Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Snoopp

Dlaczego warto kupić oryginalnego Windowsa?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu ale wydaje mi się Microsoft ma wywalone na to czy ktoś ma oryginał czy nie, ważne że mają monopol i tylko to ich interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zgodnie z obowiązującym prawem możesz kupować oprogramowanie z tzw. drugiej ręki?

Możesz.

 

Czy jako użytkownik masz możliwość samodzielnej weryfikacji licencji klucza systemu kupowanego z drugiej ręki, niezależnie czy dałeś za niego 500zł czy 10zł?

Nie masz.

 

Kto posiada możliwość weryfikacji danego klucza systemu i tego czy jest on używany zgodnie z licencją, oraz co ważniejsze- zgodnie z prawem kraju użytkownika?

Microsoft.

 

Microsoft aktywował Ci klucz kupiony na aukcji za 10zł?

Aktywował.

 

Czy po aktywacji klucza za 10zł dostajesz jakiekolwiek blokady lub komunikaty o wątpliwościach co do legalności Twojego systemu od Microsoftu?

Nie dostajesz.

 

Czy w takiej sytuacji możesz uznać że posiadasz w pełni legalny system?

Możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, któremu trzeba tłumaczyć obrazkowo:

Specjalnie tłumaczyłem dlaczego tak uważam. Widzę, że nawet nie raczyłeś przeczytać. smile.gif

 

Btw. to że coś jest przedstawione w internecie na obrazku nie czyni z tego prawdy objawionej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo teoretycznie jeśli chodzi o legalność to nie są one przeznaczone do odsprzedaży

To jest tylko pobożne życzenie Microsoftu. Wszystko, co kupiłem, mogę odsprzedać. Dodatkowo jest art. 51 ust. 3 ustawy Prawo autorskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Microsofcie ludzie też poświęcają czas, korporacja poświęca pieniądze i mniejsza o efekty. Im też należy się zapłata. Trochę więcej zrozumienia i szacunku dla czyjejś pracy. Pozdrawiam. Dodaj obrazek

M$ robi większą kapuchę na konsolowych frajerach oraz na twoich danych telemetrycznych niż na samym Windowsie.

Gdyby M$ tak mocno zależało na pieniążkach ze sprzedaży win10 to by zablokowali już dawno temu możliwość użycia klucza z win7 do aktywacji! Dwa. Nie wiem jak można płacić hinduskim programistom ,którzy co aktualizację tworzą coraz to nowe poważne bugi w systemie! Naprawdę przestań zgrywać harcerzyka i obrońcę ucieśnionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można płacić hinduskim programistom ,którzy co aktualizację tworzą coraz to nowe poważne bugi w systemie! Naprawdę przestań zgrywać harcerzyka i obrońcę ucieśnionych.

 

Nie wiem, może wystarczy po prostu olać ten OS i używać Linuxa? Skoro jest tylu niezadowolonych to dlaczego usilnie się korzysta z Windowsa, skoro na Linuxie można robić prawie to samo? Gdyby Linux stał się bardziej popularny to raz dwa pojawiłoby się na niego stosowne oprogramowanie (gry też) i wszyscy byliby zadowoleni, prawda? To dlaczego tak nie jest? Może Win10 nie jest AŻ TAK zły? Lepiej robić z siebie zło... przepraszam pirata? szczerbaty.gifszczerbaty.gif Marne usprawiedliwienie.

 

Przypomina mi to sytuację, gdzie ludzie specjalnie ściągają płatnego WinRARa i nie wykupują licencji (bo producent na to nie naciska), mimo że od dawna dostępny jest o wiele lepszy 7-Zip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mniej wirusów, aktualizacje, pomoc techniczna i święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zgodnie z obowiązującym prawem możesz kupować oprogramowanie z tzw. drugiej ręki?

Możesz.

 

Czy jako użytkownik masz możliwość samodzielnej weryfikacji licencji klucza systemu kupowanego z drugiej ręki, niezależnie czy dałeś za niego 500zł czy 10zł?

Nie masz.

 

Kto posiada możliwość weryfikacji danego klucza systemu i tego czy jest on używany zgodnie z licencją, oraz co ważniejsze- zgodnie z prawem kraju użytkownika?

