Skocz do zawartości
Zindo

Jaki fotosmartfon z dużym ekranem do około 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. :-)

 

Poszukuję telefonu dla żony.

 

Wymagania:

- duży ekran (coś jak Xiaomi Mi Max 3, Honor 8X Max)

- dobry aparat fotograficzny

- żwawo działający, niezacinający się, nie sprawiający problemów

- ważne są połączenia głosowe, fon będzie intensywnie wykorzystywany do rozmów

 

Opcjonalnie (mile widziane):

- mini jack audio

- dobra bateria

 

Zastosowanie:

- fotografowanie, w zastępstwie aparatu kompaktowego. Do wywoływania zdjęć w formacie 10x15, dobre zdjęcia w trybie automatycznym lub trybach tematycznych

- VOD : youtube, ipla, player, tvp vod może z czasem HBO GO/Netflix

- internet, Facebook/Messenger, dostęp do banku (może coś z security updates od czasu do czasu)

 

Oprócz Mi Maxa 3 (nie wiem na ile dobry ma aparat) i Honora 8x max, który nie jest dostępny w PL nic dużego nie przychodzi mi do głowy...

Widzę że dużo osób szuka czegoś małego ja wręcz przeciwnie :-)

Aktualnie używana jest Lumia 640 XL, w dobrym świetle jest dobrze ale jak jest ciemniej to już trudniej zrobić dobrą fotkę.

 

Moglibyście coś polecić w cenie do około 1500 zł z dość dużym ekranem i dobrym aparatem ?

Chciałbym kupić w polskim sklepie, najlepiej gdyby można było go obejrzeć przed zakupem w sklepie stacjonarnym.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zindo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Leć po najpopularniejszych telefonach na Ceneo

2. Porównaj sobie jakość zdjęc w słabym świetle (28lux) tutaj https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7859&idPhone2=8963&idPhone3=7945

3. Poczytaj/pooglądaj recenzje telefonów które według Ciebie najlepiej tam wypadły

4. Zostajesz z najlepszym możliwym wyborem dla siebie.

 

Osobiście tym budżecie brałbym Galaxy S7 albo HTC U11. Omijałbym wszystko co nie ma optycznej stabilizacji obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zastosowanie:

- fotografowanie, w zastępstwie aparatu kompaktowego. Do wywoływania zdjęć w formacie 10x15, dobre zdjęcia w trybie automatycznym lub trybach tematycznych

- internet, Facebook/Messenger, dostęp do banku (może coś z security updates od czasu do czasu)

 

Moglibyście coś polecić w cenie do około 1500 zł z dość dużym ekranem i dobrym aparatem ?

Pozdrawiam.

 

 

Ciężko.

Priorytet aparat - Samsung S7, HTC U11 - z racji OIS. Na upartego LG G6 można wrzucić, ale do żwawych ten telefon nie należy.

Potem przychodzi mi do głowy Motorola G6 Plus, Honor 8x/Huawei mate 20 lite, Asus Zenphone 5 (ostatnio za 1400zł w x-kom) - wszystkim brak OIS, ale jak ktoś nie telepie ręką to zdjęcia wychodzą ok. Wszystkie wymienione telefony mają automatyczne dostrajanie zdjęcia w gorszych warunkach (coś ala tryb nocny)

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Zenfone 5 ma OIS i on byłby tu najlepszym wyborem, o ile format ekranu w u11 nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Zenfone 5 ma OIS i on byłby tu najlepszym wyborem, o ile format ekranu w u11 nie pasuje.

 

 

rzeczywiście, mój bład. W takim razie wrzucam zenphone 5 do pierwszej trójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dużych słuchawek jest jeszcze Honor Note 10, aparaty te same co w Honor 10 - czyli jest całkiem dobrze mimo braku OIS. W tej cenie niestety do kupienia tylko w ChRL :D

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje - będziemy oglądać :-)

Zdaje się, że pogodzenie dużego ekranu z dobrym aparatem w tym budżecie jest niemożliwe.

Bo jest Mate 10 czy S8+ tylko te ceny :o > 2000 , czy choćby HTC U11+ ale cena też zdecydowanie wyższa.

Edytowane przez Zindo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s8 idzie dorwać za około 1600zł bo jest 500zł zwrotu do 18.11.2018 - a to do twoich wymagań również dobra opcja.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje - będziemy oglądać :-)

Zdaje się, że pogodzenie dużego ekranu z dobrym aparatem w tym budżecie jest niemożliwe.

Bo jest Mate 10 czy S8+ tylko te ceny :o > 2000 , czy choćby HTC U11+ ale cena też zdecydowanie wyższa.

 

Mate 10 bywają po ok. 1700 na amazonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Honor 8x(nie max)? 6,5 cala to zbyt mało? Obecnie to chyba jeden z lepszych wyborów w swojej cenie, także pod względem aparatu(telefon ma inteligentny tryb nocny znany z P20 Pro). Albo jest jeszcze Honor Play, z lepszym procesorem, 6,3 cala i także dostał aktualizację z trybem nocnym(Ale wydaje mi się że Honor 8x pod względem zdjęć będzie minimalnie lepszy).

