Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Avenger36

Ryzen 2700 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Czytałem już sporo tematów i na zagranicznych forach ale nie mogę rozwiązać swojego problemu...

 

Ryzen 2700 +Fortis 3

Gigabyte x470 Gaming 7 (podpięte tylko 1x8pin eps)

G.skill 3200 2x8gb cl15

G750M - zasilacz ma tylko 2x4pin eps a mobo 1x8pin +1x4pin eps, więc może tu jest problem.

 

Poza tym cała platforma wydaje się być ok. Wyniki w usersbenchmark powyżej oczekiwań.

 

Opis problemu:

Oc w Ryzen Master na szybko = stabilnie 3900mhz 1.40v, 1h w prime95 ok.

Próba 4000mhz 1.45v i zwiecha w cinebench.

(Wartości w bios stock i auto)

 

Wchodze do biosu, daje vcore na 1.40, mnożnik x39 i system niestabilny, z miejsca przycinki itp.

 

Podnosiłem jeszcze delikatnie inne napięcia i llc z jakiegoś poradnika i też lipa.

 

Druga sprawa:

Ustawienia w bios stock i auto ale z wyłączeniem funkcji amd cool&quiet, c state powoduje brak stabilności, przycinki.

 

Także, nie wiem o co chodzi. Chciałem zrobić te 4ghz i nie rozumiem czemu w ryzen master jest ok na 3900mhz i 1.40v a w bios na tych ustawieniach już nie.

 

Pomocy bo nie umie komputera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest nie stabilny na 4,0 i tyle. Nie wiem po co tyle zachodu dla 100MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem dać najpierw 3900 w bios przy tych samych ustawieniach co w ryzen master ale przy oc w bios nie mam stabilności i nie wiem czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie podkręcałem bo po co

 

b57850f1869ad5dab1c857b166b45cd2_orig.jpg

 

 

Czemu te obrazki tak beznadziejnie wyglądają?

 

 

4e4cae636a31091ff82cb8d9044a1544_orig.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie turbo do 3,5ghz dobija. No musze się jeszcze pobawić ale pewnie lepiej mnie wyjdzie jak ram podkręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oc u kolegi. Czy na pewno masz dobrze dokręcony cooler. Sprawdź temperatury. Ja akurat mam pecha w loterii krzemowej i mój jest stabilny przy 1.35 na 4GHz i 4.05@1.36. Przy 4.1 musze pompować już 1.39. A to już daje 8-9 stopni więcej. 4.2 osiąga przy 1.43 i już się robi bardzo ciepło. Dlatego pozostaje przy 4.05GHz. Co do podłączenia kabli zasilania. To na 99% nie jest to. Ryzen przy tych wartościach nie potrzebuje aż takich mocy. Może przy LN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...