Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

user980

Dysk ssd temperatura 50 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam dysk ssd ADATA SU650 120GB, jego temperatura podczas pracy wynosi ok 50 stopni. Pozostałe temperatury innych podzespołów są bardzo niskie.

Nie gram w gry, zainstalowany tylko system, służy głównie do internetu. Czy temperatura jest jeszcze akceptowalna, czy nadaje się raczej do reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dotykales ?

non stop jest 50 ?

 

moj ssd np ciagle pokazuje 30 i nic mniej ani wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dotykales ?

non stop jest 50 ?

 

moj ssd np ciagle pokazuje 30 i nic mniej ani wiecej

Dotykałem dysk i jest lekko ciepły. Cieplejszy od niego jest dysk HDD na którym pokazuje mi temperaturę 33 stopni.

Zaraz po włączeniu komputera, SSD a ma już 50 stopni, przy kopiowaniu temperatura wzrasta do 59 stopni.

 

Stacjonarny czy laptop ?

Stacjonarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, mam SU650 w wersji 480GB i temperatury po starcie kompa to jakieś 30*C, max jakie widziałem na nim to było koło 40*C, dysk mam zamontowany z tyłu tacki MB (a więc to nie jest tak, że dmucha na niego jakiś wentyl).

 

Może jakiś błąd w odczycie? W którym miejscu masz zamontowany ten dysk? W klatce na HDD przez przejściówkę? Dmucha na niego jakiś wentylator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to w miarę normalne. SSDki się niesamowicie grzeją. Miałem Cruciala M550 i ten, w czasie instalacji gry, potrafił dobijać do 70, żeby potem sobie spaść do niecałych 40 i tak się trzymał.

 

Teraz mam system na antycznym Agility3 60GB i on też zawsze jest ~10 stopni cieplejszy od okolicy.

 

U ciebie to wygląda na nie do końca prawidłowy odczyt. Ale nawet jeśli odczyt jest prawidłowy, to nie ma powodu do paniki. SSDki na M2 dobijają do ponad 100 stopni i działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, mam SU650 w wersji 480GB i temperatury po starcie kompa to jakieś 30*C, max jakie widziałem na nim to było koło 40*C, dysk mam zamontowany z tyłu tacki MB (a więc to nie jest tak, że dmucha na niego jakiś wentyl).

 

Może jakiś błąd w odczycie? W którym miejscu masz zamontowany ten dysk? W klatce na HDD przez przejściówkę? Dmucha na niego jakiś wentylator?

Dysk SSD mam zainstalowany w klatce hdd na przejściówce, tacka.

Nie dmucha na niego żaden wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to w miarę normalne. SSDki się niesamowicie grzeją. Miałem Cruciala M550 i ten, w czasie instalacji gry, potrafił dobijać do 70, żeby potem sobie spaść do niecałych 40 i tak się trzymał.

 

Teraz mam system na antycznym Agility3 60GB i on też zawsze jest ~10 stopni cieplejszy od okolicy.

 

U ciebie to wygląda na nie do końca prawidłowy odczyt. Ale nawet jeśli odczyt jest prawidłowy, to nie ma powodu do paniki. SSDki na M2 dobijają do ponad 100 stopni i działają.

 

moj ssd sie nie gotuje i jest tylko cieply , skad info ze to normalne w ssd? :D moze masz slaba klime w obudowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dysk SSD mam zainstalowany w klatce hdd na przejściówce, tacka.
Ładnie go otuliłeś by nie zmarzł.

 

Ja kupiłem najtańsze sanki Gembird za ok. 3 zł w morele (to one mimo ceny 15 zł: https://www.ceneo.pl/50203307), takie boczne, dotykają SSD tylko przy śrubkach chyba ok. 4 mm styku. Dysk ma kupę miejsca, ma czym oddychać nic na niego nie wieje. Ty zaś chyba przytuliłeś go do sanek całą powierzchnią (takich sanek dużo), a i z drugiej strony słabo (też chyba mało miejsca).

