Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lazama

Upgrade zestawu audio (500zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem z głośnikami. Muszę rozbudować/przebudować swoje audio

To co mam obecnie to Komedia niebieskie kable to połaczenie jack a czerwone to RCA w subwooferze Eltax padł wzmacniacz więc sygnał w truście zamiast iść do swojego subufera idzie do eltaxa.

Po wyłączeniu Komputera muszę wyłączać zasilanie w głośnikach.

Samo audio nie jest tragiczne (nie jestem wymagający) a zestaw nawet ma kopa

(głośniki eltax to coś takiego ELTAX tylko u mnie na głośniku w środku subufera było napisane 75 wat

Trust i philips to elementy z jakiś słabych zestawów 2.1 w wzmacniaczu trust mam problem z jednym wyjściem RCA

Nie wiem co mam zrobić czy sprzedać to i zainwestować w jeden lepszy zestaw, zainwestować w amplituner i wywalić Philipsa może coś zaproponujecie ?

Interesowałem się tym zestawem 300zł na promocji

Ale nie jestem w stanie określić czy wrażenia przypadkiem nie będą słabsze niż obecnie

Ewentualnie pytanie czy warto inwestować w coś takiego?

1000zł na promocji

 

 

Nie wiem dlaczego w tym zestawie eltax są tak mocne boczne głośniki 100wat a subufer mimo ze dawałbym mu więcej wat (w pomieszczeniu obok nie mogę zostawić łyżeczki w kubku bo się telepie) a ma w sumie nie dóżo mocy.

Pytanie czy te oznaczenia może nie dotyczą tego o czym myślę 75(Eltax) vs 165(logitech) to jest bardzo duża różnica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy potrzebujesz 5.1? Grasz w gry z dźwiękiem przestrzennym/oglądasz filmy z dźwiękiem przestrzennym? Zamiast dokładać do plastikowych Logitechów można by poskładać zestaw kolumny głosnikowe (podłogowe, bo pewnie wymagasz sporo basu) + wzmacniacz, będzie to grało znacznie lepiej. A jeśli nie to jakieś Edifiery 2.1 - model S530D za ~1000zł, S330/C3X za ~600zł jeśli chodzi o nowe, używane znajdziesz sporo taniej.

 

Na moc przy takich zestawach nie patrz, nie ma zazwyczaj pokrycia w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie te 5.2 działa bardziej jak stereo z przewagą do lewej (centralny głośnik jest ustawiony jako lewy w philipsie )

Zestaw 2.1 np S530D by mi wystarczył ale zainteresowała mnie opcja z kolumnami i amplitunerem/wzmacniaczem jeśli ma ktoś jeszcze chwilę i zapoda jakiś fajny zestaw od 600 do 1200 będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/1261871-Dopasowanie-g%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-do-pokoju/page__p__15269066entry15269066

 

Zerknij na ten temat, było poruszane podobne zagadnienie, razem z kolegą Aro naświetliliśmy trochę sprawę. Tam autor miał nieco mniejszy budżet, myślę że w twoim przypadku będzie nieco większy wybór, może starczy na dobrą dźwiękówkę, w każdym bądź razie będziesz musiał poświęcić trochę czasu żeby poczytać co Ci odpowiada, czego wymagasz i znaleźć coś na rynku wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zerknij na ten temat,/poświęcić trochę czasu/ poczytać/znaleźć coś

Dobre co tam podać rozwiązanie na tacy XD

Poszukam czegoś mam tylko pytanie odnośnie wzmacniacza szukać używanego czy nowego; w cenie 300zł będzie wystarczający dla laika?

Widziałem sporo na allegro nowych ale bez firmy; chyba lepiej brać używane ale firmowe? to samo tyczy się kolumn?

 

Chętnie znalazłbym wzmacniacz z wejście rca czy jack by podłączyć go z PC przez chicha i nie dokupować karty dźwiękowej.

Posiadam względna Integrę i roccat juke kolejnej raczej bym nie potrzebował chyba rzeczywiście dało by to dużą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tacy w przypadku audio to nigdy nie ma, głównie dlatego że sprzęt potrafi grać bardzo różnie :P Ale powiedzmy, że jeśli wcześniej miałeś tylko komputerowe głośniki to cokolwiek co weźmiesz będzie dla Ciebie bardzo dobre.

