Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vdll

PC+monitor, gry, B-OC, 8000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Ubiegłego lata dzięki waszej pomocy udało mi się ustalić listę części do zestawu, natomiast z zakupem postanowiłem zaczekać na nowe karty Nvidia:

 

Procesor Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ 2099zł

Płyta główna MSI Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/ 615zł

Dysk SATA Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm 172zł

Dysk SSD GoodRam M.2 Iridium Ultimate 240GB (2900/2200MB/s) 489zł

Karta graficzna Palit GeForce GTX1080 Game Rock 8GB DDR5 256bit (1784/10000) 2034zł

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 99zł

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX) 353zł

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 639 zł

Obudowa Fractal Design Define R6 czarny 519zł

Monitor Samsung 25" S25HG50FQUX 144HZ Quantum Dot 999zł

Razem 8018zł

 

Wymagania: wysoka wydajność w grach FPS online (24 cale, 144Hz), bez podkręcania i uprgade'ów minimum 5 lat. Grafika nie jest dla mnie najważniejsza. Budżet: +/- 8000 PLN.

 

Obecnie zamierzam kupować części (nie będę dłużej czekał) i chciałbym zapytać waszego zdania odnośnie GPU - brać gtx 1080 czy rtx 2070?

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć GTX 1070 Ti, a moc zasilacza zwiększ do 600W. Ramu nie bierz tyle. Weź 8 lub 12GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na wysokich ustawieniach wymagają 16GB ramu, ale wykorzystują co najwyżej 10GB ramu, przy czym 12GB wystarczy. GTX 1070 Ti wykorzystywałby średnio prądu. Byłby mocny jak GTX 980 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałbym na 16gb ram, nie warto się bawić w żadne półśrodki typu 12 gb ramu. Co do karty na twoim miejscu brałbym RTX 2070, nowsza konstrukcja, troszke wydajniejsza od 1080 a w przyszłości może odjechać nawet więcej pascalowi przez sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stuprocentowo zostań przy 16GB ramu i z tym nic nie zmieniaj.

 

Mi do tej pory potrafi wypieprzyć jakiegoś multiplayera tylko przez to że mam otwartego chrome i youtube na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą z wersji RTX 2070 byście polecali? Za wyjątkiem tych najdroższych, rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie Twój zestaw. Pytanie osobne, czy ten sprzęt wystarczy aby dodatkowo streamować swój gameplay?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw, zmieniłbym 2 rzeczy:

 

Dysk SSD: 240GB na system i gry to za mało. 970 EVO 500GB ok. 500zł. Na kościach TLC, jednak większa pojemność i wydajność.

 

Chłodzenie: Thermalright Macho Rev. B overkill do procka bez k, ale ustawisz wentyl na 800rpm i będzie chłodno i cicho. W budzie z oknem będzie lepiej się prezentował.

 

 

Jeśli chodzi o 2070 są binnowane i występują w dwóch wersjach:

-TU106-400A-A1 w droższych kartach, dużo lepiej się kręci

-TU106-400-A1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę streamować, choć jak nie masz monitora 144 Hz to można rozważyć wzięcie Ryzena 7 2700 - pod stream to lepsza opcja od i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze modele 2070 na brzoskwiniach to

Gainward za 2639 zł i Palit GamingProOC za 2649, ale w iks-komie jest np. MSI Armor za 2299 zł. Czy waszym zdaniem te modele są ok? Ew. który byłby lepszy (bez OC). Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Armor z X-Koma jest od długiego czasu niedostępny.

 

O Gainwardzie czy Palicie ciężko coś powiedzieć bo opinii czy testów tyle co nic. Na pierwszy rzut oka oba chłodzenia wyglądają solidnie, a i w poprzedniej generacji obie firmy jakichś większych wpadek nie miały, więc i tu powinno być ok (zresztą i Gainward i Palit to ten sam właściciel o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment lista części wygląda następująco:

 

Płyta główna MSI Z370 Tomahawk

664,99 zł

Procesor Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB, BOX (BX80684I78700)

1 799 zł

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144)

99 zł

Karta graficzna MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G OC 8GB GDDR6 (256 Bit), HDMI, 3xDP, USB-C, BOX (RTX 2070 ARMOR 8G OC)

2 649 zł

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (CMK16GX4M2B3000C15)

639 zł

Dysk SSD Samsung 860 EVO 1TB SATA3 (MZ-N6E1T0BW)

789 zł

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX)

378,86 zł

Obudowa Fractal Design Define R6 czarny

519 zł

Monitor Acer XB241Hbmipr

1 499 zł

 

Razem: 9 036,85 zł

 

Czy macie jakieś zastrzeżenia do zestawu? Przekraczam budżet, ale liczę, że Black Friday/Cyber Monday trochę to złagodzą.

