Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Meanwhile

Kompter się wiesza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od jakiegoś tygodnia mój komputer (stacjonarny) po uruchomieni i kilku minutach użytkowania wiesza się, następnie gdy wciskam przycisk "reset" , zamiast się zresetować

wyłącza się.

Jeśli chodzi o samo zawieszenie: obraz wiesza się w postaci jakiej jest tzn. jeśli mam wyświetlonego Googla, obraz zostaje na nim.

Zero reakcji na ruchy myszką, wciskanie klawiszy na klawiaturze itd.

Sprawdziłem temperatury w HWMonitor i temperatura na procesorze skakała do 90 stopni.

Na zwykłej przeglądarce dochodzi do 75, a w grze nawet 85-95. Komputer potrafi się nie wieszać czasem przez godzinę, ale po takiej akcji następuje kilka zawieszeń w przeciągu ok 5 minut. Program

antywirusowy nic nie pokazał, sprawdziłem dyski w HDtune - nic. Myślałem, że chodzi o system, ale przywracanie nic nie dało.Komputer ma 8 lat, jedyne co wymieniałem

to zasilacz, pamięci RAM i karta graficzna.

Podaję parametry

-procesor Intel core i5 750

-płyta główna Gigab GA-p55-ud3

-karta graficzna GeForce 1050Ti

Dyski (obydwa samsung)

-SSD 256GB (na nim jest zainstalowany system)

-HDD 1TB

Zasilacz NeoTec 650W (nie pamiętam niestety modelu)

System operacyjny windows 10

Pamięci RAM Kingston (modelu nie pamiętam) 2x4GB DDR3

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś kiedykolwiek chłodzenie na procku? Albo chociaż pastę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta na procesorze do wymiany. Kto wie czy po tak długiej pracy z taką temperaturą procek się nie zepsuł. Zakładam, że pasta nigdy nie wymieniana skoro nie zauważyłeś, że 95 stopni, to grubo za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że po wymianie pasty, będzie jeszcze całkiem nieźle zipał :E , tak więc głowa do góry.

Powinni akcje ogólnoświatowe robić w mediach o konieczności wymiany pasty w Cepie.

Cepy mają też Swoje Prawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 750 jest na glucie pod czapką. To już dość leciwy procesor i jeśli działał z taka temperaturą to TIM pod IHSem jest już pewnie jak kamień. Należałoby zrobić delid, nałożyć ciekły metal i świeżą pastę na czapkę. Jeszcze posłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wiesza, to może ma nieleczoną depresję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...