Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystover

Dostępność Ryzen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie rozglądam się za złożeniem komputera z używanych części

Po przeszukaniu kilku portali aukcyjnych widziałem może z dwie oferty Ryzena

Wie ktoś może czemu ich jest tak mało na rynku wtórym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to dobre i względnie nowe procesory więc mało kto je wymienia? No bo na co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nowy Ryzen 1600X jest obecnie tańszy niż używki na allegro więc nic tylko kupować puki są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nowy Ryzen 1600X jest obecnie tańszy niż używki na allegro więc nic tylko kupować puki są.

PÓKI ;)

 

A co do tematu tak jak napisał wyżej @kain - dobre procesory, stosunkowo świeże, więc i nie ma powodów ich wymieniać. Plus mają dużą ilość rdzeni, a u nas ludzie lubią kupić coś przyszłościowo (teraz może te kilka % mniej wydajności, ale dodatkowe 2/4 rdzenie kiedyś się przydadzą).

 

Inna sytuacja jest w obozie Intela - odkąd Intel rzucił większą ilość rdzeni do mainstreamu to ludzie pozbywają się swoich Skylake-ów i Kaby - szczególnie, że gry zaczynają robić coraz lepszy użytek z tego co jest ponad 4 rdzenie/4 wątki.

 

Jeszcze inna kwestia - Intel był do czasu wydania Ryzenów zdecydowanie bardziej popularny - więc siłą rzeczy więcej tych procesorów jest na rynku wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Intel`a jest dużo, ale ceny za LGA 1150 nadal są drogie i faktycznie zamiast kupować np takiej i7 4770 czy 4790 lepiej kupić takiego Ryzen 1600X nowego poniżej 600 zł, gdzie za Intel`a chcą ponad 700 żł i w dodatku używanego.

Teraz procki na LGA1150 powinny być po max 400 zł używki za i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś pól roku będę miał do sprzedania ryzena 2600 :E jak by co, i pewnie nie tylko ja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za jakieś pól roku będę miał do sprzedania ryzena 2600 :E jak by co, i pewnie nie tylko ja :E

 

Dlaczego? ten proc ma jeszcze spory zapas do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? ten proc ma jeszcze spory zapas do gier.

 

Bo wyjdzie Zen2 ;p

Wtedy będzie wysyp rayzenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? ten proc ma jeszcze spory zapas do gier.

Jak wyżej, przesiadka na ZEN2, oczywiście wszystko będzie zależeć od wzrostu wydajności, w stosunku do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do usunięcia, nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np sprzedałem i7 4790k i kupiłem 1600x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sprzedałem 6700k z mobo i kupiłem Ryśka 2600. Po wyjściu zen2 zmienię procka i tyle. Kij Ci w żyć intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że allegro będzie nieźle zaspamowane używkami poprzednich generacji po wyjściu zen2 :D Skoro teraz ryzen 1600 jest po 480zł to chyba będą po 300... nie rozumiem czemu ceny ryzenów tak spadły, przecież to w miarę dobre procki, a aktualnie za używanego i5 8400 można kupić dwa R5 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że allegro będzie nieźle zaspamowane używkami poprzednich generacji po wyjściu zen2 :D Skoro teraz ryzen 1600 jest po 480zł to chyba będą po 300... nie rozumiem czemu ceny ryzenów tak spadły, przecież to w miarę dobre procki, a aktualnie za używanego i5 8400 można kupić dwa R5 1600

Az tak bardzo ze sprzedażą r52600 śpieszyć się nie będę , chyba ze ceny będą naprawdę dobre, a wydajność względem poprzednika dużo wzrośnie. Ale i tak nie wiem czy na koniec nie okaże się ze nie poczekam do zimy i czarnych piątków itd. Na wszystko też w jakimś stopniu będą miały wpływ ceny i dostępność kart graficznych, bo zmieniając procka tez będę chciał zmienić grafikę(może nie od razu ale zbliżonym okresie)

 

EDIT: Procki AMD mają wystarczającą wydajność, by bez większych problemów przeczekać do 2020 na ZEN3 (4XXX/5XXX czy jak go tam nazwą), a może i nawet do ich następcy. -Czas pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej nie będę zmieniał bo nie czuję żeby brakowało mi mocy tylko trochę boli że później będzie ciężko sprzedać aktualnego procka. Patrząc po przeciekach to nowy 6 rdzeniowy R3 3300 za 100$ prawdopodobnie będzie rozkładał na łopatki takiego R5 2600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiec sie zawsze znajdzie jeśli cena będzie odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej nie będę zmieniał bo nie czuję żeby brakowało mi mocy tylko trochę boli że później będzie ciężko sprzedać aktualnego procka. Patrząc po przeciekach to nowy 6 rdzeniowy R3 3300 za 100$ prawdopodobnie będzie rozkładał na łopatki takiego R5 2600 :D

AMD raczej potrzebuje silniejszego wątku niż więcej rdzeni, 6/12 a tym bardziej 8/16 będzie ok jeszcze długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłyby stanieć procesory Intel`a np taki I5 4770 czy 4790 bo teraz taniej kupić Ryzen 5 1600 niż Intel`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłyby stanieć procesory Intel`a np taki I5 4770 czy 4790 bo teraz taniej kupić Ryzen 5 1600 niż Intel`a.