 

Może słabo zachęciłem do zgłębienia tematu, ale poczytaj chociaż posty w temacie który Ci podesłałem. Z tanich wzmacniaczy osobiście brałbym Rotela, powinien względnie dobrze pasować do większości kolumn. Inne firmy mają na tyle specyficzne Jakieś chińskie no-name sobie odpuść, nie ma to sensu. To samo tyczy się kolumn, wszystko co ma przyzwoitą firmę będzie przynajmniej przyzwoite. Nie zapomnij o odpowiedniej mocy, podłogówki będą potrzebowały jej zauważalnie więcej niż podstawkowe. Pamiętaj też że będziesz potrzebował także odpowiednich kabli i przede wszystkim odpowiedniego ustawienia kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo podam coś co znalazłem

Kolumny

 

Wzmacniacz

 

W aukcji z kolumnami jest napisane 80/120 wat a wzmacniacz 2x80 szukać mocniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś o tym wzmacniaczu? Nie wiem jak gra bo nic nie idzie znaleźć, ale według specyfikacji technicznej z internetu przy 4 ohm zapodaje 45W, przy 8 ohm 30W na kanał. Właściciel chyba sobie dodał wartości obu kanałów :P Gdyby to był Rotel to mógłby wystarczyć, bo starsze modele miały nieco zaniżoną moc na specyfikacji. Kwestia też do jakich kolumn, jeśli miały by wysoką efektywność to taka moc również powinna wystarczyć.

 

Co do samych Jamo, w tej cenie można już znaleźć wyższy model S606 który posiadam, sprawdzaj też OLX'a. W tej cenie z podłogówek ciekawe są też Canton Fonum, Dali 104, coś jeszcze pewnie się znajdzie. Z używanymi jest taki problem, że możesz natrafić na moment, gdzie jest bardzo mało wystawionych ogłoszeń i nie będziesz miał dużego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lazama

Opisz nam chociaż trochę akustyke w twoim pokoju.

Napisz jak daleko odsuniesz kolumny od ściany tylnej jak i bocznych.

Opisz jak szeroko kolumny będą rozstawione oraz jak daleko ty siedzisz od kolumn.

Jak duży masz metraż, możesz też narysować w paincie rozmieszczenie mebli od góry w twoim pokoju.

Te wszystkie zabiegi w poprawie akustyki mogą bardzo podnieść jakość twojego przyszłego zestawu.

Przerabialem ten temat i bardzo duża role odgrywa akustyka w dźwięku.

Co do wzmacniacza i kolumn bez problemu można coś złożyć za nieduze pieniądze.

Podasz max budżet i opis jaki dźwięk cie interesuję to prędzej bym był w stanie coś polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko w paincie Pokój

Proporcje pewnie pogubiłem ale biurko ma ponad 2m długości a na czerwono to miejsca dla kolumn.

Do ściany mogły by mieć z 30/40cm gorzej po bokach bo zaledwie 10cm ale jak obrócę szafę to może więcej.

Siedzę przy biurku.

Pokój ma około 20m. A jeżeli chodzi o brzmienie to słucham nowoczesnej muzyki(Hip-Hop Electro czasami Pop) max budżet dostępny za 2 tygodnie 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość przemeblowania pokoju ?

Znalazł bym tutaj lepsze ustawienie dla kolumn niż te obecne.

Jeżeli nie idzie przestawić biurka z sprzętem na inną ścianę lub przestawić po prostu łóżko i szafę gdzieś indziej, to ja polecam Ci pomyśleć nad kolumnami podstawkowymi i je po prostu postawić na szerokim biurku.

Wtedy uzyskasz więcej przestrzeni dla kolumn a zarazem lepszy dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przemeblowaniem ciężko na prawej ścianie są okna. Jedyne co mógłbym zobić to wywalić stół i jego miejsce przenieść szafę wtedy się zwolni trochę miejsca dla kolumn.

Kolumny na biurku raczej ciężko; mam tam jakby miejsca dla dwóch osób 2 monitory i miejsce na Laptop.

Z prawej strony biurka nie ma miejsca by postawić podstawkową kolumnę Wizualizacja

Opcja pierwsza chyba jest ok tylko teraz co dobrać.

Może jednak ten rotel

Dali 104

Dali 107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki rotel będzie całkiem spoko.