 

Ogólnie 50 stopni to nie problem, specyfikacje SSD które widziałem przewidują 70 stopni jako max. Może go po torturuj (np. AS SSD Benchmark) i sprawdź czy przekracza 60 stopni (więcej bym nie chciał, lubię mieć zapas, u mnie chyba 45-48 stopni było jako max).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJ kupiłem wlsnie Crucial BX500 240gb, dysk ejst miodzio ale temepratury to koszmar, dysk jest niemal na zew obudowy, nic go nie podgrzewa, podczas grania mam temperatury ok 45stopni, ale np jak puszcze copiwoaanie plikow z dysku na dysk, albo instaluje sie gra temperatura skacze do ponad 70 stopni, czy to normalne?

A oto jak wyglada speed mapa po 3 dni uizywania dysku, jakis koszmar

post-607519-15532856155529_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ktoś odkopał ten temat :lol2:

moj ssd sie nie gotuje i jest tylko cieply , skad info ze to normalne w ssd? :D moze masz slaba klime w obudowie :D

Ludzie często zgłaszają wysokie temperatury SSD, a producenci określają dopuszczalną temperaturę pracy kości na ponad 100 stopni. W przypadku SSD na M2 temperatury powyżej setki są normą i zdarza się, że dochodzi do throttlingu, jeśli nie ma dobrych radiatorów.

 

A w starym komputerze miałem akurat bardzo dobre wietrzenie. Prosto na dysk wiał wentylator szesnastka, a z tyłu wyciągały dwa wentylatory.

 

@crazyjack the archeologist

Jeśli chodzi o temperatury, o się nie przejmuj, bo tak jak ci mówię, bardzo dużo dysków tak ma, a momentalne podgrzanie o 10-20 stopni przy użyciu to norma.

Co do mapy dysku, nie powiem ci, bo myślałem, że tego testy dla ssd się nie robi ze względu na charakter jego zapisu. Czy faktycznie się nie robi? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJ kupiłem wlsnie Crucial BX500 240gb, dysk ejst miodzio ale temepratury to koszmar, dysk jest niemal na zew obudowy, nic go nie podgrzewa, podczas grania mam temperatury ok 45stopni, ale np jak puszcze copiwoaanie plikow z dysku na dysk, albo instaluje sie gra temperatura skacze do ponad 70 stopni, czy to normalne?

A oto jak wyglada speed mapa po 3 dni uizywania dysku, jakis koszmar

Ja tak samo jestem posiadaczem BX500 240GB od kilku tygodni i stwierdzam, że temperatury ma niedopuszczalne. Co chwila wyją mi alarmy.

Dysk mam odpowiednio zamontowany, centralnie na niego wieje wentylator 120mm z odległości 4cm. Poprzednio miałem SSD 128GB Toshiby i temperatury były cacy.

Ma ktoś pomysł jak go schłodzić? Przecież on w takich warunkach nawet roku nie wytrzyma... 

IDLE:

 

9ddca64c87eac.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A oto jak wyglada speed mapa po 3 dni uizywania dysku, jakis koszmar
Sprawdź drugi raz i porównaj (czy w tych samych miejscach, bo czasem to jest efekt mielenia dysku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysk pokazuje 60*C a obudowa jest zimna, to nic nie da dmuchanie w jego puszkę. Jeżeli mamy budżet wersję bez thermalpadów między kontrolerem/kośćmi a obudowa to dysk będzie się grzał a obudowanie nie ;)

 

Pady są drogie, więc w tanich dyskach producenci mogą na nich oszczędzać usuwając z projektu. 60*C dla kości NAND to nic nadzyczajnego.

 

Jeżeli program do Smata wyrzuca nam błędy przy temperaturze dysku SSD na 50*C to pora zmienić program. Bo ewidentnie nie rozróżnia on dysku HDD od SSD. Dla SSD temperatura 60*C na kościach NAND jest tak samo zabójcza, jak 90*C dla silnika w samochodzie.

 

Optymalna temperatura pracy to nie powód do zmartwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...