Microsoft.

 

Microsoft aktywował Ci klucz kupiony na aukcji za 10zł?

Aktywował.

 

Czy po aktywacji klucza za 10zł dostajesz jakiekolwiek blokady lub komunikaty o wątpliwościach co do legalności Twojego systemu od Microsoftu?

Nie dostajesz.

 

Czy w takiej sytuacji możesz uznać że posiadasz w pełni legalny system?

Możesz.

Aktywacja nie jest potwierdzeniem legalności a jedynie tego że nikt inny nie aktywował tego samego klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej wirusów, aktualizacje, pomoc techniczna i święty spokój.

Pomoc techniczna? Ha! Dobry żart. Za pomoc techniczną robią użytkownicy na tym forum ,a nie przydupasy z M$! Dwa. Aktualizacje działają na piratach ,doucz się.

Trzy. Świety spokój to masz tylko na 6 miesięcy do czasu nowej "wpełni" przetestowanej przez pierdyliard insiderów kompilacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej wirusów, aktualizacje, pomoc techniczna i święty spokój.

Windows update działa i na aktywowanych aktywatorem systemach. Wirusów będzie tyle samo i na oryginalnym i na pirackim systemie, jeśli ktoś nie będzie zachowywał zdrowego rozsądku przy korzystaniu z systemu i internetu i nie będzie dbał o zabezpieczenia, a pomoc techniczna jest taka sama. Zadajesz pytania na stronie Microsoftu jak masz jakieś problemy z systemem i tam ci odpowiadają, nikt nie pyta, czy system masz oryginalny. Taki sam święty spokój masz i na jednym i na drugim. No chyba, że korzystasz z systemu w firmie, to wtedy używanie pirata jest ryzykowne i się nie opłaca, ale w przypadku komputera domowego nikt się do tego nie doczepi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja nie jest potwierdzeniem legalności a jedynie tego że nikt inny nie aktywował tego samego klucza.

 

 

Wg Microsoftu aktywacja i pobranie aktualizacji jest potwierdzeniem oryginalnosci i legalnosci. Dlaczego chcesz byc madrzejszy od MS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Microsoftu aktywacja i pobranie aktualizacji jest potwierdzeniem oryginalnosci i legalnosci. Dlaczego chcesz byc madrzejszy od MS?

Aktywacja pozwala zweryfikować, czy dana kopia systemu Windows jest oryginalna i nie została użyta na większej liczbie urządzeń, niż jest to dozwolone w postanowieniach licencyjnych dotyczących oprogramowania firmy Microsoft.

Źródło

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12440/windows-10-activation

 

Z doświadczenia pokontrolnego wiem, że sama aktywacja nie wystarczy, bo według tego co jest napisane nie świadczy to o tym, że korzysta się w sposób legalny z legalnie nabytej licencji. Aktywacja świadczy jedynie o tym, że jakąś tam oryginalną licencję posiadasz i że nie jest ona aktywowana na większej liczbie urządzeń niż to dozwolone dla posiadanego przez ciebie typu licencji. Nic więcej, aktywacja nie sprawdza czy zakupiłeś system w sposób legalny i czy korzystasz z niego w sposób zgodny z licencją, nie sprawdza czy masz niezbędne dokumenty by potwierdzić legalność posiadanego systemu (dla jasności legalność nie równa się oryginalność).

 

@vhp

Co do sprzedaży wszystko ok, jeżeli kupujesz oprogramowanie, a nie pozwolenie na jego użytkowanie, czyli licencję. W przypadku produktów licencjonowanych jest to w praktyce forma użyczenia programu, zatem wspomniany przez Ciebie artykuł nie obowiązuje, a wszelkie zasady odsprzedaży w takim przypadku dyktuje umowa, czyli warunki licencji. Już Ci o tym pisałem, że nawet wspominany wyrok TSUE tego aspektu nie neguje, czyli produktów licencjonowanych i warunków licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba instalować aktywatora, którego czepiają się antywirusy.

