Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jakub93

Płyta główna MSI B75MA-P45 Problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam problem z płytą główną :( już wszystko dokładnie opisuje.

 

Ok więc ostatnio (tydzien temu) złożyłem sobie komputer:

Płyta główna:MSI B75MA-P45

Procesor: i7 2600 (bez k)

Pamięć RAM: 2x 4GB GEIL dragon 1600Mhz cl 11 (1333 i CL9 z tym prockiem)

GPU:GTX 770 MSI twin frozr Gaming

SSD: Silicon Power 64GB

HDD:Seagate Barracuda 750GB

Zasilacz:Modecom Volcano 650W

System:Windows 10 pro 64 bit

 

chodziło pięknie zero problemów ,niebieskich ekranów itp. Testowałem komputer w 3dmarku i roznych innych benchmarkach a także w grach mniej i bardziej wymagających takich jak battlefield 4 na ultra i wszystko śmigało.Dzisiaj postanowiłem dołożyć trochę pamięci ram i powiększyć do 12gb. Wsadziłem 2x2GB Microna 1333Mhz CL9 https://www.amazon.com/Micron-PC3-10600-DDR3-1333MHz-Unbuffered-MT16JTF25664AZ-1G4F1/dp/B00CZCNGWK dokładnie te kośći. Komputer odpalił się normalnie po włożeniu dodatkowych kości w biosie sprawdzilem czy jest 12 GB i było 12.Odpaliłem 3Dmarka i po pierwszym teście (test na GPU) wywaliło niebieski ekran a komputer się zrestartował.Od tamtej pory za każdym razem jak już miał system sie ładować pojawiał się niebieski ekran (i tak kilka razy) po czym komputer się uruchamiał ale bez obrazu no i zacząłem robić już wszystko przepinać kości,karty graficzne,rozmontowywałem cala płytę wsadzałem na nowo i doszedłem do problemu a mianowicie komputer uruchamia się z obrazem tylko z jedną kością RAM od Microna... Próbowałem drugą kość od microna wsadzić jednocześnie w dual chanel ale znów czarny ekran płyta główna nie bootowała do końca... próbowałem też jedną kość 4GB ale z nią też czarny ekran...

 

 

Wykluczam uszkodzenie pamięci RAM gdy włożyłem jedną kość 4gb z komputera brata również czarny ekran.

 

Serdecznie z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak sprawdzić. Tak jak pisałem płyta nie bootuje do końca i jest czarny ekran jeśli włożę więcej niż 2gb ram a z 2gb ram działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...