Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NotLuckyAtAll

Płyta pod i7 7700k [600zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Jak w temacie. Padła mi ostatnio obecna płyta główna - asrock pro 4, dlatego potrzebuję nowej. Tym razem chcę kupić coś lepszego niż ten asrock. Procesora raczej nie będę wymieniał przez najbliższe 3-4 lata, więc nie ma sensu kupować jakiegoś badziewia z zamysłem, że jak wymienię procesor to wtedy można się pchać w coś lepszego. Zastanawiam się nad dwoma opcjami: Gigabyte Aorus GA-Z270X-GAMING K5 oraz MSI Z270 GAMING PRO CARBON. Msi można nówkę kupić za 500zł, a tego Aorusa za niecałe 600, więc w tym budżecie chyba nic lepszego nie znajdę. Co będzie lepsze? Aorus kusi (moim zdaniem) lepszym wyglądem i z tego co czytałem, lepszą kartą dźwiękową, a ten msi trochę mniejszą ceną i lepszym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy Ci z270 potrzebne, bo lepsze płyty na z170 są w niższych cenach. Przykład MAXIMUS VIII HERO ALPHA 489 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie myślałem o tym. Trochę się boję że będą problemy z aktualizacją biosu, bo nie mam zastępczego procesora 6 generacji. Poza tym płyty z270 nie mają żadnej innej przewagi nad z170?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do maximusa nie musiałbyś mieć zastępczego procka bo ma USB BIOS Flashback. z270 ma więcej lini pci i obsługuje intel optane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zresetuje bios, to trzeba będzie od nowa go flashować, czy jak zrobię to raz, to już zostanie do końca?

 

No i ogólnie ta płyta jest lepsza niż te, które podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanie do końca. Jak dla mnie maximus jest lepszy ze względu na:

wyświetlacz postcode,

przyciski power on, reset, retry button, safe boot więc nie trzeba bawić się ze zwieraniem pinów śrubokrętem,

karta wi-fi AC która może się przydać,

radiatory na sekcji zasilania mają heatpipe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...