Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szyszek2121

Kultowe dla was filmy i seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, jak nie potrzebny temat to usunąć, jednak pomyślałem, że fajnie byłoby się podzielić takimi naprawdę kultowymi/kanonicznymi wręcz (dla was) filmami lub też serialami :)

 

A więc zaczynając, dla mnie totalnie kultowym filmem, który oglądałem już 9 razy jest "Lśnienie" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the sopranos z seriali

Aaa, Rodzina Soprano, dużo o tym słyszałem, może by mnie wciągnęło, trzeba się przekonać w końcu bo pasują mi te klimaty mocno :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trylogia Rambo, dwa Terminatory, Conan Barbarzyńca ten z 1982 roku, Saga Aliens do części czwartej, Predator i Predator 2, dużo tych filmów jest z seriali:

Star Trek Następne Pokolenie, Drużyna A, Battlestar Galactica, pewnie też jest więcej ale nie pamiętam wszystkiego. :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w pewnym sensie kultowe z seriali są np. "Rodzina Zastępcza" "Świat Według Kiepskich" i tego typu :E Niby chłam, ale mam do tego mega sentyment...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kultowych dla mnie jeszcze filmów dopiszę:

 

-Kill Bill

-Django (tak, wiem, że to nowe, ale naprawdę dawno nic mnie tak nie wciągnęło :D )

 

I chyba musiałbym tutaj napisać całą twórczość Quentin Tarantino :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Ball (serial animowany) i wcześniej wymienione.

Jakby się tak rozwodzić nad każdym tytułem to trzeba by wymienić że 100 filmów i seriali.

 

I Dzień Świra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Ball (serial animowany) i wcześniej wymienione.

Jakby się tak rozwodzić nad każdym tytułem to trzeba by wymienić że 100 filmów i seriali.

 

I Dzień Świra.

Dzień świra, coś pięknego, a jakże prawdziwego... i chyba niestety :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kilka filmów jeszcze lot nad kukułczym gniazdem, seria ojca chrzestnego i klasyk klasyków dwunastu gniewnych ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kilka filmów jeszcze lot nad kukułczym gniazdem, seria ojca chrzestnego i klasyk klasyków dwunastu gniewnych ludzi

Wszystkie jakie wymieniłeś oczywiście oglądałem, coś pięknego :E

 

A ja jeszcze dodam film który można powiedzieć, że mną wstrząsnął - Drabina Jakubowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix, Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny - stara trylogia, Przyjaciele, Married with the children, Battlestar Galactica, Stargate: SG1, Braveheart, Black Hawk Down, Breaking Bad, Seven, Harry Potter, Piraci z Karaibów, Gladiator, Terminatory, Alieny, Indiana Jones, Szklana pułapka, Zodiak, Death Note, Dragon ball, Great Teacher Onizuka, Code Geass, Życie na fali, Tajemnice Smallville, 24h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden chyba mniej znany film, przy okazji naprawdę przeze mnie katowany do bólu, Las Vegas Parano - no coś pięknego moim zdaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyjaciele" a ostatnio zauważyłam i "Teorię wielkiego podrywu" - oba cykle znakomite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyjaciele" a ostatnio zauważyłam i "Teorię wielkiego podrywu" - oba cykle znakomite

Ani to ani to mi się nie podoba, ale to prawda, jest to dość kultowe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z seriali to tylko Married with Children, lata mijają i nadal mnie bawi.

Z filmów to oczywiście seria Evil Dead oraz Nightmare on the Elm Street. Mam też duży sentyment do filmów z Chevy Chase. Jak mam nastrój na wyluzowanie się przy drinku to puszczam Animal House, Big Lebowski, Fear and Loathing in Las Vegas, Dazed and Confused.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z horrorów by ktoś coś "kultowego" polecił? :D

Halloween stare cześci, nie jestem fanem, ale podobno to nowe to już nie jest to co kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z horrorów by ktoś coś "kultowego" polecił? :D

 

Braindead Petea Jacksona, The Return of the Living Dead, Return of the Living Dead II i oczywiście Evil Dead od Sama Raimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Kultowe filmy:

Terminator 2

Powrót do przyszłości 1,2

RoboCop

Obcy

Zabójcza Broń 1,2,3,4

Pukając do nieba bram

Frequency

Park Jurajski

Beverly Hills Cop 1,2

K-PAX

Krwawy sport

Mr. Nobody

Interstellar

Drive

 

Kultowe seriale:

X-Files

Gwiezdne Wrota

Przyjaciele

Kompania Braci

LOST

Policjanci z Miami

 

No to chyba niemal wszystko .. Gorzej z serialami, na bank pare jeszcze pominąłem :), Wszystkie te filmy/seriale są dla mne kultowe a nawet czymś więcej. Zawsze mogę je oglądać na okrągło .. A nawet nie zliczę ile razy je oglądałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braindead Petea Jacksona, The Return of the Living Dead, Return of the Living Dead II i oczywiście Evil Dead od Sama Raimi

Oh, te co wymieniłeś to prawdziwe klasyki, aż chce się ponownie do nich zajrzeć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...