Skocz do zawartości
zajecc

Nowa myszka - różne powierzchnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje Waszej pomocy w wyborze odpowiedniej myszki bezprzewodowej. Muszę wymienić obecną już nie pamiętam modelu ale to jakiś Logitech ma już swoje lata. Służy do obsługi htpc , który jest schowany przy TV i podpięty do niego. Często używana jest np. na dywanie, na podłodze, na kanapie itd. dosłownie wszędzie. Aktualna nie radzi sobie już nawet na blacie stołu, zrywa, przerywa, zacina się, odmawia posłuszeństwa. Nie będzie służyła do gier, po prostu obsługa przeglądarki Chrome i praca w środowisku Windows, ale precyzja, czułość i rozdzielczość mile widziana. Myszki laserowe raczej odpadają z racji różnych powierzchni, pozostaje optyczna i Blue Sensor - ale czy jest on faktycznie taki dobry ? Zastanawiam się także nad komunikacją bluetooth ale czasem mysz oddalona jest o 3 - 4 m więc wątpię żeby bluetooth dał radę na taką odległość. Budżet do 150 zł, czy możecie coś polecić?

 

W oko wpadły mi takie produkty: jakaś opinia ?

 

Hama uRage Unleashed

E-BLUE Mazer-R

Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT teoretycznie dziala i na ok 50 metrow(sprawdzone telefonem i glosnikiem bt) :D az zapomnialem ze mam chinska bezprzewodowa ,zaraz zobacze jaki ma zasieg :D

 

ten Mazer nie wyglada na taka ktora ogranie prace na dywanie z racji ksztaltu

 

moze zwykla kup

https://redcoon.pl/akcesoria/mysz-bezprzewodowa-logitech-m171-czarny?utm_source=convertiser&utm_medium=affiliate

 

https://www.morele.net/mysz-microsoft-900-pw4-00003-814978/

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600 kupiłem mamusi, na początku lubiła włączyć tryb samolotowy i krzyczeć na mnie, że jej mysz nie działa. Pamiętaj, że do niej potrzebujesz BT wbudowanego w urządzenie, nie posiada swojego odbiornika. Prywatnie morzystam z Logitech Performance MX, kosztowała mnie 170 PLN, ale co istotne, sprawdzona jest na 4-5m jak i działa np. na szklanym stole, Logitech swoją technologię nazwał Darkfield i tego typu urządzenia też możesz ogarnąć.

 

W HTPC to poszukałbym aplikacji pilota, co najmniej touchpad znajdziesz plus przyciski multimedialne, w podobny sposób swego czasu sterowałem muzyką będąc piętro niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HTPC bluetooth mam wbudowane w płycie głównej m.in To nowo złożony zestaw. Logitech Performance MX to koszt od 200 zł w górę także w moim przypadku odpada, taką myszkę to do PC do grania. A to ma być gryzak do wszystkiego i niczego, działający na każdej powierzchni. Jako pilot służy mi aplikacja Unified Remote na telefon, wszędzie tam gdzie łapię zasięg Wi-Fi mogę obsługiwać Windowsa - także jest touchpad, klawiatura, przyciski itd. Ale fizyczna myszka jednak jest potrzebna, skoro Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600 na bluetooth jest w stanie ogarnąć zasięg do 5m spróbuje ją, najwyżej zwrócę w ciągu paru dni.

 

ps: co masz na myśli, że mamuśka włączała tryb samolotowy ? w myszce ?

 

Edit:

 

W boju są:

 

Microsoft Sculpt Comfort Mouse

Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600

 

o tej drugiej co nieco już wiem, a ten Microsoft Sculpt Comfort Mouse ktoś zna ?

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 3600 wireless z donglem i byłą super

potem miałem wireless sculpt -> zasięg TRAGEDIAA - > nie polecam ze względu na to

teraz mam logitecha g305 - i to polecam każdemu, warta każdej złotówki

 

Też preferuje małe myszki i najlepiej mi się używa logitecha a potem ms 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech g305 to praktycznie gamingowa myszka, 1ms opóźnienia, max 1200 dpi ale zapewne 3600 wystarczy i można grać w FPS online. Gdyby cena spadła do 109 zł brałbym :P a tak biorę Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600. Dziękuję wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, sam bym jej dalej używał gdyby nie to że padł scroll i ta guma zaczęła odpadać po 4 latach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 4 lata to ja myślami i ruchem gałki ocznej będę obsługiwał htpc :D (taki żart.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co masz na myśli, że mamuśka włączała tryb samolotowy ? w myszce ?

W laptopie, mysz ma tylko on/off który ciężko wcisnąć przez przypadek. Jak masz BT, to polecam, bo to i pod telefon podepniesz, nie bawisz się w odbiorniki USB, no dobra sprawa.

 

 

 

 

Logitech Performance MX to koszt od 200 zł w górę także w moim przypadku odpada

Specjalnie pogrubiłem Darkfield, z tej samej technologii korzysta Logitech Anywhere, ma przełączane pokrętło, sama nazwa wskazuje na dokładnie Twoje zastosowanie, ale trzeba pogrzebać w używkach/powystawowych. Na allegro jest np. powystawowa za 119 z dostawą i gwarancją sprzedawcy 12 mies, względem 3600 ma wstecz/do przodu i chyba scroll na boki.

Edytowane przez balcpcpcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopie, mysz ma tylko on/off który ciężko wcisnąć przez przypadek. Jak masz BT, to polecam, bo to i pod telefon podepniesz, nie bawisz się w odbiorniki USB, no dobra sprawa.

 

 

 

 

 

Specjalnie pogrubiłem Darkfield, z tej samej technologii korzysta Logitech Anywhere, ma przełączane pokrętło, sama nazwa wskazuje na dokładnie Twoje zastosowanie, ale trzeba pogrzebać w używkach/powystawowych. Na allegro jest np. powystawowa za 119 z dostawą i gwarancją sprzedawcy 12 mies, względem 3600 ma wstecz/do przodu i chyba scroll na boki.

 

Zawsze też może poczekać chwilę na Back to School, co roku dają w sumie wszystkie sklepy dobre promki i pewnie też bezprzewodowe gryzonie wjadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...