Forum PCLab.pl: Jaki fotosmartfon z dużym ekranem do około 1500 zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki fotosmartfon z dużym ekranem do około 1500 zł Oceń temat: -----

#61 Użytkownik jest niedostępny   szczupak90 

• masakra jakaś...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Lipiec 2019 - 09:06

Zobacz postZindo, o 15 Lipiec 2019 - 09:33, napisał(a):

Wracam do tematu, uff telefon został zakupiony :-)
Płeć piękna wybierała spośród kilku telefonów, jak się okazało przygotowałem za długą listę :E
Oglądała Mi Maxa 3 - okazało się że mimo że chciała duży ten był zbyt wielki :-). Moto G7 Plus mimo nie przypadł do gustu.
Oppo RX17 Neo, LG V30 i A50 ze względu że sprzedawca odradzał amoledy bo się wypalają (on sam miał taki przypadek) także zdecydowała się odrzucić i już ich nie oglądaliśmy - może niesłusznie. Chyba najbardziej szkoda mi V30 bo to mocny sprzęt i posłużyłby długo a i foto nienajgorsze. HTC U11 już nie oglądaliśmy na żywo (brak czasu na jeżdżenie po sklepach), pokazałem na grafice i też nie trafiłem - nie podobał się. Jako tako wyglądający okazał się Zenfone 5 - taki do przyjęcia. Najbardziej spodobał się Honor 8X i taki został zakupiony.

Tak po czasie mogłem pokazać tylko V30, U11 i Zenka 5/5Z a o innych nie wspominać :cool:
Także nieważne jak dobre by zdjęcia robił jak się nie podoba to się nic nie poradzi.

Ano, coś w tym jest. Płeć piękna kieruje się głównie wygladem. Jak ja pokazałem mojej mi 9T to powiedziała że nie chce takiego telefonu bo jest zbyt bajerancki przez ten aparat.

#62 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 09:26

Moja też wybrała 8X, więc nie byłbym sobą gdybym nie porównał aparatu z moim Zenfonem 5Z. W jasny słoneczny dzień jest dość porównywalnie, 8X ma jednak tendencję do robienia ciemniejszych zdjęć. Tam gdzie mniej światła 5Z pstryka znacznie lepsze zdjęcia, więcej detali, lepszy kontrast. Ogólnie aparat 8X jest OK ale nic ponadto. Tryb nocny jakoś nie specjalnie się spisuje w tym telefonie, zdjęcia nocne wyglądają i tak kiepskawo. GCam + 5Z zjada to na śniadanie. Do tego fotki ograniczone do 4:3 8 Mpix. HDR nie wiedzieć czemu jest tutaj osobnym trybem, w normalnym trybie + AI trochę tego brakuje - rozpiętość tonalna zdjęć jest taka sobie.

Ogólnie telefon spoko - ekran dobrej jakości, działa dość dobrze, bateria na plus. Za to głośnik jest słaby, gra płytko i mało wyraźnie. Dioda powiadomień jest mała (ale dobrze, że jest). W kolorze czerwonym wygląda świetnie :thumbup:

Ten post był edytowany przez Ard'aenye dnia: 15 Lipiec 2019 - 09:27

#63 Użytkownik jest niedostępny   Zindo 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 12:14

Nic się na to nie poradzi "lepsze zdjęcia, OIS..." wszystko nieważne ;-) bo design nie taki. Kto wie jakbym mocniej naciskał to by Zenka wzięła.
@Ard'aenye, próbowałeś trybu nocnego z AIS w 8X ?

#64 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 13:38

Zenfone 5 kosztuje ~1100 zł, 8X do kupienia jest od 900 zł także to nie do końca ta sama półka. No i 8X ma 3750 mAh i 6.5" + Kirin 710, który jest trochę lepszy od Snapa 636. To naprawdę spoko telefon tylko aparat jest raczej z gatunku tych "OK jak na swoją cenę".

Tak, próbowałem i ten tryb jakoś niewiele daje. Zdjęcia są jaśniejsze i ostrzejsze ale wciąż wyglądają bardzo średnio. Generalnie jak jest mało światła to zdjęć lepiej nie robić wcale.

Aa no i ja porównywałem go z 5Z a nie zwykłym 5, który być może generuje trochę gorszy obrazek (inny ISP).

Ten post był edytowany przez Ard'aenye dnia: 15 Lipiec 2019 - 13:40

• (4 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4