Yyyy, ale w zasadzie zawsze procesory AMD były tańsze od procków Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Intel`a jest dużo, ale ceny za LGA 1150 nadal są drogie i faktycznie zamiast kupować np takiej i7 4770 czy 4790 lepiej kupić takiego Ryzen 1600X nowego poniżej 600 zł, gdzie za Intel`a chcą ponad 700 żł i w dodatku używanego.

Teraz procki na LGA1150 powinny być po max 400 zł używki za i7.

Spokojnie jak specyfikacja Ryzenów 3000 potwierdzi się to wszystkie stare intele i7 4/8 czeka sroga przecena, bedą wtedy za grosze w porównaniu do teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jak specyfikacja Ryzenów 3000 potwierdzi się to wszystkie stare intele i7 4/8 czeka sroga przecena, bedą wtedy za grosze w porównaniu do teraz.

 

nie będą. już przejście z 4/4 i 4/8 na 6/6 i 6/12 miało przewrócić do góry nogami rynek wtórny a jednak ceny wciąż trzymają się wysoko. wielu ludzi kupujących używane zupełnie nie ogoarnia tematu i patrzy tylko na to aby było i5 czy i7. nawet tu jak napiszesz że G5400 w wielu zastosowaniach bije niepodkręconego i5-2500 to ludzie cię obskoczą i będą chcieli cię zjeść. bo jak to że niby i5 miałoby przegrywać z pentakiem? podobnie było po wyjściu wysokich i3 z haswelli czy ryzena r5 1400 który bez kompleksów rywalizował ze starszymi i7 mimo że to gówienko z obciętym l3.

rynek sprzętu używanego w Polsce nie jest logiczny. ludzie płacą za nazwę a nie za perf/$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób tez chce/woli po prostu upgradować sprzęt, bez zmiany platformy i z i3 zmienia na i5/i7, więc rynek cały czas się kręci. Za to po wyjściu ZEN2, powinny zacząć pojawiając się na rynku wtórnym, odrobinę tańsze procki pierwszej gen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ryzen 1400 będzie szybszy w grach od i5 4460, a wolniejszy od i7 4770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ryzen 1400 będzie szybszy w grach od i5 4460, a wolniejszy od i7 4770?

Wszystko zależy od gry, w wielu grach przegra z i5 ale tam gdzie potrzeba więcej wątków będzie miał przewagę nad i5 nie będzie sypał dropami. Zresztą co tu pisać:

 

AMD Ryzen 5 1600 i Ryzen 5 1400 – test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będą. już przejście z 4/4 i 4/8 na 6/6 i 6/12 miało przewrócić do góry nogami rynek wtórny a jednak ceny wciąż trzymają się wysoko. wielu ludzi kupujących używane zupełnie nie ogoarnia tematu i patrzy tylko na to aby było i5 czy i7. nawet tu jak napiszesz że G5400 w wielu zastosowaniach bije niepodkręconego i5-2500 to ludzie cię obskoczą i będą chcieli cię zjeść. bo jak to że niby i5 miałoby przegrywać z pentakiem? podobnie było po wyjściu wysokich i3 z haswelli czy ryzena r5 1400 który bez kompleksów rywalizował ze starszymi i7 mimo że to gówienko z obciętym l3.

rynek sprzętu używanego w Polsce nie jest logiczny. ludzie płacą za nazwę a nie za perf/$

Dokładnie sam byłem gotów wywalić i 1k zł na 4/8 haswella, bo mobas i pamięci były niezłe, a skok wydajności po przejściu na nową platformę znikomy lub zerowy. Gdyby nie tydzień komponentów xkomie, to bym pewnie ryzena nie kupił i teraz wiem, że zrobiłbym duży błąd. Ryzenek nawet na 3.9 pompuje stabilny fps i frametime bez żadnego wysiłku i przy ~50 stopniach. Generalnie super platforma i na gierkach na frostbite potrafi wypierdzieć naprawdę niezły fps może nie tak wysoki jak kręcone i5 ale zupełnie wystarczający. Generalnie większość gierek jakie mam generuje jakoś 10-15% mniej fps maksymalnego/średniego ale każda gra za to dostaje boosta na najniższym. Wyjątkiem jest shadow of the tomb rider tam każdy jest niższy ale nie ma stuttera, a i5 musiałem wyżyłować do granic możliwości mojego egzemplarza tj. 4.6 GHz aby gra nie miała parkinsona pomimo fps 60+ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...