Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mackooos

i5 4690k 4,6 GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem nową płytę i zacząłem się bawić w OC tej i5 teraz potrzebuję żeby ktoś zerknął i powiedział czy wszystko jest dobrze ustawione

Dałem radę uzyskać stabilne 4,6 GHz, da radę wyciągnąć więcej ewentualnie co zmienić w ustawieniach

Mam jeszcze pytanie czy opłaca się ruszać RAM

e421f0a9a8230ac0gen.jpg

1cfbf6de27065e9agen.jpg

d36cf261b862b06egen.jpg

dacbcc20d4eaff19gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj RAM rozkręcić do 2133 lub więcej (zależy jakie to kości). Reszta wygląda ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM to : Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V

tylko jak się za to zabrać bo dla początkującego wydaje się skomplikowane ustawianie tych opóźnień itp :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi zostaw na auto. Ustaw 1.5V dla pamięci i podkręć je do 2133Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym próbował od 1866, jeśli jest taki mnożnik, no i jednak 1.65V, a nie podnosić tak wysoko taktowanie, a w sumie to niczego nie zmienić. CL także można obniżyć o jeden w dół dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby zrobiły coś użytecznego na 1.5v, najlepiej od razu wbić 1.65v co jest wartością stock wyczynowych pamięci i szukać wysokiego stabilnego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Crucial Ballistix Sport'y kręcą się na 2133 na napięciu 1.5V (takie samo napięcie jak standardowe 1600MHz) więc warto próbować. Napięcie możesz spróbować podbić jak bd chciał sobie timingi obniżyć, ale czy warto? U siebie na i7 2600k i 1600MHz procesor miał problem z utrzymaniem 60 klatek w battlefield 1 (były momenty, że było 50 klatek i zużycie procesora 50-60% - mowa o mapach 64 graczy ustawienia ultra), a po podkręceniu nie ma już takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kości pracowały standardowo na 1600MHz CL9 (9-9-9-24 1N) na napięciu 1.5V i podkręciłem je na 2133MHz CL11 (11-12-12-32 2N) również na napięciu 1.5V. Próbowałem zbijać timingi podbijając napięcie i nawet na napięciu 1.65V nie były stabilnie na CL10 (10-11-11-32 2N). W grach zauważyłem poprawę wydajności (nawet w wiedźminie 3, gdzie w pewnych miejscach były dropy do 50 klatek, a teraz mało kiedyś są poniżej 55). Timingi nie są tak bardzo ważne, czego przykładek są kości DDR4 - np Takie G.Skill'e Trident Z 3200MHz CL14 mają timingi 14-14-14-34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdyby timmingi nie miały większego znaczenia to nikt nie interesował by się wyczynowymi pamięciami klasy B-Die, tylko każdy by brał najtańsze paździerze i wyciągał timmigi do rzędu CL25 ;)

 

Każde pojedyncze ustawienie rzeczywiście nie wnosi żadnej rewolucji, ale już ustawienie całej tablicy na odpowiednie wartości daje niewyobrażalnego kopa 2133 c11-12-12-32 to bryndza wydajnościowa, dużo lepiej było iść już w 1866, miałem swojego czasu wyczynowe G.Skille RipjawsZ na Samsungach HCH9 i 2133 CL8-9-9-26-2 robiło znaczącego kopa względem zwykłych 2133 c10-11-11-32-2 ;)

 

Tak jak mówiłem napięcie od razu na 1.65v wbić VCCSA podbić i szukać maksymalnej stabilnej częstotliwości o którą będzie można się oprzeć, bajki o tym że wyższe napięcia smażyły kontroler DRAM można schować do kieszeni zwłaszcza w przypadku Haswella który nie posiadał VCCIO i nie trzeba było go odpowiednio dopasowywać do DRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie daje kopa. Jedne gry lubią przepustowość i są mniej wrażliwe na timinigi innym nie przeszkadza niski zegar nic jak jest dual. Wiadomo optymalnie wysoka przepustowość z ciasnymi timingami. Ja ze swoich obserwacji stwierdzam, że już 2,4 GHz CL11 na hsw robi robotę i jakoś nie trzeba cisnąć timingów do gier chyba że do benchów. Mowa oczywiście o i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdyby timmingi nie miały większego znaczenia to nikt nie interesował by się wyczynowymi pamięciami klasy B-Die, tylko każdy by brał najtańsze paździerze i wyciągał timmigi do rzędu CL25 ;)

 

Każde pojedyncze ustawienie rzeczywiście nie wnosi żadnej rewolucji, ale już ustawienie całej tablicy na odpowiednie wartości daje niewyobrażalnego kopa 2133 c11-12-12-32 to bryndza wydajnościowa, dużo lepiej było iść już w 1866, miałem swojego czasu wyczynowe G.Skille RipjawsZ na Samsungach HCH9 i 2133 CL8-9-9-26-2 robiło znaczącego kopa względem zwykłych 2133 c10-11-11-32-2 ;)

 

Tak jak mówiłem napięcie od razu na 1.65v wbić VCCSA podbić i szukać maksymalnej stabilnej częstotliwości o którą będzie można się oprzeć, bajki o tym że wyższe napięcia smażyły kontroler DRAM można schować do kieszeni zwłaszcza w przypadku Haswella który nie posiadał VCCIO i nie trzeba było go odpowiednio dopasowywać do DRAM.

 

Gdyby timingi były "najważniejsze" to kości DDR4 nie szły by w większe taktowania przy większym CL, tylko odwrotnie. Kości DDR3 2400MHz są dostępne z CL9 a DDR4 przy 2400MHz dostępne są wyłącznie z CL10 - jeden model, horrendalnie drogi. Widocznie przy produkcji nowych DDR4 priorytetem było zwiększenie taktowania przy jak najmniejszym napięciu, a nie zejście z timingami. W większości przypadków zwiększenie prędkości wpływa na wydajność bardziej niż obniżenie timingów. U mnie na 1866 kości pracują na CL 11 (11-11-11-28 2N) a na 2133 również na CL11 (11-12-12-32 2N) i jest znacząca poprawa względem CL9 (9-9-9-24 1N) więc nie wiem z czym tu się kłócić. Zresztą, jak by moje kości były stabilne to bym te timingi zmniejszył, ale niestety się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem swojego czasu wyczynowe G.Skille RipjawsZ na Samsungach HCH9 i 2133 CL8-9-9-26-2 robiło znaczącego kopa względem zwykłych 2133 c10-11-11-32-2 ;)

 

Ciekawe na jakim napięciu, skoro:

 

1. G.Skill RipjawsZ DDR3 2400MHz CL10 mają timingi 10-12-12-31 2N na 1.65V

2. G.SKILL TridentX DDR3 2400 MHz CL9 mają timingi 9-11-11-31 2N na 1.65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...