 

Teraz zastanawiam się czy Dali 104 to dobry wybór, przy odsłuchu np. z fotela przy biurku głośniki wysokotonowe powinny być mniej więcej na wysokości uszu, te Dali są bardziej "kanapowe", z tym że mają bardzo dobre przetworniki i mogą posłużyć jako ciekawy rozwojowy sprzęt, na którym czegoś się nauczysz (modyfikacja zwrotnicy, inne strojenie bass reflexu, wytłumienie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wolałbym jednorazowo zainwestować i nic więcej nie dokupować.

głośniki wysokotonowe powinny być mniej więcej na wysokości uszu, te Dali są bardziej "kanapowe"

W takim razie jakaś propozycja z głośnikiem wysoko-tonowym wyżej ?

 

 

Chyba nie ma tak wysokich podłogówek xd Kupię na razie ten wzmacniacz i pobawię się obecnymi głośniczkami a jak mi się rozbudzi apetyt to za 2 tygodnie kupie coś w stylu tych Dali 104.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamo S606, Taga TAV-606F, STX F-280, Acoustic Energy Aegis... Modeli znajdziesz mnóstwo, pytanie który najbardziej Ci się spodoba pod względem brzmienia, designu i który dobrze zgra się z twoim pomieszczeniem. Aro słusznie przyznał, że do małych pokojów podłogówki nie są zalecane, aczkolwiek są sposoby na częściowe rozwiązanie problemów wiążących się z takim rozwiązaniem. Mam równie mały pokój co ty i jak widzisz "mieszczę" w nim Jamo S606, pseudo pochłaniacze basu w rogach, kolumny ustawione na dłuższej ścianie z dużym luzem po bokach i już jest większa otwartość i dynamika dźwięku bez większych rezonansów. Na swoim przykładzie chciałbym też powiedzieć, że nie zawsze warto słuchać "uznanych prawd", wcześniej kupiłem malutkie podłogówki, bo ponoć to maks co mogę wsadzić do tego pokoju. Taa, średnio to pasowało do moich wymagań. Brak niskiego basu, kolumny ledwo nadążały przy większej głośności. W końcu kupiłem to na co polowałem od dawna czyli w/w Jamo i w końcu jestem prawie całkowicie zadowolony. Co trzeba to sobie wyrównam equalizerem i nie obchodzi mnie za bardzo opinia innych ;) Nie ma co się męczyć i na siłę przyzwyczajać do "poprawnego" brzmienia, "poprawnego" ustawienia itd. skoro nie podoba Ci się i nie wywołuje w tobie emocji. Oczywiście nie chciałbym popadać w skrajność, bas i wysokie podbite na maxa, kolumny ściśnięte gdzieś w rogu czy inne dziwne sytuacje to zdecydowanie nie jest dobra droga.

 

Tak podsumowując i biorąc moje kolumny pod lupę (bo innych tanich podłogówek nie odsłuchiwałem porządnie), Jamo S606 prezentują brzmienie z solidną podstawą basową, z dość bezpośrednią średnicą, z nieco wyeksponowanymi ale łagodnymi wysokimi tonami, z poprawną przestrzenią i detalicznością. Nie ma żadnych zauważalnych dziur ani pików w paśmie przenoszonych częstotliwości. Jest to brzmienie które każdemu "laikowi" po prostu się spodoba, ale ze względu na swoją budowę faktycznie wymagają sporo miejsca szczególnie po bokach. Potrafią się natomiast odwdzięczyć "dużym" i solidnym dźwiękiem, dobrą dynamiką i względną równowagą tonalną.

 

Dali 104 same w sobie nie są złe, ale jeśli ma być to odsłuch z fotela biurkowego to lepiej wybrać coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się porobiło ten wzmacniacz ma z tyłu napisane 8 omów. Ciężko będzie znaleźć odpowiednie kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 6 Ohmowych nie powinno być dużego problemu, aczkolwiek gościu trochę Cię wkręcił pisząc moc dla 4 ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa znaleźć coś sensownego na te 8 omów czy odwołać akcje ROTEL

