Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Valkard

Mobo b350 pod ryzen 5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym skonsultować z wami moje pomysły ;) Przymierzam się do kupna nowego PCta pod Ryzen 5 1600X. Na płytę chciałbym przeznaczyć do 500zł max, nie zależy mi na świecidełkach, bo i tak nie bede mial szyby w obudowie ;)

 

Zalezy mi na dobrej sekcji zasilania, i dzwiek alc 1220. Z tego co poszukałem to Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 wydaje mi sie fajna opcja, tylko nie wiem co z ta sekcja zasilania.

No i podobno problemy z RAMem, ale jak ustawie sam a nie XMP to dziala stabilnie - tutaj chce 3200MHZ CL 16 G.skill, mniej wiecej wiem jakie maja timingi :)

 

O zasilacz tez zadbam, seasonic 650w focus plus gold, wiec powinno byc stabilnie ;)

 

Pytanie wiec czy dostane jakies lepsze mobo do 500zł z lepsza sekcja zasilania? Tego Ryzena to tez nie zamierzam jakos spektakularnie wykrecac, 3,8GHz+ podobno jeszcze bez podnoszenia napiecia poleci.

 

Zestaw jest zlozony tak, zeby ewentualnie w przyszlosci obsadzic tam jakis nowy procek (Ryzen 3gen 8/16, 12/24 :P) i nie obawiac sie ze sekcja zasilania bedzie miala problem.

Wersja gdzie biore tansza plyte i zostaje mi na zewnetrzna dzwiekowke wydaje mi sie jakas nieporadna, ale wszystkiego nie wiem.

 

Czekam na porady, i dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz szukał to może się przydać > https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504 i https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html . Sporo ludzi poleca(ło) MSI B350 GAMING PRO CARBON, w budżecie się mieści, kodek masz 1220. Płyty z Gigabyte przeważnie nie mają dobrej opinii. A RAM zanim kupisz to sprawdź czy jest na liście QVL danej płyty - nie każde G.SKILLe jak większość osób sądzi idzie na te deklarowane 3200Mhz, a potem zdziwienie - dlaczego do tego doszło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 również mogę polecić B350 Pro Carbon, prócz 1220 przyzwoity VRM i większa ilość parametrów z zakładce OC w porównaniu z najtańszymi B350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...