Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buzk4

Internet tylko na 1 komputerze, brak wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że Wifi na routerze mryga, na telefonie i telwizorze wyszukuje Wifi ale po połączeniu nie ma neta, nic się nie ładuje.

Porty RJ45 na routerze - tutaj działa tylko jeden komputer. Reszta komputerów, laptopów czy TV nie działa po kablu ( dioda na routerze działa, mryga, ale na urządzeniu brak internetu)

Mój link

Mój link

screeny z konfiguracji Routera. Model w opisie tematu.

problem pojawił się, po zresetowaniu i przywróceniu routera do ustawień fabrycznych

modem to CISCO EPC3212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz TP-Linka i Cisco. Włącz TP-Linka, poczekaj aż się uruchomi i włącz Cisco. Sprawdź czy na WAN dostał adres, a jak nie to kliknij w Renew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie używam WANu. Komputer podłączony był pod port nr 1 a kabel od modemu pod dowolny kolejny port i o dziwo dzialalo.

Dalem kablem od cisco na Wan i w zakładce Wan w konfiguracji routera na Dynamic IP i widzi go tylko wyskakuje „ static IP „. Czy zostawic na dynamic czy zmienic na static?

 

 

Działa! Dałem na Dynamic IP i faktycznie poszło przez WAN. Jest wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CISCO EPC3212 to modem, na jego porcie Eth można podłączyć tylko jedno urządzenie dla którego przewidziany jest tylko jeden adres. Więc jak do tej pory używałeś tylko jednego urządzenia na raz to może faktycznie działało (chyba że (niezamierzona) konfiguracja operatora pozwalała na większą ilość urządzeń).

W obecnej konfiguracji TP-Linka, to router dostaje ten jeden adres, robi tzw NAT (translację adresów) i teraz do routera w domu możesz podpiąć nie więcej niż 254 urządzenia, tak to ogólnie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CISCO EPC3212 to modem, na jego porcie Eth można podłączyć tylko jedno urządzenie dla którego przewidziany jest tylko jeden adres. Więc jak do tej pory używałeś tylko jednego urządzenia na raz to może faktycznie działało (chyba że (niezamierzona) konfiguracja operatora pozwalała na większą ilość urządzeń).

W obecnej konfiguracji TP-Linka, to router dostaje ten jeden adres, robi tzw NAT (translację adresów) i teraz do routera w domu możesz podpiąć nie więcej niż 254 urządzenia, tak to ogólnie działa :)

Na forum kilka dni temu założyłem temat odnośnie regularnych skoków pingu / przycinek co 5-10sec które uniemożliwiają granie. ( Dlatego właśnie przywracałem router do ustawień fabrycznych i miałem problem z internetem... ;) ) Sprawdzałem pingi na serverach gier w które gram, pakiety (WinMTR) itp i wszystko w normie. Podłączając się pod modem bezpośrednio wszystko działa dobrze i nie mam żadnych lagów. Czy to wina routera i powinienem kupić nowy? Czy jeszcze jakoś mogę sie upewnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wina routera i powinienem kupić nowy? Czy jeszcze jakoś mogę sie upewnić?

Ciężko powiedzieć. Trzeba by było podpiąć jakiś inny router i sprawdzić, zanim wydasz pieniądze na nowy sprzęt. A powiedz, jaki adres dostaje komputer, gdy jest podpięty ez pośrednio pod modem Cisco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem wcześniej, na porcie Eth modemu masz jeden publiczny adres. Żeby podłączyć więcej urządzeń w domu potrzebujesz router. Spróbuj na tym TP-Linku zaktualizować firmware (sprawdź dokładnie model i dokładną wersję). Jak to nie pomoże to trzeba pomyśleć o nowym routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem wcześniej, na porcie Eth modemu masz jeden publiczny adres. Żeby podłączyć więcej urządzeń w domu potrzebujesz router. Spróbuj na tym TP-Linku zaktualizować firmware (sprawdź dokładnie model i dokładną wersję). Jak to nie pomoże to trzeba pomyśleć o nowym routerze.

Ale już działa internet, wszystko jest ok, tylko te lagi zostały...

Nie mam zielonego pojęcia jak się zabrać za sprawdzenie firmware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logujesz się na router TP-Link, po lewej stronie w menu: System Tools > Firmware Upgrade, tam masz informację o Firmware Version i Hardware Version, sprawdzasz czy jest nowa, wgrywasz i upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd pobrać najnowszy? Jak sprawdzić czy to co mam jest aktualne...? Tam nie ma dat wydania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta..

Sprawdzasz jaką masz wersję u siebie i jaka jest na stronie.

Są wersje oprogramowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...