 

Nie instaluje sie antywirusa :) tylko ram zasmieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 ma już wbudowanego antywirusa w postaci Defendera. Ja osobiście korzystam tylko z niego i dodatkowo z systemowej zapory i to mi w zupełności wystarczy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 ma już wbudowanego antywirusa w postaci Defendera. Ja osobiście korzystam tylko z niego i dodatkowo z systemowej zapory i to mi w zupełności wystarczy. ;)

 

Zupelnie nie na temat, Defender ma baze wirusow zupelnie z d**y, bardzo wiele mojego "toolkitu" jest tam wykrywane i nie moge go uzywac, a funkcje wylaczenia idzie o kant d**y potluc, bo Defender i tak sie wlacza po jakims czasie - nie wiem co za dzban to projektowal.

 

Co do tematu:

 

A co powiecie o Enterprisie i jego 90dniowym trialu - ktory jest w pelni legalny, a ISO dostajemy od MS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kasperskiego bo jakos nie ufam obecnie zabezpieczeniom windows (w wersji 1809 tak sie to nazywa. Nie ma juz defendera). Od 3 lata nie mialem infekcji kompa zeby mi jakis szkod narobilo czy zmusilo do formata. Format tak ale z winy cudownych i potrzebnych aktualizacji lub zabawa z uslugi itp albo ze stosowania pseudo trikow na poprawe dzialania systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nie na temat, Defender ma baze wirusow zupelnie z d**y, bardzo wiele mojego "toolkitu" jest tam wykrywane i nie moge go uzywac, a funkcje wylaczenia idzie o kant d**y potluc, bo Defender i tak sie wlacza po jakims czasie - nie wiem co za dzban to projektowal.

 

Co do tematu:

 

A co powiecie o Enterprisie i jego 90dniowym trialu - ktory jest w pelni legalny, a ISO dostajemy od MS?

Defender do podstawowych rzeczy wystarczy, jeżeli ktoś chce korzystać z programów z nieznanych źródeł, podejrzanych stron internetowych czy przenosić pliki z nieznanych źródeł to inny antywir niezbędny.

 

Co do triala Enterprise to jak sam wskazałeś, jest to trial, ważny przez 90 dni, potem jego użytkowanie nie jest legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluje sie antywirusa :) tylko ram zasmieca.

 

Żeby komuś antywirus ram zaśmiecał to niezłego ziemniaka musi mieć. Może kiedyś antywirusy spowalniały komputer, teraz w dobie SSD nawet przy skanowaniu w tle tego nie odczujesz.

 

Oczywiście wiadomo że najlepszym antywirusem jest własny mózg, ale każdy może się potknąć - ja używam tylko dla świętego spokoju, bo kiedyś już mi dupę uratował. Przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np w kasperskim uzywam bezpiecznej przegladarki to logowania i wchodzenia na konto bankowe, rozne zabezpieczenia ma kaspersky ktorych defender nie zapewnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś antywirusy spowalniały komputer, teraz w dobie SSD nawet przy skanowaniu w tle tego nie odczujesz.

Chyba nie widziałeś defendera w akcji :E Wiele bardziej dyskowo intensywnych operacji potrafi znacząco zwolnić, bo MsMpEng nie nadąża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do triala Enterprise to jak sam wskazałeś, jest to trial, ważny przez 90 dni, potem jego użytkowanie nie jest legalne.

 

A jeśli zgodnie z licencją odinstaluję Enterprise przed upływem 90 dni, to mogę zainstalować go ponownie na tym samym komputerze i powtarzać tę operację co 90 dni?

Jeśli używam tylko paru programów na krzyż, to zainstalowanie ich ponownie na nowym systemie też nie jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluje sie antywirusa :) tylko ram zasmieca.

Jak wyżej wspomniał ShadowMan, w Windows 10 jest Defender. Ponoć ciężko go wyłączyć (nie próbowałem, bo na razie siedzę na Windows 7).

 

Ja nie używam antywirusa (obciąża niepotrzebnie system, przeszkadza w pracy itd.), ale teraz jak komuś "robię" kompa i ktoś pyta, czy zainstalowałem antywirusa, to mówię, że jest Defender.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Wiecie ja kupiłem oryginał by niepindolić się z aktywatorami które działają bezproblemowo na MBR ale już na GPT stwarzają problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej gdyby nawet dopłacali to bym nie brał. masa błędów, muli, na siłę wciskane aktualizacje. to już nie system, to produkt systemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...