Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcolo

Upgrade sieci internetowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwracam się do was, bo nie bardzo znam się na tym całym sprzęcie.

 

W mojej lokalizacji nie bardzo mam skąd ogarnąć sobie dobry internet, ostatnio miałem z plusa, nie dość, że osiągałem max 20 Mb, i miałem ograniczenie do 70GB pakiet danych to płaciłem 104zł.

 

Chciałbym zabrać internet z T-mobile, bo ponoć tam nie ma takich ograniczeń dotyczących pakietu, i pierwsze pytanie czy to prawda?

W tym T-mobile chciałbym zabrać to urządzenie:

https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia...demy-i-routery/cat10022.chtml?catId=cat10022#

i do niego podłączyć jakąś antenę zewnętrzną zrobić sobie coś takiego jak "NetBox" z Play.

Drugie pytanie, gdzie szukać takiego zewnętrznego modemu/anteny czy co to tam jest i jaką kupić do wskazanego wyżej urządzenia od T-mobile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domowym nie ma limitu, router bierzesz B525 podaj lokalizację albo sam sprawdź na btsearch jakie masz w okolicy BTSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam t-mobile 60mb, w najlepszym momencie bez zewnetrznej anteny wyciagam 50Mb, po wyciagnieciu anteny mam 3 BTS w okolicy na ktorych bede testowac predkosci po agregacji pasm, limit jaki udalo mi sie miesiecznie wykorzystac to jakies 400GB i nic nie zwolnilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domowym nie ma limitu, router bierzesz B525 podaj lokalizację albo sam sprawdź na btsearch jakie masz w okolicy BTSy.

 

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=52.833573%2C16.095101&zoom=13

 

posiadam t-mobile 60mb, w najlepszym momencie bez zewnetrznej anteny wyciagam 50Mb, po wyciagnieciu anteny mam 3 BTS w okolicy na ktorych bede testowac predkosci po agregacji pasm, limit jaki udalo mi sie miesiecznie wykorzystac to jakies 400GB i nic nie zwolnilo

 

A jaką masz zewnętrzną antenę, bo z tego co rozumiem, tam w t-mobile nie ma w pakiecie anteny zewnętrznej, czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze patrzę to ta stacja bazowa Drawski Młyn, Wielkopolskie Dworcowa 1 ma tylko LTE800 więc na za wiele nie licz. Przetestuj wieczorową porą jak wygląda prędkość czy przypadkiem DL<UL. Jak daleko jesteś od tej stacji ? Naciśnij prawym myszki na dymek, pojawi Ci się funkcja pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość od stacji to 2,44km.

 

Przetestuj wieczorową porą jak wygląda prędkość czy przypadkiem DL<UL.

 

Nie mam jeszcze tego internetu z T-mobile, więc jak mogę przetestować?

 

Mam teraz internet z Play, ale chciałbym przenieść się do T-mobile, ze względu na nieograniczone zużycie danych.

W przypadku tego neta który mam DL nie jest niższy niż UL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pierw weź ten internet na testy z B525 a nad anteną będziesz się zastanawiał później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jaką masz zewnętrzną antenę, bo z tego co rozumiem, tam w t-mobile nie ma w pakiecie anteny zewnętrznej, czy się mylę?

wlasnie do mnie dzisiaj przyszla, ogolnie to szerokopasmowa atk

http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=1318&g=291&q=&r=0&rg=0&sg=

taka zostala mi polecona na innym forum, w weekend bede ja dopiero zakladal i testowac co najlepszego da rade wyciagnac, obecnie mam 3-4 kreski a bardziej szczegolowe dane moge wrzucic w postaci screenow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pierw weź ten internet na testy z B525 a nad anteną będziesz się zastanawiał później.

 

 

Zabiorę, ale tego czasu na testy jest trochę mało, i chciałbym od razu wiedzieć jaką antenę będę musiał szukać do tego B525.

Wcześniej miałem internet z plusa, fatalne warunki, ale od razu mówili mi, że z moim położeniem muszę mieć antenę zewnętrzną i miałem w zestawie, teraz w Play tak samo.

 

Mam nadzieję, że jutro wystarczy mi czasu, aby zabrać na testy ten internet z T-mobile.

I wtedy prędkość sprawdzić, jakąś stronką, jak np: http://www.speedtest.pl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni więc chyba dasz radę. Ta strona może być. Antenę wziąłbym taką jak podał xede bo możliwe, że w przyszłości uruchomią kolejne pasma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie u mnie najkorzystniej wypada 1800 i 2600 pasmo ale jak mowimy, antene mozna w przyszlosci wykorzystac jakby plus (900) dawal lepsze warunki jakosciowe albo inne pasma typu 2100 na ktore przeskakuja operatorzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę jeszcze czekać na router.

 

Chcę być przygotowany, żeby szybko sobie od razu potestować, i zdecydować który internet zostawić.

 

Więc od miejsca gdzie zamierzam zamontować anteny, do routera jest 15 metrów, a więc jaki kabel będzie mi potrzebny, i czy muszą być to 2 kable po 15 metrów, czy te anteny schodzą się do jednego kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kable, kazda ma osobny kabel ktory wchodzi do routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kable, kazda ma osobny kabel ktory wchodzi do routera

 

 

Te anteny trzeba montować w tym xcross czy można normalnie jedną pod drugą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xcross - jedna pod druga z roznica katow miedzy nimi 90 stopni, jak w instrukcji na stronie producenta, sygnal poprawil sie op jakies 18 dBi u mnie, w weekend potestuje jeszcze na innych btsach i moze ustawie go w 100% na wprost masztu na ktory jest teraz skierowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...