauważycie że w grach procesorowych a tutaj na przykładzie bf1 Ause ma rację polecając i5-2400 dla gtx 1050 w full hd tak żeby procesor nie ograniczał karty, chyba że będzie grał w wyższej rozdzielczości qhd to wtedy 1060 6gb można wsadzić bez obawy o bottleneck. Dopiero i7-2600 daje radę sobie z gtx 1060 6gb w full hd w bf1. Ale nie wszystkie gry obciążają tak samo procesor i można kupić mimo wszystko ciut mocniejszą kartę graficzną dla przykładu wiedźmin 3

 

Jeżeli posiadasz już płytę główną i stoisz przed zakupem procesora to lepiej dołożyć do i7 na pewno będzie lepiej niż w przypadku i5. Osobiście jakbym miał kupić to nawet nie patrzyłbym na i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo tak kiedyś było, sam jak składałem kompa w styczniu 2012 to uważałem, że i7 mi nie potrzebne no i kupiłem 2500K. Ja to nigdy za AAA nie goniłem więc faktycznie mi nie było, ale ogólnie to był błąd. Bym powiedział że, już przy AC:Unity różnica była widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodze z czysta ciekawoscią czy i5 2400 czy 2500 to dalej dobry wybór?

A moze inaczej czy warto go za tak niska cene?

Czy da rade w grach?

Dać da radę, ale bez polotu. Na GTX1050Ti już nie dostaniesz 100% z karty w wielu grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno GTX 1060 6GB i niestety procek I5-6400 Skylake nie wyrabia średnio w co 3-ciej grze także procek mam prawie na 100% obciążony na wszystkich rdzeniach to GPU często na 70-80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...