Skocz do zawartości
Emler

Ryzen 1700 za 749zł w Sferisie. I to nie jest zaden "fake" :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dystrybutor elektroniki Action S.A (właściciel marki Sferis) robi wietrzenie magazynów i wyprzedaje Ryzeny pierwszej generacji :-)

Ryzen 1700 (8 rdzeni i 16 wątków) w cenie Ryzena 1600 :-)

Jak dla mnie Promocja że mucha nie siada :D

 

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608

Edytowane przez Emler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne promo,8/16 za niecałe 750 zł to jest całkiem ok.

Za taki pieniądz nie ma co wybrzydzać tylko brać póki jest,Sam drogi @emler możesz wymienić 1600:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie nie pojęte że ryzen 1700 kosztuje 750zł, a 9600k 1400zł i ludzie dalej go kupują. 2 razy więcej za procesor o 50% wolniejszy w zadaniach wielowątkowych, ale 30% szybszy na jednym rdzeniu. Ciekaw jestem czy to ludzie mają aż takie uprzedzenia do AMD czy po prostu naprodukowali za dużo ryzenów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czemu ceny intelów poszły w górę tak bardzo, bo i3 8 generacji kosztowały jakieś 500zł kilka miesięcy temu (patrząc na swój stary post) a teraz 900...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobiłem małą wtopę - kupiłem 2 tygodnie temu R5 2600 za 729 zł bojąc się podwyżek cen :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobiłem małą wtopę - kupiłem 2 tygodnie temu R5 2600 za 729 zł bojąc się podwyżek cen :boink:

 

Deal życia to raczej nie był, ale stówka wtopy (w perspektywie) chyba nie jest aż taką tragedią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki prockami, ale mobacze pod Ryzenki trochę idą w górę. I czemu nie, skoro to obecnie tak popularna platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w cenie do 1 tyś zł ten Ryzen 1700 jest najbardziej opłacalnym procesorem?

Warto dołożyć do Ryzen 1800 czy 2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za 2600 dałem 799 zeta i nie żałuje ;)

Edit: zwłaszcza jak teraz patrzę na cenę i5-8400, nad którym nie będę ukrywał tez się zastanawiałem, bo chyba był tańszy niż ryzen kiedy go kupowałem ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8400 był nawet po 750 zł, i wtedy to petarda. Ale ...

 

Jak się przenosiłem z R5 1400, to świadomie dorzuciłem do 2600X, bo 1) nie chciało mi się bawić w OC 2) X i tak zawsze się lepiej kręcą, jakby co. W dniu premiery dałem w Proline 915 zł (albo 919?) i od tego czasu procek zawszy już był droższy, min. 950 zł. Bardzo satysfakcjonujący zakup. Jak się pojawi seria 3xxx to pewnie 8 jajek wleci, ale zobaczymy.

 

A dziś 1700 za 750 zł to super procek, byle tylko sparować z rozsądnym mobaczem i memkami, na to Scythe Fuma / Mugen i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za 2600 dałem 799 zeta i nie żałuje ;)

Edit: zwłaszcza jak teraz patrzę na cenę i5-8400, nad którym nie będę ukrywał tez się zastanawiałem, bo chyba był tańszy niż ryzen kiedy go kupowałem ;)

A ja 750zł. i też nie żałuje...w planach był Intel ale chore ceny zmusiły mnie do wyboru AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przenosiłem z R5 1400, to świadomie dorzuciłem do 2600X, bo 1) nie chciało mi się bawić w OC 2) X i tak zawsze się lepiej kręcą, jakby co. W dniu premiery dałem w Proline 915 zł (albo 919?) i od tego czasu procek zawszy już był droższy, min. 950 zł. Bardzo satysfakcjonujący zakup. Jak się pojawi seria 3xxx to pewnie 8 jajek wleci, ale zobaczymy.

 

A dziś 1700 za 750 zł to super procek, byle tylko sparować z rozsądnym mobaczem i memkami, na to Scythe Fuma / Mugen i jazda.

Lepiej się kręci? Mój leci na 4,2Mhz Być może poleciał by nawet odrobinę wyżej, więc w moim przypadku nie było sensu dopłacać. Kupowałem wszystko w jednym sklepie, a wiadomo jak to jest, niektóre części droższe, inne tańsze. Koniec końcem, porównując ceny całego zestawu w kilku sklepach wyszło mnie najtaniej w danym sklepie, i tam dokonałem zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8400 był nawet po 750 zł

Ba, w gralu był nawet za 679zł w premierę.

