Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SharkKk

AMD Athlon x4 950 czy AMD Athlon 200 GE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W niedługim czasie zamierzam zainwestować w procesor AMD pod podstawkę AM4 i chcę wybrać jednego z wyżej podanych. Ma mi on służyć do gier. Pytanie jest następujące: Czy 200 GE będzie sobie radził lepiej poprzez swój proces technologiczny, czy też wygra ilość rdzeni i ich taktowanie w x4 950?

(Zamierzam brać karty Nvidii, a dokładniej GTX 460, który leży w pudełku)

Pozdrawiam!

https://www.x-kom.pl/p/381039-procesor-amd-athlon-amd-x4-950-380ghz-2mb-box-65w.html (Athlon x4 950)

https://www.x-kom.pl/p/380190-procesor-amd-athlon-amd-athlon-200ge-32ghz.html (Athlon 200 GE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 200GE (albo lepiej 1200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał 200GE i nawet się nie zastanawiał. Trochę szybszy w 4 wątkach, sporo szybszy w jednym rdzeniu i 2x mniejsze tdp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 ge lepszy bo to juz architektura ryzena. Choc za kilka zl wiecej masz ryzena 1200 4rdzeniowego. No i kwestia ramu bo ddr4 drogie.

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7617441985

Rzeczywiście, zastanawiałem się nad nim. Jednak ja głupi patrzyłem tylko części na xkomie. Tam ten Ryzen jest za 400 zł, więc uznałem, że przy tej półce cenowej to za duża różnica. Dzięki w każdym razie. Właśnie straciłem część ślepego szacunku do tej firmy ;)

Edit: Małe nie dopatrzenie. Ten procek jest uszkodzony (wyłamany pin) dlatego też ten jest tak tani. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ten 1200 z aukcji jest używany i ma ułamany pin + 2 wygięte. Co do x-koma to ostatnio też chciałem coś sobie u nich złożyć, ale się nie dało bo każdy ryzen droższy o 100-200zł niż na allegro. W końcu kupiłem używkę o wiele taniej. Mogli by trochę ogarnąć te ceny bo tracą klientów na własne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie problemu z kartą? 200 GE to mimo wszystko (chyba) APU , więc nie jestem pewien co do kooperacji tych dwóch podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie ale to troche takie smieszne polaczenie z gtx460 :E bo w sumie do czego ma to sluzyc. W gry to glownie starsze pograsz.

 

Nie widzialem ze bez pina ten 1200. Takze sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie ale to troche takie smieszne polaczenie z gtx460 :E bo w sumie do czego ma to sluzyc. W gry to glownie starsze pograsz.

 

Nie widzialem ze bez pina ten 1200. Takze sorki.

Zdaje sobie z tego sprawę i zamierzam w drugiej kolejności go wymienić. Poza tym wypraszam sobie: ja na tej karcie Wiedźmina przechodziłem :D Nie jest aż taka stara i na początek da radę.

 

I jeszcze na zakończenia: cały zestaw i na teraz, i na przyszłość da radę połączyć płyta MSI B35mPro-VDH? Od znajomego kiedyś ją dostałem z przekazaniem, że mam iść w Ryzeny, a nie w jakiś Intelowski szajs! No i wypadało by klasycznie dopytać, czy ta płyta ma jakieś możliwości OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie problemu z kartą? 200 GE to mimo wszystko (chyba) APU , więc nie jestem pewien co do kooperacji tych dwóch podzespołów.

 

Vega w 200GE powinna być trochę szybsza od od gtx460, mimo wszystko lepiej zainwestuj w Ryzena z 4 rdzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro za 440zł jest używany 2200G 4 rdzeniowy APU ze sporo lepszym zintegrowanym GPU niz 200GE.

Ta płyta powinna pozwolić na całkiem niezłe oc.

 

Edit: tylko do tego procka musisz mieć wgrany nowy bios pod ryzeny z serii 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze na zakończenia: cały zestaw i na teraz, i na przyszłość da radę połączyć płyta MSI B35mPro-VDH? Od znajomego kiedyś ją dostałem z przekazaniem, że mam iść w Ryzeny, a nie w jakiś Intelowski szajs! No i wypadało by klasycznie dopytać, czy ta płyta ma jakieś możliwości OC?

Szacun dla Twojego ziomka :thumbup:

Małe ale ma, zależy co chcesz tam wsadzić, R5 1600/2600 + Fortis3 i spokojnie możesz kręcić, wszystko co mniejsze też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...