Skocz do zawartości
Naidrook

Czy mogę kupić sobie router?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam chyba nietypowe pytanie, otóż 3miesiące temu wziąłem nową oferte z upc w którym dostałem modem connect box, cieszyłem sie i wszystko było fajnie do momentu aż nie przyszedł technik i zainstalował mi tego świetnego connect boxa, od momentu w którym go dostałem z internetem mam same problemy wysoki ping w niektórych godzinach rozłączanie internetu itp, wcześniej miałem thomsona to miałem 30pingu cały czas a internet rozłączał sie raz na pół roku albo wogóle, tak z upc już rozmawiałem chyba z 50 razy technik też był u mnie w domu żeby to naprawić ale nie potrafią. a routera mi nie wymienią bo mają tylko te za przeproszeniem gówniane connect boxy, i z ciekawości wszedłem w interner i wpisałem sobe router i ku moim oczom okazały się różne routery i tutaj jest moje pytanie czy mając internet od upc mogę kupic sobie sam swój router i podłączyć go zamiast connect boxa ? jeśli tak to też prsosiłbym o polecenie jakiegoś routera który nie będzie mi zrywać internetu i niu będe mał stałych 50pingu, internet jaki posiadam to 300mbs (w rzeczywistosci 150 ale ogólem na umowie 300).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszaj UPC.

Niestety ale Connectbox - ma problem z gównianym chipem Intela - Puma6 który generalnie świruje wielu osobom

 

http://www.dslreports.com/tools/puma6

 

Nie możesz sobie modemu kupić samemu, ten od UPC możesz ustawić w tryb bridge i podłączyć swój router do niego, ale to nie rozwiązuje problemu. Pozostaje ciśnięcie UPC o inny model routera (oczywiście mają inne.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te problemy masz przy podłączeniu bezprzewodowym czy po kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Connect Boxa mam już trochę ponad 2 lata. Po kablu nie mam żadnych problemów. Ile jest w umowie tyle wyciągam. Jeśli chodzi o WiFi, to trzeba rozdzielić SSIDy, oddzielny dla 2,4GHz i oddzielny dla 5GHz. Miałem problemy z kartą WiFi Intela, jak MS postanawiał przy aktualizacji wgrać swoje sterowniki. Jak są od Intela to wszystko działa.

Więc jeśli jesteś pewien, że sprzęt podłączony to tego routera działa poprawnie, to zgłaszaj to do dostawcy. Niech wymienią na inny egzemplarz. Ostatecznie można przełączyć w tryb Bridge, wtedy ConnectBox robi za modem, a Ty podepniesz sobie swój router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Connect Boxa mam już trochę ponad 2 lata. Po kablu nie mam żadnych problemów. Ile jest w umowie tyle wyciągam. Jeśli chodzi o WiFi, to trzeba rozdzielić SSIDy, oddzielny dla 2,4GHz i oddzielny dla 5GHz. Miałem problemy z kartą WiFi Intela, jak MS postanawiał przy aktualizacji wgrać swoje sterowniki. Jak są od Intela to wszystko działa.

Więc jeśli jesteś pewien, że sprzęt podłączony to tego routera działa poprawnie, to zgłaszaj to do dostawcy. Niech wymienią na inny egzemplarz. Ostatecznie można przełączyć w tryb Bridge, wtedy ConnectBox robi za modem, a Ty podepniesz sobie swój router.

 

wszystko mam podpięte kablem niema żadnego wifi, a jak rozmawiałem z upc to zmieniali mi jakies servery czy cos takiego, potem juz przyjechał technik i powiedział że coś tam zrobił i teraz mam przez 3 dni siedziec przy komputerze i zapisać każde rozłączenie co do sekundy XD i im powiedzieć, problem w tym że przez te 3 dni akurat nie działo się dosłownie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się do ConnectBoxa i sprawdź w Advanced settings > Tools > NetworkStatus i zakładka Downstream czy wszystkie kanały mają podobny sygnał SNR (dB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z samym modemem pewnie i marnym chipsetem intela. O problemach z Puma 6 można poczytać w necie:

 

Odpal sobie ten test:

http://www.dslreports.com/tools/puma6

 

A potem popatrz na wynik. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

SMlptkL.png

 

A jak jest źle to tak:

bac1160b-b4fd-4f80-a797-81eb40e4bbf2.png

 

Możesz też zebrać dane przy pomocy spoko programiku https://www.pingplotter.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z samym modemem pewnie i marnym chipsetem intela. O problemach z Puma 6 można poczytać w necie:

Jest problem z procesorem modemu, ale bez przesady. Mi jakoś nie zrywa połączenia. W załączniku aktualny skan łącza. I w tle cały czas pracują różne urządzenia (około 8 z kilkunastu)

post-128391-15414492291529_thumb.png

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, żeby sprawdził.

U mnie to wygląda tak:

https://imgur.com/YkgPNC3

Już nie tak ładnie. Tyle, że nie gram w gierki online to mi to aż tak nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, żeby sprawdził.

U mnie to wygląda tak:

https://imgur.com/YkgPNC3

Już nie tak ładnie. Tyle, że nie gram w gierki online to mi to aż tak nie robi.

u mnie tak to wygląda

post-592147-15414514831821_thumb.png

Edytowane przez Naidrook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak to wygląda

Ale robiłeś test na nieobciążonym łączu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się do ConnectBoxa i sprawdź w Advanced settings > Tools > NetworkStatus i zakładka Downstream czy wszystkie kanały mają podobny sygnał SNR (dB).

kanały maja 35, 36, 37

 

Ale robiłeś test na nieobciążonym łączu?

przed chwilą zrobiłem jeszcze raz wyłączając inne podłączone urządzenie i test wyszedł jeszcze gorzej niż wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na kompie z którego robisz test nie masz np torrenta w tle albo coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na kompie z którego robisz test nie masz np torrenta w tle albo coś podobnego?

 

nic niema, tylko GG

 

aa dobra aktualizacja windows sie pobiera, jak się pobierze to zrobie ten test jeszcze raz.

 

dobra zrobiłem test dzisiaj przy włączonym tylko jednym komputerze i wygląda to słabo bo prawie tak samo jak wczoraj.

post-592147-15414945439648_thumb.png

Edytowane przez Naidrook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem niestety posiadaczem tego syfu od UPC zwanego Connect Box.

U mnie notorycznie sprzęt potrafił się rozłączać po WiFi przy podłączonych 4-5 urządzeniach, albo jak zapuściłem torrenty, kwestia priorytetów też kuleje w nim ostro, już nie wspomnę jak latem się grzał.

W moim przypadku pomogło przełączanie routera w trybie bridge i podłączenie swojego Xiaomi 3G i jeszcze zyskałem na większej prędkości na WiFi.

Oczywiście problem został rozwiązany w 90% - nadal przez ten lipny modem Connect Boxa jakoś raz na 2-3 tyg zrywa połączenie, ale jeszcze takie coś da się przeżyć.

W ogóle znalazł ktoś specyfikację Connect Boxa w internecie? Ile to ma Ramu itd?

Podobno UPC ma wprowadzić w następnym roku jego następcę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Connectbox to Compal CH7465LG-LC sprzętowo jest w miarę ok poza nieszczęsnym chipsetem. Problemów większych z Wifi ja np. nie mam, może poza tym, że na 5 Ghz z kartą Asusa się wybitnie nie dogaduje.

 

Już jest Giga Connect Box - Arris Touchstone TG3492 tylko pewnie dostępny jedynie dla Warszawiaków z szybkim łączem ;)

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...