 

 

PS. W Sferisie właśnie 2 tygodnie temu kupiłem R7 1700 za 707zł. Przesiadałem się z i5 2500K i powiem, że skok wydajności widać gołym okiem, nawet RAMy bez problemu mi poszły od kopa na 3200MHz ^.^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niemal ta sama cena (różnica ok.50zł) to co lepiej 1700 czy 2600? Seria 2000 ma na tyle warte uwagi poprawki by rezygnować na ich korzyść z 2 rdzeni i 4 wątków?

Edytowane przez VergilSparda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no lepiej 1700, zawsze to 2 rdzenie,4 wątki więcej

 

Edit: Byle by się dobrze wykręcił.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niemal ta sama cena (różnica ok.50zł) to co lepiej 1700 czy 2600? Seria 2000 ma na tyle warte uwagi poprawki by rezygnować na ich korzyść z 2 rdzeni i 4 wątków?

Zależy do czego. :)

Do gier zdecydowanie 2600 bo uzyskasz zegar 4.1-4.2 Ghz a na 1700 nawet na 4.0 szanse są nie za duże, oczywiście mowa o rozsądnych napięciach.

Pamiątki też powinny wyżej pójść, a to jednak sporo daje na Ryzenie, no ale Twoja kasa i wybór.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niemal ta sama cena (różnica ok.50zł) to co lepiej 1700 czy 2600? Seria 2000 ma na tyle warte uwagi poprawki by rezygnować na ich korzyść z 2 rdzeni i 4 wątków?

IPC w zen+ nie drgneło względem zen więc brał bym 1700 i potem jakieś OC do 3,8GHz. W grach nie ma szans abyś odczuł różnicę! Wąskim gardłem i tak najpierw jest GPU. (szczególnie jak sobie zapodasz wolumetryczne chmury w asasinie na HIGH-ULTRA ;)

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPC w zen+ nie drgneło względem zen więc brał bym 1700 i potem jakieś OC do 3,8GHz. W grach nie ma szans abyś odczuł różnicę! Wąskim gardłem i tak najpierw jest GPU. (szczególnie jak sobie zapodasz wolumetryczne chmury w asasinie na HIGH-ULTRA ;)

Hmmm:

 

 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPC w zen+ nie drgneło względem zen więc brał bym 1700 i potem jakieś OC do 3,8GHz. W grach nie ma szans abyś odczuł różnicę! Wąskim gardłem i tak najpierw jest GPU. (szczególnie jak sobie zapodasz wolumetryczne chmury w asasinie na HIGH-ULTRA ;)

 

IPC samo w sobie, drgnęło może o 1%. Natomiast zen+ to niższe opóźnienia na cache i na ramie. W związku z tym IF działa troszkę lepiej -> Idąc dalej, mamy dużo stabilniejszy i wyższy fps + lepsze tempy i mniejszy pobór energii na tych samych taktowaniach, lub możliwość podbicia układu wyżej niż 1gen, ale z dużym poborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszyłem jak głupi, że upolowałem za taką cenę cepa miesiąc temu... Na szczęście jednak cena AMD nie skoczyła jak się spodziewałem.

Tak czy siak za tę cenę killer, ja jestem mega zadowolony pomimo tego, że na Fortisie 3 4GHz w sensownych tempach nie osiągnąłem. Na szczęście mi wystarcza 3,4GHz @ 1,05V i tempy poniżej 50 stopni przy słodkiej ciszy :D

Edytowane przez ...:...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszyłem jak głupi, że upolowałem za taką cenę cepa miesiąc temu. Na szczęście jednak cena AMD nie skoczyła jak się spodziewałem. Za tę cenę killer, ja jestem mega zadowolony (chociaż na Fortisie 3 4GHz w sensownych tempach nie osiągnąłem, na szczęście mi wystarcza 3,4GHz @ 1,05V)

To czym dla Ciebie są sensowne temperatury? tak z ciekawości zapytam? bo obecnie na ferze 3 w grach na rysku 2600@4100Mhz daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPC samo w sobie, drgnęło może o 1%. Natomiast zen+ to niższe opóźnienia na cache i na ramie. W związku z tym IF działa troszkę lepiej -> Idąc dalej, mamy dużo stabilniejszy i wyższy fps + lepsze tempy i mniejszy pobór energii na tych samych taktowaniach, lub możliwość podbicia układu wyżej niż 1gen, ale z dużym poborem.

