Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fade :D

Chłodzenie box czy inne?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name=Fade :D' date='04 Listopad 2018 - 22:18' timestamp='1541366282' post='15280402]

Do R5 2600 co lepsze chłodzenie box czy spartan lt3?

Tańszych nie ma?

 

4 rurki cieplne to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podkręcania / z minimalnym box starczy.

 

Spartan - Lepsza kultura i cichszy zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dodatkowych kosztów nie chce bo już dużo wydałem i czy ten spartan lt3 by wystarczył? Oczywiście nie będę robił OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydasz teraz na spartana, a za miesiąc, dwa, będziesz pluł sobie w brodę, ze pożydziłeś na niewiele droższa fere czy Fortisa

 

Edit: Już bym wolał zostać na boxowym, bez OC Ci styknie spokojnie, ba nawet na niewielkie OC pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój stary spartan zdjęty z socketu 775 pasował. Miał zatrzaski kompatybilne pod am3, tylko minimalnie je przygiąłem bo wydawało się ciasno i jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój stary spartan zdjęty z socketu 775 pasował. Miał zatrzaski kompatybilne pod am3, tylko minimalnie je przygiąłem bo wydawało się ciasno i jest ok :D

Czy jest ok, to będziesz tak naprawdę wiedział jak procka obciążysz i zobaczysz temperatury, i jak cicho chodzi. Jak Ci pasuje, to siedź na tym co masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest ok bo przecież na nim siedzę :P Daje radę do 3.8GHz w prime 95 ale robi się już trochę za gorąco. Ja osobiście lubię ciszę i używam na 3.4GHZ 1V. Nie zależy mi jakoś specjalnie na wysokich zegarach. Tyle że ja mam wersję z 3 rurkami cieplnymi i 8 rdzeni, a autor z 2 rurkami i 6 rdzeni. Najlepiej po prostu sprawdzić w praktyce, przecież to nie jakiś wielki problem założyć cooler skoro autor ma go pod ręką.

 

Co innego gdyby chodziło o kupno nowego to wtedy bym spartana nie polecił, lepiej wziąć coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj Spartana za ~50 zł i kup Fere 3, ma dużo lepszy system montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tańsze chłodzenia SilentiumPC (Spartan, Fera i Fortis) są delikatnie mówiąc kiepskie. Mówię konkretnie o stopce przylegającej do procesora. Powierzchnia jest frezowana i to kiepsko. Ślady po przejściu głowicy frezującej są widoczne i wyczuwalne w dotyku. Dopiero w droższym Grandisie jest miedziana blaszka, niestety nie jest wypolerowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj Spartana za ~50 zł i kup Fere 3, ma dużo lepszy system montażu.

A to nie ten co w sklepie nówka kosztuje 57 zł? Jak by sprzedał za 5 dyszek, to biznes niezły :E

 

Wszystkie tańsze chłodzenia SilentiumPC (Spartan, Fera i Fortis) są delikatnie mówiąc kiepskie. Mówię konkretnie o stopce przylegającej do procesora. Powierzchnia jest frezowana i to kiepsko. Ślady po przejściu głowicy frezującej są widoczne i wyczuwalne w dotyku. Dopiero w droższym Grandisie jest miedziana blaszka, niestety nie jest wypolerowana.

Fera 3 całkiem niezle daje rade, nawet po OC do 4.1Ghz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tańsze chłodzenia SilentiumPC (Spartan, Fera i Fortis) są delikatnie mówiąc kiepskie. Mówię konkretnie o stopce przylegającej do procesora. Powierzchnia jest frezowana i to kiepsko. Ślady po przejściu głowicy frezującej są widoczne i wyczuwalne w dotyku. Dopiero w droższym Grandisie jest miedziana blaszka, niestety nie jest wypolerowana.

