Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SFrog

9000 Komp do gier i pracy, oparty o Mini-ITX

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie sprawić zestaw high-end ale w małej formie. Celuję w small form factor. Monitor będzie 27 calowy z rozdzielczością 2560 x 1440 więc nie interesuje mnie 4K póki co.

 

Co do small form factora: chodzi o to, żeby komp był nieduży, ładny (haha, tak, wiem) bo stanie na biurku, potężny jeśli chodzi o moc i najlepiej chłodzony cieczą więc cichy. Patrzyłem na takie cuda jak Corsair One, ale 9 tysięcy za poprzednią generację (proc, grafika) to za dużo.

 

Myślałem więc, że jak zrezygnuję z chłodzenia cieczą (chyba się nie da w takich małych obudowach bez kombinowania, prawda?) to mogę złożyć coś takiego:

 

Obudowa: SilverStone Fortress FTZ01 (silver)

Zasilacz: Be Quiet SFX L POWER 600W

Procesor: Intel Core i5-8600

Wiatrak: Noctua NH-L12S

Płyta: MSI B360I GAMING PRO AC

Pamięć: HyperX Predator 16GB [2x8GB 2666MHz DDR4 CL13 XMP DIMM]

Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING OC 8GB

System: Windows 10

 

Mam dyski SSD i HDD więc nie uwzględniam w zakupach.

 

Rozważam podbicie do i7-8700 + RTX 2080 + 32GB RAM, ale wtedy jeszcze zasilacz musi wejść z minimum 650W więc całość podrożeje o jakieś 3 tysiące pln. nie wiem czy taki wzrost mocy usprawiedliwia 3 klocki więcej. Górna granica budżetu bez monitora to 9 tys. ale zastanawiam się czy jest sens przepłacać za nieproporcjonalny przyrost mocy.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez cłodzenia wodą komputer będzie cichy. Zmniejsz RAM do 12GB, a procesor i grafika są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaby pomysł z tym zmniejszaniem RAMu. Dzisiaj minimum to 16 GB jeśli mówimy o pracy jakiejkolwiek. Optymalnie 32 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do jakiej to obudowy ma wskoczyć?

 

Może InWin A1, albo jakiejś innej... może NZXT 200i?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do jakiej to obudowy ma wskoczyć?

 

Takiej jak pisałem w pierwszym poście:

 

Obudowa: SilverStone Fortress FTZ01 (silver)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej jak pisałem w pierwszym poście:

Rzeczywiście, przeoczyłem. Mój bład.

 

Szukałem troche testów. Mam wrażenie, że to nie jest najlepszy wybór pod kątem temperatur/ciszy.

 

Jeśli ta obudowa ma stać na biurku i masz miejsce na to 20-25 cm szerokości to zdecydowanie brałbym coś innego. Wtedy i chłodzenie wodne włożysz i będzie chłodniej/ciszej i jak dla mnie ładniej. Okno w budzie będziesz miał. Oświetlenie według uznania. Chociaż to wszystko kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny sprzęt w małej obudowie, to pomimo miniaturyzacji sprzętu komputerowego nie jest najlepszy pomysł. Wentylatory chłodzenia CPU i GPU będą pod obciążeniem chodzić na wysokich obrotach, aby ostudzić gorące podzespoły zamknięte w małej obudowie. W cenie tego Silverstona dostaniesz wypasionego Fractala R6 z oknem w szarym kolorze. Alternatywnie z małych obudów zobacz Meshify C. Mała, ale przewiewna obudowa. Jest też mniejsza wersja Meshify mini, której bym nie polecał, bo jest o 5cm niższa od zwykłej Meshify a co za tym idzie cieplejsza. Na szerokość i długość Meshify i Meshify mini są prawie takie same. Niezależnie czy to będzie zestaw z CPU i5 i RTX-em 2070, czy CPU i7 i RTX-em 2080 nie musi być zasilacza o mocy 650w. i7 + 2080 pobierze trochę więcej niż i5 + 2070, ale ta różnica to może max 50w, więc 600w spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie spokojnie coś w rozmiarze ITX i będzie cacy z temperaturami.

 

Równie dobrze znajdzie coś mATX z małymi wymiarami.

 

Po prostu te twory ala konsola są kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

Po kolei:

 

Jeśli ta obudowa ma stać na biurku i masz miejsce na to 20-25 cm szerokości to zdecydowanie brałbym coś innego. Wtedy i chłodzenie wodne włożysz i będzie chłodniej/ciszej i jak dla mnie ładniej. Okno w budzie będziesz miał. Oświetlenie według uznania. Chociaż to wszystko kwestia gustu.

 

Oświetlenie i okno to dla mnie zbędne bajery, zależy mi na rozmiarze. Im mniejszy (przy zachowaniu ciszy i sensownych temperatur) tym lepiej.

 

 

W cenie tego Silverstona dostaniesz wypasionego Fractala R6 z oknem w szarym kolorze.

 

Mam wypasionego Fractala R3 czy R4 i to jest genialna obudowa, ale ze względów biurkowo-mieszkaniowych muszę iść w miniaturyzację więc takie kloce odpadają zupełnie.

 

Alternatywnie z małych obudów zobacz Meshify C.

 

O, na tą wcześniej nie wpadłem. Popatrzę sobie na testy, wielkie dzięki!

 

Znajdzie spokojnie coś w rozmiarze ITX i będzie cacy z temperaturami.

 

A możesz coś podpowiedzieć konkretnego? Chodzi mi o nieduże i minimalistyczne obudowy, im mniej "gamingowa", kolorowa, i 'kosmiczna' tym lepiej. Chodzi o maksymalnie schludny, elegancki i prosty design.

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś podpowiedzieć konkretnego? Chodzi mi o nieduże i minimalistyczne obudowy, im mniej "gamingowa", kolorowa, i 'kosmiczna' tym lepiej. Chodzi o maksymalnie schludny, elegancki i prosty design.

 

Z góry dzięki!

Ja mam Gladius Q50, ale przerobioną, żeby air flow było lepsze. Taki sam jest Raijintek Metis. A najlepszy Rainintek Metis Plus. Ale tutaj musisz dopasować bebechy i nie będzie aż tak chłodno.

 

A może Raijintek Ophion? Albo Lian Li Q37?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gladius Q50, ale przerobioną, żeby air flow było lepsze. Taki sam jest Raijintek Metis. A najlepszy Rainintek Metis Plus. Ale tutaj musisz dopasować bebechy i nie będzie aż tak chłodno.

 

A może Raijintek Ophion? Albo Lian Li Q37?

 

Super, o takie propozycje chodziło. Poczytam testy i zobaczę co w trawie piszczy, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...