Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

j23natala

Plyta pod ryze 2400g itx

Rekomendowane odpowiedzi

Plyta jest fizycznie bardzo ok, ale niestety MSI zastosowalo sie juz jakis czas temu do zalecen AMD, przez co na ich plytach jest zablokowane (wciaz, o ile wiem) OC iGPU... Takze jesli zalezy Ci na OC APU, to inny producent, lub liczenie na to ze trafi CI sie plyta z 1 wersja BIOSu (downgrade jest niemozliwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za info bo juz mialo byc msi, ale jak nie mozna krecic igpu to odpada.

Wizualnie podoba mi sie aorus wifi pro itx,ale na YT jest test wifi pro w wiekszym formacie i temperatury na vrm sa fatalne.Pytanie jak to wyglada na itx.

Jeszcze jakas firma miala problem z offsetem,ale nie pamietam.

Plyte chyba kupie w morele.

Asrock b350 itx 470zl

Msi b450i gaming plus 506zl

Aorus b450 wifi pro 522zl

Asrock fatality b450 itx 532zl

 

W xkomie jakies biostary itx po 350zl ale to chyba towar widmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za info bo juz mialo byc msi, ale jak nie mozna krecic igpu to odpada.

Wizualnie podoba mi sie aorus wifi pro itx,ale na YT jest test wifi pro w wiekszym formacie i temperatury na vrm sa fatalne.Pytanie jak to wyglada na itx.

Jeszcze jakas firma miala problem z offsetem,ale nie pamietam.

Plyte chyba kupie w morele.

Asrock b350 itx 470zl

Msi b450i gaming plus 506zl

Aorus b450 wifi pro 522zl

Asrock fatality b450 itx 532zl

 

W xkomie jakies biostary itx po 350zl ale to chyba towar widmo

Bierz Asrocka ab 350 itx.

Używam tej płyty od ponad roku, zero problemow.

Pamięci chodzą stabilnie i mozna je jeszcze ładnie wykręcić.

Na drugim kompie rowniez skladalem z tą płytą właśnie na G2400 i odpalila od pierwszego razu.

Biosy wychodza czesto dodatkowo dobrą integre posiada.

Przy nowej serii Ryzenow sekcja sie nie przegrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakas firma prowadzi lepiej pamieci od innej? Chce ram wykrecic na maxa , przy igpu chyba to wazne.

Ram mam patriot viper 3600 cl16.

Do b350 trzeba aktualizowac bios przy ryzenie 2400g?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba. Sam musiałem kombinować bo mam b350 pro carbon + R5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest fizycznie bardzo ok, ale niestety MSI zastosowalo sie juz jakis czas temu do zalecen AMD, przez co na ich plytach jest zablokowane (wciaz, o ile wiem) OC iGPU... Takze jesli zalezy Ci na OC APU, to inny producent, lub liczenie na to ze trafi CI sie plyta z 1 wersja BIOSu (downgrade jest niemozliwy)

Nie jestem pewien czy OC IGPU jest na ten moment zablokowane w mobasach MSI. Płyty MSI po premierze 2200g/2400g pozwalały na OC IGPU, później ta funkcja zniknęła by następnie znowu się pojawić. Na ten moment mam przedostatni bios (końcówka sierpnia bieżącego roku) i OC IGPU jest jak najbardziej dostępne. Nie wiem jak wygląda sprawa z biosem z września bo go jeszcze nie wgrywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450I GAMING PLUS AC

Posiada komponenty VRM te same, które siedzą w TOPowych płytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli MSI odblokowalo OC iGPU to bralbym. Masz bardzo dobre pamieci (te same co ja ) ale nie oczekuj cudow po plycie wzgledem OC RAMu ;) tutaj bardziej liczy sie procesor, a Apu ma ten sam kontroler co Ryzeny 1gen + Vega nie lubi sie z RAMem 3200+, innymi slowy raczej nie wykrecisz wiecej niz 3200mhz cl14(co zrobi kazda plyta), no chyba ze bedziesz mial duzego farta wzgledem CPU. Niestety, ale do wysokiego OC Ramu jest potrzebna IMO plytka z opcja OC poprzez bclk ~~1000zl + dobry procesor, najlepiej Zen2 (APU są oparte na Zen1) no i b-die samsunga, jak twoje. ASRocka odradzam na liczne probkemy z zbugowanym Biosem, jesli ewentualnie nie MSI, to polecilbym kazdego Asusa z radiatorem na VRM, zwlaszcza czescia dla SOC- zasilanie rdzenia graficznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...