 

Które ze sklepów komputerowych polecacie? Wstępnie myślałem o molelach, bo esc mimo atrakcyjnych cen ma niepochlebne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta do zmiany na MSI Z370 SLI Plus - to samo co Tomahawk ale z lepszą kartą dźwiękową. Dorwiesz w podobnej cenie.

 

Fera 3 to tak sobie do schłodzenia i7, w trybie Turbo może być już ciepło, raczej dorzuciłbym do Fortisa 3.

 

Z RTX 2070 szukałbym tańszych modeli, 2650 zł za tę kartę to za dużo.

 

Na ESC.pl w tej samej cenie masz i7 8700k - kręcić nie chcesz, ale zawsze w przyszłości procek z "K" drożej odsprzedasz, plus 8700k ma 100 MHz więcej w Turbo.

 

Poza tym jest fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta do zmiany na MSI Z370 SLI Plus - to samo co Tomahawk ale z lepszą kartą dźwiękową. Dorwiesz w podobnej cenie.

 

Fera 3 to tak sobie do schłodzenia i7, w trybie Turbo może być już ciepło, raczej dorzuciłbym do Fortisa 3.

 

Z RTX 2070 szukałbym tańszych modeli, 2650 zł za tę kartę to za dużo.

 

Na ESC.pl w tej samej cenie masz i7 8700k - kręcić nie chcesz, ale zawsze w przyszłości procek z "K" drożej odsprzedasz, plus 8700k ma 100 MHz więcej w Turbo.

 

Poza tym jest fajnie.

 

Wielkie dzięki, fortis 3 jak ten? https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

Upewnie się, jeszcze że płyta jest właściwa: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-sli-plus-978519/

 

Poza ESC 2070 kosztują wszędzie podobnie drogo, a ESC podobno robi problemy etc. Miałeś z nimi do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta i cooler - tak, to te :thumbup:

 

Co do karty - no esc ostatnio jakieś problemy z gwarancjami robi, więc grafiki bym tam chyba nie kupił. Natomiast procka czemu nie, CPU to mało awaryjny element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: czy kości 3200 cl16 są porównywalne do 3000 cl15?

Wiem, że im niższy CL/wyższy MHz, tym lepiej, ale nie wiem jak przelicza się jedno na drugie.

 

Jeszcze taka zagwozdka, kości z identycznymi parametrami które b. różnią się ceną:

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (CMK16GX4M2B3000C15) 639 pln

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (CMK16GX4M2L3000C15) 974 pln

OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200 MHz CL16 powinny być nawet odrobinę szybsze od 3000 CL15, no ale to różnicę na granicy błędu pomiarowego.

 

Co do tych Korsarzy to nie wiem skąd taka różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na zestawieniu wziąłem ceny z moreli, ale będę kupował w różnych sklepach. Armor z xkoma też wpadł mi w oko.

 

Myślę też nad tym gdzie kupić Windows 10 Home na USB, na Amazonie.de od groma jakichś niejasnych ofert, a w Polsce z 500 zł to kosztuje. Poradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle kosztuje system :/ na allegro uważaj tam klucze po 50 zł ale to odradzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki. Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. Pozdrawiam.
    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .   Żeby się odwołać też  trzeba mieć  konkretny i mocny argument  ,wiadomo ze będa próby  ... ale wystarczy zobaczyć    kto i w jakim wieku  wyjeżdża  na zachód . Młodzi  mężczyźni w wieku 20-25lat  to największa  grupa . I od samych ukrinców wiem ze  aby wyjechać bez  problemu  wystarczy 1200€   i masz papier z ich WKU       
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...