Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pb923

wymiana i5-4590 na i5-5675C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pytanko.Przesiadka z I5-4590 na I5-5675C ewentualnie I7-4770.Drugie wymiana karty GTX 970 MSI Gaming 4GB na GTX 980ti i dorzucenie 8gb pamieci ddr3 2x4gb 1866.Przyniesie jakies zmiany komp do gier.Plyta jaka mam to Gigabyte GA-Z97_HD3.Czy pchac sie w Ryzen 2600 ewentualnie 2600X.Przy takiej konfiguracji ktora mam nie narzekam ale zawsze moze byc lepiej.Odrazu mowie ze az tak nalogowo nie gram,dwoje malych dzieci mam ale czasami wieczorkiem lubie usiasc.Budzet przy malych dzieciach ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz płytę do podkręcania to bym szukał 4770K, a jak nie to przesiadka na Ryzena 2600 lub 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 4790 + RAM 2400 i masz ciut lepiej jak Ryzen. Lepiej kupić szybkie ramy i proc bez K. Minimalny FPS będzie większy. Proc i tak ustawisz na 4.0 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem tez o wymianie gtx970 na gtx 980ti A jak myslicie procek ten co mam plus plyta pamieci kingstona hyperx 1866 w dual 2x4gb to za ile by poszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 4790 + RAM 2400 i masz ciut lepiej jak Ryzen. Lepiej kupić szybkie ramy i proc bez K. Minimalny FPS będzie większy. Proc i tak ustawisz na 4.0 Ghz.

To jeszcze zależy od gry, w niektórej to nawet nie zauwazy roznicy pewnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fundusze mnie ograniczaja rodzina jest wazniejsza a co powiecie na i5 7600k plus dobra plyta i gtx 980ti wple z procesorem nie przekraczac tys ale tez wole nowe czesci kurcze te intele strasznie drogie sie zrobily nie wiem czemu korci mnie r5 2600x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fundusze mnie ograniczaja rodzina jest wazniejsza a co powiecie na i5 7600k plus dobra plyta i gtx 980ti wple z procesorem nie przekraczac tys ale tez wole nowe czesci kurcze te intele strasznie drogie sie zrobily nie wiem czemu korci mnie r5 2600x

Nawet najlepsze gołe 4 rdzenie nie dają już rady w wymagających tytułach.

Bierz minumum 4c/8t lub 6c/6t od Intela, albo 6c/12t od AMD (pamiętaj jednak że wiąże się to z koniecznością wymiany pamięci na DDR4).

 

Nad GTX 980Ti też się poważnie zastanów, o ile nie możesz kupić go w wyjątkowo okazyjnej cenie.

W nowych tytułach zaczyna zaskakująco odstawać od GTX1070.

Do tego zwiększony pobór, 6GB VRAM vs 8GB VRAM, wsparcie w sterownikach...

Ta karta najlepsze lata ma już za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecyduje sie na r5 2600 lub 2600x plytka i pamieci narazie gtx970 zostanie az sie odkuje z kaska a ryzen 7 1700x albo 1800x czy nie warto a plytka jakas z czipsetem b450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770k/4790k jest równie dobry co R5 2600, do tego używany GTX 1070, za 2 lata nowe CPU z DDR5, ja bym tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jak zdecyduje sie na r5 2600 narazie z moim gtx970 to pozniej jak dorzuce jakiegos gtx bedzie dobrze bo zawsze sie mowi ze do amd to karta tez amd lepiej dziala prawda to bo osobiscie bym wolal cos z gtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie amd i amd nie daje żadnych profitów, czasem gorzej niż z gtxem, ponieważ sterowniki amd mają wyższy narzut na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki nie wiem czy raczej nie pojde w i7 4470 plus gtx 1070 do tej plyty i zobaczymy moze ze 2 lata jak kolega mowil posmigam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pb923

jeśli łykasz i7 4770k/4790k to nie zapomnij o skalpie

glut pod czapka ma już pewnie konsystencję tynku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem wiec mozesz mi wytlumaczyc co z tym glutem co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem wiec mozesz mi wytlumaczyc co z tym glutem co i jak

 

Zamiast lutowanego elementu pod blaszką rozpraszacza ciepła jest "pasta termo przewodząca słabej jakości, która po tylu latach prawdopodobnie już wyschła i słabo przewodzi ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G... prawda, to ma znaczenie tylko przy ekstremalnym OC. IMO i7 do obecnej płyty jest lepszym rozwiązaniem, niż ryzen i wszystko nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do z97 5775C jest najlepszym procesorem do gier. Niedawno wynalazłem test z purepc 5775C vs 8700 i jestem mile zaskoczony wynikami. W grach broadwell trzyma się bardzo, bardzo dobrze. Niespodziewanie dobrze.

 

@edit test w którym jest 5775c vs 8700k

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i7_8700k_premiera_coffee_lake?page=0,20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, tamten test gdzie do 8700k dali pamięci 2133MHz, a potem zdziwienie że podsystem pamięci ma wpływ na wyniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli też podkręcić procki wyżej - wszystkie. no i 5775C też dostał marne 1600MHz. Ale nie zmienia to faktu, że 5775C na Z97 jest najlepszym, prockiem do gier. I to DO GIER trzeba podkreślić, bo w syntetykach ma gorsze wyniki, no i w zastosowaniach do randeringu tip też. Wiadomo, że nie ma sensu go kupować zmieniając platformę z Sandy Bridge ale jak już się ma Z97 i chce się max wydajność tej platformy to 5775C jest rozwiązaniem. Na AliExpress są te procki za ok 1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100zl to już dobra cena, o ile celnicy nie zrobią jej korekty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak lokalnie 47x0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić ryzena z płytą główną i ranem za 1400zl z pełną gwara niż wchodzic w stary i7 za 900zl... Mobo co masz sprzedasz z tym ramem i ci 300zl wpadnie. Dolozysz 200zl i masz 6 rdzeni i 12w albo 8/16. Czas Intela przemija, trzeba stawiać na amd, bo tylko wtedy ceny procesorów spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...