Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KlamotPL

konsola w pionie a poziomie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanie na temat konsoli ps4 pro. Mianowicie mam takową i jest problem z tym że jak stoi na płasko to zajmuje sporo miejsca, zastanawiałem się nad dedykowaną podstawką do ps4 jednakże z tego co wiem znajduje tam się napęd no i wentylatory czy dla konsoli i tych elementów pozycja pionowa nie będzie jakąś przeszkodą? gdzieś mi mignęło że skraca się w ten sposób żywot tych części i lepiej jak leżą na płasko.

 

Jak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak postawisz i nie będziesz ruszać konsolą podczas pracy, to nie powinno się nic stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie mi chodzi o eksploatację płyt, czy w takiej pozycji płyta w napędzie nie kręci się źle w osi przez co może zostać porysowana i poza tym jeszcze sama wentylacja, stawiając na tej podstawce nieco pogarsza się jeden wlot powietrza.

 

Własnie też mnie to zastanawia bo skoro producent pozwala no to chyba nie ma problemu ale czy komuś z was taka pozycja nie uszkodziła płyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pleja na ścianie i trochę płyty zmieniam. wszystko cacy cały czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to żadną przeszkodą. Nie wiem skąd się biorą takie mity. Konsola (a tym samym obieg powietrza w układzie chłodzenia) została zaprojektowana do pracy zarówno w trybie wertykalnym jak i horyzontalnym. Od czasów PS2 Sony pozwala no coś takiego i nic się złego nie dzieje... Ja swoją konsolę trzymam w pionie na dedykowanej podstawce (zwykła "czwórka") od momentu wyciągnięcia z kartonu i też nie uświadczyłem żadnych nieprzyjemności.

 

Płyta się nie uszkodzi. Chyba, że będziesz w tym czasie przesuwał konsolę gwałtownie czy coś podobnego. Ale to się tyczy zarówno pozycji pionowej jak i poziomej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pionie prawdopodobnie będzie głośniej, bo z tej ścianki na której powinna stać konsola, akurat są otwory do zasysania powietrza.

Sam chciałem u siebie postawić tak konsole ale było słychać że konsola się dusi i "musi" leżeć, choć tak też prezentuje się świetnie.

Skopali to w tej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież podstawki są tak skonstruowane, aby obieg powietrza został zachowany. Mówię o oryginalnych vertical standach, nie o tych wszystkich wynalazkach, które robią z konsoli świecącego Transformersa. Ja przy swojej starej "czwórce" niczego takiego nie zaobserwowałem. Tam w Sony raczej nie pracują debile.

 

Chyba, że chodzi Ci o postawienie konsoli bez podstawki, wtedy rzeczywiście sprzęt może mieć problemy z pobraniem powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...