Przesadzasz. Szczególnie z tym "dużo stabilniejszy i wyższy fps". Różnica głównie wynika z wyższego zegara i tyle. Zdecydowanie bardziej przyszłościowy będzie 1700@3,8Ghz niż 2600@4,1Ghz. +300Mhz to tyle co kot napłakał(+8%). Zaś 8 vs 6 rdzenie to już +33%. Większa ilość rdzeni przełoży się na wyższy minimalny fps.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym dla Ciebie są sensowne temperatury? tak z ciekawości zapytam? bo obecnie na ferze 3 w grach na rysku 2600@4100Mhz daje rade

Bodajże 76 czy 77 stopni na Prime. Tak wiem, gra nie generuje takiego obciążenia, ale w grze jeszcze grafa dmucha gorącem, a dodatkowo nie widzę sensu trzymania go tak wysoko, do 1v1 w SC2 i Forzy Horizon 4 starcza ;-)

Edytowane przez ...:...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy fabrycznym chłodzeniu do Ryzen 7 1700 można podkręcić do 3,5 GHz i nie będzie się grzał, czy kupić jakieś chłodzenie na AM4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jaki konkretnie masz model GPU i ile masz wtedy RPM? Tak z ciekawości bo nie masz nic w sygnie więc nie wiadomo o jaką konkretnie kartę chodzi...  
    • Nie tylko Microsoft nie błyszczy grami w tej generacji, bo Sony też odwala manianę brakiem swoich exclusivów. Patrząc przez exclusivy first party Sony na PS3 i PS4, to PS5 jest mierna w tym zakresie.   Sama idea konsoli - czyli ściągasz i wiesz że grasz na 100% płynnie min. 30 fps jest tutaj BARDZO DUŻĄ różnicą niż handheldy ww Dobrze że podlinkowałeś recenzję Legiona GO - bardzo dobrze tam widać że trzeba ręcznie ustawiać gry na 800p i niskie ustawienia graficzne, aby było płynnie. Wg mnie za 2-3 lata sprzęt będzie już nie do grania w gry AA/AAA. A konsola daję tę pewność że wkładasz -> grasz; nic więcej. Już dawno odechciało mi się PC, patrzenia na wymagania i upgrade, bo coś działa słabo, lub w ogóle nie działa. Dlatego pisałem że ja chciałbym konsolę przenośną od M$ lub Sony.   No chyba jednak nie..... ------------------------------------------------------------ Podcast luty 2024r. Prezes Xbox Sarah Bond i Phil Spencer; dyrektor biznesowy i dyrektor generalny Microsoft Gaming. Cytaty: - "jesteśmy także zaangażowani w plan następnej generacji. Naszym głównym celem jest dostarczenie największego skoku technologicznego, jaki kiedykolwiek widziałeś w generacji sprzętu" - "następny Xbox powstanie i będzie fizyczną konsolą, a nie przystawką do telewizora czy inną usługą w chmurze." - "Xbox nie zamierza zrezygnować z tworzenia konsol"
    • poniżej 10 % to masz z 60-80W - ile różnicy ci robi kilka procent sprawności przy takim poborze ?
    • Rozumiem parcu, że chcesz mieć pewność w 100% co do twojego wyboru i to normalne, myślę, że każdy tak ma. Te ledowe faktycznie mają mniejszą szansę na awarię przez to, że mają mniejszą liczbę ruchomych części. Ogólnie laserowe są przeznaczone głównie do firm, gdzie drukuje się mega dużo czarno białych papierów, natomiast w twoim przypadku myślę, że drukarka LED będzie dobrym rozwiązaniem, bo skoro sporadycznie drukujesz to pewnie zależy ci na jakości wydruku. Znalazłem model z wifi skoro Ci brakuje aktualnie, ale nie jest dostępny na ten moment, więc możesz sobie za jakiś czas zerknąć czy już jest dostępna ewentualnie zadzwonić do nas to wtedy doradcy postarają się ustalić czas oczekiwania na model:  - Brother MFC-L8390CDW + ADF  + DADF + WIFI + Duplex  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...