 

Żeby nie było że tylko Honora polecam: LG G6 i HTC U11 też są dobrymi wyborami(HTC U11 szczególnie jeśli zależy Ci na jakości audio a sprawa bezramkowości nie jest dla Ciebie istotna).

Edytowane przez jongover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petru23

Zenfone 5 jak najbardziej i mieści się w budżecie. Słyszałem o narzekaniach na aparat że potrafi być nierówny (np. Mobzilla z youtube) ale też wskazał że z każdą aktualizacją jest coraz lepiej. A jak jest teraz, na dzień dzisiejszy ? Poza tym ma zdaje się też obiektyw szerokokątny... a to byłby dodatkowy atut.

 

@jongover

Honor 8X jeśli aparat jest dość dobry to jak najbardziej rozważę. Nie ma zdaje się OIS ale coś jak AIS gdzie soft składa ileś tam klatek i przetwarza w 1 zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na sprawnym aparacie szerokokątnym to zostaje Ci chyba tylko LG G6. Co do Honora to polecam zobaczyć recenzje(zdaje się że Robert Nawrowski już go miał) i poszukać (np. na gsmarenie) przykładowe zdjęcia. Ja widziałem kilka nocnych fotek z tego telefonu i byłem pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy szeroki kąt to takie must have. A i tak jest tam oddzielny obiektyw, szeroki kąt fajny ale nie takiej jakości jak zdjęcia z głównego aparatu. IMO lepiej mieć lepszy główny niż słabszy z drugim szerokim kątem.

Ja mam już drugi telefon z jednym obiektywem, miałem też z dwoma z dobrym bukake ( ;).) i jakoś za tym nie testkie. Czy szeroki kąt by się przydał? W górach bywam zbyt rzadko, mimo iż pochodzę i mieszkam w górach :E

 

A o zenku piątym to mamy przecież labowy wątek.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowuje: aparat szerokokątny jest opcją a najważniejszy jest dobry aparat główny.

Telefony pierwszego wyboru:

-Samsung S7 (S8 jeśli byłby zwrot), HTC U11, Zenfone 5

Na ławce rezerwowych (także warte rozważenia):

Motorola G6 Plus, Honor 8x/Huawei mate 20 lite

 

@_rdk_

Honor Note 10 - niestety u nas w PL niedostępny.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc :-), wybierzemy się do sklepów poklikać na żywo i na coś się zdecydujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż dziwne że nikt nie przypomniał o świetnym LG G6 który ma bardzo dobry aparat główny i dobry aparat szerokokątny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym bardzo dobrym to bym nie przesadzal. Do czołówki tamtejszej, czyli p10, u11, s7e i kilku innych mu brakuje. Jak to powtarzam - softem sprzętu nie przeskoczysz ;)

A szeroki kąt to oddzielna kwestia :)

 

Ale tak, powinien znaleźć się w zestawieniu.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym bardzo dobrym to bym nie przesadzal. Do czołówki tamtejszej, czyli p10, u11, s7e i kilku innych mu brakuje. Jak to powtarzam - softem sprzętu nie przeskoczysz ;)

A szeroki kąt to oddzielna kwestia :)

 

Ale tak, powinien znaleźć się w zestawieniu.

 

pisałem to w odniesieniu gdzie na "ławce" kolega dał moto g6 plus a to jednak słabszy aparat jak G6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są naciski ;-) to dorzucam LG G6, tylko ekran mógłby być większy.

Poza tym wiadomo jak to jest, U11 robi lepsze zdjęcia ale jak się spodoba Motka G6 plus to co zrobisz :E

O G6 Plus pisał kolega @fliperpl

Edytowane przez Zindo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są naciski ;-) to dorzucam LG G6, tylko ekran mógłby być większy.

Poza tym wiadomo jak to jest, U11 robi lepsze zdjęcia ale jak się spodoba Motka G6 plus to co zrobisz :E

O G6 Plus pisał kolega @fliperpl

 

kupisz zenfona :)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu jako że telefon nie został jeszcze kupiony.

Chciałbym dorzucić do listy jeszcze 1 zawodnika. Czy Asus Zenfone Zoom S by się nadał ? Ekran może nie jest duży ale apart chyba całkiem dobry i ma stabilizację optyczną - cena ostatnio spadała 1000 zł.

 

Co myślicie ? Czy coś ew. jeszcze spadło cenowo a warto rozważyć ?

Będziemy chcieli wszystkie fony na żywo obczaić w najbliższych dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać póki są w tej cenie// nie ma się nad czym zastanawiać moim zdaniem// Asus Zoom S za 1000 zł bardzo dobra propozycja // dobry aparat + bateria 5000mAh + Amoled.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...