Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KlamotPL

konsola w pionie a poziomie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanie na temat konsoli ps4 pro. Mianowicie mam takową i jest problem z tym że jak stoi na płasko to zajmuje sporo miejsca, zastanawiałem się nad dedykowaną podstawką do ps4 jednakże z tego co wiem znajduje tam się napęd no i wentylatory czy dla konsoli i tych elementów pozycja pionowa nie będzie jakąś przeszkodą? gdzieś mi mignęło że skraca się w ten sposób żywot tych części i lepiej jak leżą na płasko.

 

Jak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak postawisz i nie będziesz ruszać konsolą podczas pracy, to nie powinno się nic stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie mi chodzi o eksploatację płyt, czy w takiej pozycji płyta w napędzie nie kręci się źle w osi przez co może zostać porysowana i poza tym jeszcze sama wentylacja, stawiając na tej podstawce nieco pogarsza się jeden wlot powietrza.

 

Własnie też mnie to zastanawia bo skoro producent pozwala no to chyba nie ma problemu ale czy komuś z was taka pozycja nie uszkodziła płyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pleja na ścianie i trochę płyty zmieniam. wszystko cacy cały czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to żadną przeszkodą. Nie wiem skąd się biorą takie mity. Konsola (a tym samym obieg powietrza w układzie chłodzenia) została zaprojektowana do pracy zarówno w trybie wertykalnym jak i horyzontalnym. Od czasów PS2 Sony pozwala no coś takiego i nic się złego nie dzieje... Ja swoją konsolę trzymam w pionie na dedykowanej podstawce (zwykła "czwórka") od momentu wyciągnięcia z kartonu i też nie uświadczyłem żadnych nieprzyjemności.

 

Płyta się nie uszkodzi. Chyba, że będziesz w tym czasie przesuwał konsolę gwałtownie czy coś podobnego. Ale to się tyczy zarówno pozycji pionowej jak i poziomej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pionie prawdopodobnie będzie głośniej, bo z tej ścianki na której powinna stać konsola, akurat są otwory do zasysania powietrza.

Sam chciałem u siebie postawić tak konsole ale było słychać że konsola się dusi i "musi" leżeć, choć tak też prezentuje się świetnie.

Skopali to w tej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież podstawki są tak skonstruowane, aby obieg powietrza został zachowany. Mówię o oryginalnych vertical standach, nie o tych wszystkich wynalazkach, które robią z konsoli świecącego Transformersa. Ja przy swojej starej "czwórce" niczego takiego nie zaobserwowałem. Tam w Sony raczej nie pracują debile.

 

Chyba, że chodzi Ci o postawienie konsoli bez podstawki, wtedy rzeczywiście sprzęt może mieć problemy z pobraniem powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
    • Gsync dalej ssie, migotanie w Alan Wake 2 dalej takie samo. W sumie przy ponad 70+ FPS nie widzę już rozrywania obrazu, wady wzroku mają swoje plusy  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...