Gdzieś czytałem że, jak nie przesadzę z głośnością to można podłączyć 4 omowe kolumny Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, wystarczy że nie będziesz rozkręcał pod koniec potencjometru. Jednak możesz się z gościem kłócić tak dla zasady, bo niepotrzebnie wpisał błędne parametry wzmacniacza. Rozumiem że już kupiłeś ten wzmacniacz? Jeśli nie, a chcesz mieć większą pewność to jest do dostania 930AX w podobnej cenie, 50W@4Ohm

https://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-930ax-i7664954897.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go i facet do mnie dzwonił że to jest 8 omów ale byłem w trasie a nie wiedziałem ocb i nie wiem czy go wysłał jutro do niego zadzwonię i najwyżej możne jakiś inny od niego wezmę bo chyba ma więcej sprzętu a jak wysłał to zwracam '(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast Rotel bym tu wiedział bardziej Luxmana. Nie dlatego, że go sam posiadam ale miałam porównanie do innych wzmacniaczy i tak chwalony Sony Esprit F570es wypada bardzo blado przy Luxmanie.

 

Z tym, że to juz dosyc rozwojowy wzmacniacz do niego polecam wymienić kolumny na lepsze.

Na slabo grających kolumnach może nie być opadu szczęki.

Jeżeli masz szansę to wywal stół i postaraj sie wiecej miejsca przeznaczyć dla kolumn.

Kolumny kochają jak jest wokoło nich dużo przestrzeni. Nie nawidza grać wciśnięte w rogach pokoju miedzy meble.

 

Co do Dali 104 to bym raczej szedł być może Jamo lub inne.

Przerabialem te Dali i w granicy wyższej średnicy lub niskiego zakresu sopranu może być troszkę ostro. Trzeba by łagodny wzmacniacz szukać który tego pasma nie podbija.

 

Do tego Jamo mają jak pamiętam gumowe zawieszenia głośników zaś Dali 104 tylko piankowe.

Pod kolumny podlogowe bardzo polecam kupić jakies podstawki z granitu, dlatego by glosnik wysoko tonowy był wyżej plus kolumny na bardzo solidnym granicie zagrają troche lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat posiadam Luxman L530 + ProAc Studio 140. Pamiętam jednak L190 i L210. Wspaniały, naturalny dźwięk.

Do PC używam Jamo P404.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VoxCordi

Mógł byś opisać jak grały oba Luxmany które miałeś - L190 i L210 ? mam bardzo podobny model L205.

Zawsze ciekawe opnie przydadzą się nowym forumowiczom, gdy będą poszukiwać taniego wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno L190, jak i L210 grały bardzo klarownie i z rzadko spotykaną kulturą. Nic dodać, nic ująć. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu zespołu głośnikowego. U mnie świetnie współgrały z Kanadyjskimi PSB (na głośnikach Vifa), jak i Niemieckich ALR, Duńskich Dynaudio.

Ogólnie Luxman świetnie się paruje z głośnikami o charakterystyce liniowej. Nie potrzebujących podbijania basu, czy góry.

Jednocześnie Luxman pozostaje transparentny, akustyczny i potrafi wykrzesać rzeczywiste basy, jeśli takowe w nagraniu występują. Gitara basowa ma zakres midbass. Dopiero wielkie organy, helikon-waltornia, kontrafagot, kotły, kontrabas, syntezatory i odgłosy natury potrafią zejść poniżej 50Hz. Dobre głośniki niskotonowe do odtworzenia takich częstotliwości zaczynają się od 26cm-38cm w układzie otwartym lub linii transmisyjnej.

Rzeczone Jamo 606 należą do dobrze wyważonej grupy dość kulturalnych kolumn.

Docenić zaś ich walory można w dobrym rozplanowaniu akustycznym pomieszczenia.

 

Miłego odsłuchu :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek tworzy temat by się poradzić zajmuję komuś czas a później i tak robi po swojemu XD

Zwróciłem wzmacniacz Rotel Ra 840 ( coś z kondensatorami miał nie tak i wydawał wkurzający brzęczący dźwięk i nie chciałem ryzykować z podłączaniem 4/6 ohm głośników pod 8ohm wzmacniacz)

Dogadałem się z gościem i w zamian (z jego częściowym zwrotem pieniędzy) zdecydowałem się na Sony TA-F335R; dla mnie powinien wystarczyć jeszcze zakup kabli i kolumn.

Na razie znalazłem kolumny 6 ohm od jakiejś starej wierzy philipsa i je po testuje. Kable 1,5mm wystarczą na krótkie odległości i nie dużą moc(wzmacniacz ma 4x55w 4ohm)?

Chcę dokupić z 20m na zapas 1,5 mm

Taka przejściówka do PC będzie dobra czy szukać lepszej No debil no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...