 

 

Ja mam Fortisa i na 4Ghz trzyma w grach 58-60 stopni, super glosny nie jest, nie uwazam, ze do tego proca trzeba Noctue od razu kupowac, ta kase to lepiej dolozyc do dobrej obudowy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 30 lat wykonuję zawód związany z obróbką skrawaniem. Frezowanie też nie jest mi obce i mogę śmiało powiedzieć, że gdyby zmniejszyć trochę posuw podczas frezowania, to można by było uzyskać o wiele lepszą powierzchnię. To z kolei pewnie przełożyło by się na mniejsze temperatury. Pewnie cena by wzrosła o jakąś złotówkę, a gdyby dodano w procesie produkcyjnym szlifowanie, to pewnie o jakieś 5-10 zł, nie więcej. Chętnie bym tyle dołożył do dużo lepszego wyrobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 30 lat wykonuję zawód związany z obróbką skrawaniem. Frezowanie też nie jest mi obce i mogę śmiało powiedzieć, że gdyby zmniejszyć trochę posuw podczas frezowania, to można by było uzyskać o wiele lepszą powierzchnię. To z kolei pewnie przełożyło by się na mniejsze temperatury. Pewnie cena by wzrosła o jakąś złotówkę, a gdyby dodano w procesie produkcyjnym szlifowanie, to pewnie o jakieś 5-10 zł, nie więcej. Chętnie bym tyle dołożył do dużo lepszego wyrobu.

Ile by spadły? 2?4 stopnie? Na upartego można wzrobić samemu lapping, czy jak to sie to tam nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzsztukwszelakich

Podejrzewam, że cała obróbka ubytkowa w Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś kiedyś @Sary lapping? Pewnie nie, a ja tak, i nigdy więcej tego nie będę robił. Pominę już cenę papieru ściernego, ale to kilka godzin pracy. Wolał bym dołożyć te parę złoty i mieć lustrzaną powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Już bym wolał zostać na boxowym, bez OC Ci styknie spokojnie, ba nawet na niewielkie OC pozwoli.

 

Ja na BOXowym zrobiłem OC z 3.0GHz na 3.7GHz i temperatury są super :D - więc to nie jest aż tak "niewielkie" OC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś kiedyś @Sary lapping? Pewnie nie, a ja tak, i nigdy więcej tego nie będę robił. Pominę już cenę papieru ściernego, ale to kilka godzin pracy. Wolał bym dołożyć te parę złoty i mieć lustrzaną powierzchnię.

To napisz do SPC list, albo po prostu kup coś lepszego. Chłodzenia o których mowa, skierowane są do pewnej grupy odbiorców, a ich jakość odpowiada cenie. Dla Ciebie to złotówka tu 5 zł tam. a teraz pomysł ile % spowolniło by to produkcje w tysiącach sztuk o ile tak naprawdę wzrósł by wkład w produkt licząc koszty prądu, pracowników, utrzymania maszyn. itd. itp. obawiam się ze na podwyżce o 6 czy 15 zł by się nie skończyło. Co do lappingu, fakt nie robiłem, ale choć czasochłonne, to dla cierpliwej osoby nie powinno być dużym problemem. Podsumowując odpowiedz jest prosta, albo chcesz coś taniego i nie narzekasz na to co dostajesz, albo kupujesz produkt droższy dobrej jakości, na rynku jest pełen wybór, to nie duopol Intel-Amd czy Amd-Nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się czy to chłodzenie będzie pasować a tu taka dyskusja no proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=Fade :D' date='04 Listopad 2018 - 22:18' timestamp='1541366282' post='15280402]

Do R5 2600 co lepsze chłodzenie box czy spartan lt3?

@Fade :D, jeżeli masz prawidłowo wentylowaną obudowę, i nie zamierzasz podkręcać procesora, to chłodzenie box pewnie da radę. Zrób jakiś test i zobacz jaka będzie temperatura, no i czy hałas będzie do zaakceptowania. Ja osobiście kupił bym jednak lepsze chłodzenie (Spartan lt 3 odpada, 2 rurki cieplne to za mało). Nie musi być nowe, czasem można kupić na Allegro, albo OLX całkiem przyzwoite chłodzenia w dużo niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...